Author Topic: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna  (Read 66329 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #135 on: 21/November/2012 »
Radim za Carnival, placu mi nisu nikad dirali. Zapravo su mi i jednom prilikom platili 5 dana off u Miamiju i dali djeparac dok sam off. Ne kuzim tko ti je sto uzeo ajde pojasni molim te.

Na prvi sam contract isao preko Suzi i usluga je bila vise nego odlicna s EP om nisam suradjivao nakon prvog kontakta jer jednostavno mi nisu ulijevali pojverenje i zapravu su mi rekli da nisam materijal za njih vjerovatno jer sam imao misljenje i way too much questions za njihov ukus.. I danas se povremeno cujem sa Suzi. Mislim da je najbolji agent u okolici. Kako se ovo dogodilo pojma nemam.  Ali imam nesto zivotnog iskustva i mislim da je ovo smislio neko tko dobro poznaje pricu o poslu na cruizeru i scamove. Vidi za izvest ovo treba znat kako pokriti tragove i kako se uspjesno predstaviti kao predstavnik neke tvrtke. Moby je jedna od vecih europskih ferry/cruise companija, imaju 15--tak brodova, cak i deal s warnerom bross loney tunes co oko postavljanja warner bross likova na brodove) svakako nisu mala anonimna kompanija.
Za slican scam sam cuo prije nekoliko godina za jednu drugu brodarsku kucu iz Napolia, tocnije Grimaldi gdje su isto tako zavaljali ljude za nekakav novcani iznos i pokusali nekoliko ruskinja uvaliti u prostituciju. Osobno se nisam prijavio za posao iako par kolega sa CCL znam da je htjelo jer je ponuda izgledala vrlo dobro. Sada mi svi ovdje pametujemo i imamo misljenje a misljenje je kao i guza svatko ga ima, skidam kapu Legionaru koji se eto javlja i djeluje realan u onome  sto kaze i zanima me kako ce se prica dalje razviti. Oni koji mora nisu vidjeli ne znaju kako je to otici na kontrakt ali imaju misljenje o svemu kazat cu vam ovo na prvi kontrakt kad sam dosao u Miami, u hotelu nisu znali tko sam i nisu imali nikakvu dokumentaciju koja me trebala cekati u hotelu. Prije toga sam zaglavio na granici nekih 5 sati jer je  CBP-u trebalo toliko da provjere moju vizu. Problem sam telefonski rjesio to iz Miamija a opet ni u jednom momemtu nisam mislio da ce mi neko iscupat bubrege ili slicno... takvo razmisljanje s odlaskom u bijeli ili morski svijet ne ide zajedno.
Suditi treba nakon sto se relevantne cinejnice saznaju, do onda je to licemjerno

Hvala

Moguće da se radi o istoj osobi/osobama koji su odradili ovaj posao, te onaj prije s Crnogorcima, pošto se dogodilo u istom hotelu a i dotični "kapetan" je na fotografiji - ista osoba kao i ovaj naš. Dobro je što nitko nije završio kao prijatelj/ica noći ili prisilni donor organa, ne znam da li im je to bilo u planu ali i dalje smatram da je premalo novca za taj trud.

@Joso, zašto osobno nisam ljut na Suzi ni najmanje - njoj su napravili isto što i nama, sve je bilo na brzinu, šalju puno informacija, traže puno dokumenata, hitno, hitno, hitno... I detaljno su upućeni u sve.  Najgore je što se uvijek najpoštenijima događaju takve stvari, Suzi osobno nije uzimala nikakvu proviziju od nas, naprimjer, koja se druga agencija može pohvaliti time?

Nemoj se ljutiti ali gluposti pises - u par dana zarada od 5-6 godina rada, ma kako? Jedino ako si mali kinez u americkoj tvornici tenisica s placom od pola dolara na dan. Samo mi reci zasto mislis da je pohlepna, molim te?

Sto se tice nase pohlepnosti, osobno sam imao mogucnost za bolje placen posao ali sam odlucio otici ovdje zbog kraceg ugovora i brzog ukrcaja.
Once a sailor, always a sailor.

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #136 on: 21/November/2012 »
Bože Joso  :sljac:
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #137 on: 21/November/2012 »
Prvo da kazem Sefe svaka ti je zlatna :)


Ljudi moji ovde se nacita svega i svacega.....od toga da ljudi kazu Suzi je samohrana majka ima 2-3 djece koliko vec nebi ona to uradila itd. pa sta fali i Pablo Escobar je imao djecu pa je ubio vise od 1000 policajaca i 3 puta toliko civila....znaci ta vam prica pusi odma u startu.....kao drugo da li ovde neko zivi sa Suzi pa zna na sta je ona spremna,u kakvoj je finansiskoj situaciji itd...motiva moze da bude puno(naravno ne kazem da ih je bilo u ovom slucaju).

Pa ljudi moji ja kao laik u tom poslu bi prvo nazvao doticnu kompaniju...raspitao se ko su i sta su...pa internet sajt....pa se raspitati po Italiji o kompaniji....pa u najsitnije detalje ici...alo pa ti se igras sa ljudskim zivotima,saljes ljude u tudju zemlju....neka svako ima na umu da su ovi ljudi sada mogli biti po Kosovu i vec spremni za transplataciju organa.Cuj nema ona vremena,zatrpana mailovima...pa ako nema vremena nek se ne bavi tim poslom..nego je njoj "guzica" poletila za dobrom provizijom a Zabari su naravno sve to dobro isplanirali i dobru pricu prosuli na koju se ona primila i iz razloga sto je to sve HITNO,HITNO,HITNO ona je mislila na brzinu dobru lovu zgrnuti.

Ja ne shvatam samo kako vi mozete biti tako naivni i pisati kako Suzy dobra,divna i krasna...pa naravno da ce poslati prevoz po vas kad je vidjela da je "pojela govno" onda se morala na neki nacin vaditi,a i to sto je hotel platila pa jedino ako je ocekivala da vi sami platite hotel nakon sto ste zadnji dinar dali za raznorazne troskove.

Ja necu reci da joj treba oduzeti licencu,da joj treba uzeti hljeb iz usta,ali ono sta hocu je to da je vise nikad nikom necu preporuciti,da cu ovu pricu prosiriti svakom koga znam i maximalno upozoriti na (NE)PROFESIONALNOST doticne gospodje.

Takodje podrzavam Sefovu pricu o diskriminaciji za Srbe i sve ostale nacije....cuj te price ona radi samo sa Hrvatima.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #138 on: 21/November/2012 »

Takodje podrzavam Sefovu pricu o diskriminaciji za Srbe i sve ostale nacije....cuj te price ona radi samo sa Hrvatima.

Ovo sve je samo tvoje mišljenje u što se ne želim miješati, ali razlog što radi isključivo s Hrvatima nije njen izbor i želja - nego opet već prije spomenuti monopol Employment Powera u regiji - NE SMIJE zapošljavati nikog drugog.
Isto kao što ni Kouzon naprimjer neće zaposliti Hrvata na nijednu kompaniju osim Princessa - zato što Employment Power zapošljava na te iste kompanije.
Once a sailor, always a sailor.

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #139 on: 21/November/2012 »
Takodje podrzavam Sefovu pricu o diskriminaciji za Srbe i sve ostale nacije....cuj te price ona radi samo sa Hrvatima.

EP ima predstavništvo u Srbiji i BiH pa zato možda imaju dozvolu da zapošljavaju i Srbe. sumnjam da je to rasizam, ipak je lova u pitanju ;D
inaće se slažem s tobom, ali trebamo biti suzdržani dok se ne vidi što se stvarno desilo..

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #140 on: 21/November/2012 »
Prvo da kazem Sefe svaka ti je zlatna :)


Ljudi moji ovde se nacita svega i svacega.....od toga da ljudi kazu Suzi je samohrana majka ima 2-3 djece koliko vec nebi ona to uradila itd. pa sta fali i Pablo Escobar je imao djecu pa je ubio vise od 1000 policajaca i 3 puta toliko civila....znaci ta vam prica pusi odma u startu.....kao drugo da li ovde neko zivi sa Suzi pa zna na sta je ona spremna,u kakvoj je finansiskoj situaciji itd...motiva moze da bude puno(naravno ne kazem da ih je bilo u ovom slucaju).

Pa ljudi moji ja kao laik u tom poslu bi prvo nazvao doticnu kompaniju...raspitao se ko su i sta su...pa internet sajt....pa se raspitati po Italiji o kompaniji....pa u najsitnije detalje ici...alo pa ti se igras sa ljudskim zivotima,saljes ljude u tudju zemlju....neka svako ima na umu da su ovi ljudi sada mogli biti po Kosovu i vec spremni za transplataciju organa.Cuj nema ona vremena,zatrpana mailovima...pa ako nema vremena nek se ne bavi tim poslom..nego je njoj "guzica" poletila za dobrom provizijom a Zabari su naravno sve to dobro isplanirali i dobru pricu prosuli na koju se ona primila i iz razloga sto je to sve HITNO,HITNO,HITNO ona je mislila na brzinu dobru lovu zgrnuti.

Ja ne shvatam samo kako vi mozete biti tako naivni i pisati kako Suzy dobra,divna i krasna...pa naravno da ce poslati prevoz po vas kad je vidjela da je "pojela govno" onda se morala na neki nacin vaditi,a i to sto je hotel platila pa jedino ako je ocekivala da vi sami platite hotel nakon sto ste zadnji dinar dali za raznorazne troskove.

Ja necu reci da joj treba oduzeti licencu,da joj treba uzeti hljeb iz usta,ali ono sta hocu je to da je vise nikad nikom necu preporuciti,da cu ovu pricu prosiriti svakom koga znam i maximalno upozoriti na (NE)PROFESIONALNOST doticne gospodje.

Takodje podrzavam Sefovu pricu o diskriminaciji za Srbe i sve ostale nacije....cuj te price ona radi samo sa Hrvatima.
Zemo, ako si iz BL imas picence za ovo.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #141 on: 21/November/2012 »
Ovo sve je samo tvoje mišljenje u što se ne želim miješati, ali razlog što radi isključivo s Hrvatima nije njen izbor i želja - nego opet već prije spomenuti monopol Employment Powera u regiji - NE SMIJE zapošljavati nikog drugog. Isto kao što ni Kouzon naprimjer neće zaposliti Hrvata na nijednu kompaniju osim Princessa - zato što Employment Power zapošljava na te iste kompanije.


A ti si siguran da Kouzon nece Hrvata zaposliti na ni jednu drugu kompaniju sem Princessa i ti si siguran da Kouzon pita nesto EP-a ????

A ne pitam te dzaba...pitam te zato sto znam da nisi u pravu....znam iz primjera.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #142 on: 21/November/2012 »
Zemo, ako si iz BL imas picence za ovo.


Ma iz BL sam brate....samo mi dizu tlak ovi "dusebriznici" jos posebno ovi koje je doticna izlevatila.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #143 on: 21/November/2012 »
Nema tu ljudi nikakve diskriminacije, sto kaze neko to je sve dogovor izmedju kompanija. Pa njima je u cilju da uzmu sto vise kandidata/para.


Off topic
@Dan Meni i ostalim new hire fotografima, su poskidali sa prve plate nekih 270$ koliko se ja secam... depozit neki koji sam dobio kada sam dao otkaz. Objasnjenje je bilo da ako slucajno polomim nesto u kabini oni mogu to da plate.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #144 on: 21/November/2012 »
Pa ljudi moji ja kao laik u tom poslu bi prvo nazvao doticnu kompaniju...raspitao se ko su i sta su...pa internet sajt....pa se raspitati po Italiji o kompaniji....pa u najsitnije detalje ici...alo pa ti se igras sa ljudskim zivotima,saljes ljude u tudju zemlju....neka svako ima na umu da su ovi ljudi sada mogli biti po Kosovu i vec spremni za transplataciju organa.

Ne zelim ispasti Suzanim advokat. No ti stvarno mislis da se kompanije provjeravaju na nacin da nazoves dotocnu kompaniju??
Ovaj lapsus o kosovu vidi nije mu mijesto na ovom forumu. Spominjes diskriminaciju u postu no ne libis se tako i pisati?



Takodje podrzavam Sefovu pricu o diskriminaciji za Srbe i sve ostale nacije....cuj te price ona radi samo sa Hrvatima.
Ovo mozda moras  procitati opet. Nema ovo veze s diskriminacijom agenicije vec kompanije, tj. kompanijine politike poslovanja s agencijama. Ili mislis da agencije postavljaju uvjete kompanijama?
Zapravo je ovaj forum poprilicno bogat i informacijom o ovome takodjer. Nema tu nikakve bijelosvijetske zavjere tko koga moza zaposljavati i zasto.

Dajte ljudi vise s tom zutom stampom
Cinjenica je da je 13 ili vise ljudi zavaljano tj prevareno za 450 eur od strane nekoga a mi ovdje za sada  neznamo tko ih je prevario. Cinjenica je da su svi nazad kucama. Sve ostalo je nagadjanje, osim legionara koji je dozivio ovo svi ostli nagadjaju i nista visa. Ajmo saznati sto se dogodilo pa onda lajati. Ovako lajemo na mjesec... a karavane prolaze.

D.B prvi glas ja nisam nikad  platio nikakav deposit mozda ovisi o departmentu.
ča je  život vengo fantažija

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #145 on: 21/November/2012 »
EP ima predstavništvo u Srbiji i BiH pa zato možda imaju dozvolu da zapošljavaju i Srbe. sumnjam da je to rasizam, ipak je lova u pitanju ;D
inaće se slažem s tobom, ali trebamo biti suzdržani dok se ne vidi što se stvarno desilo..

Njoj NIJE DOPUŠTENO da zapošljava bilo koga osim nas 'rvate, uvjeren sam da bi ona rado zapošljavala sve od reda :D
A sve se zna, pitanje je što će se dalje događati... Još uvijek stalno imam riječi "krađa identiteta" u glavi.
Once a sailor, always a sailor.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #146 on: 21/November/2012 »
Moguće da se radi o istoj osobi/osobama koji su odradili ovaj posao, te onaj prije s Crnogorcima, pošto se dogodilo u istom hotelu a i dotični "kapetan" je na fotografiji - ista osoba kao i ovaj naš. Dobro je što nitko nije završio kao prijatelj/ica noći ili prisilni donor organa, ne znam da li im je to bilo u planu ali i dalje smatram da je premalo novca za taj trud.

@Joso, zašto osobno nisam ljut na Suzi ni najmanje - njoj su napravili isto što i nama, sve je bilo na brzinu, šalju puno informacija, traže puno dokumenata, hitno, hitno, hitno... I detaljno su upućeni u sve.  Najgore je što se uvijek najpoštenijima događaju takve stvari, Suzi osobno nije uzimala nikakvu proviziju od nas, naprimjer, koja se druga agencija može pohvaliti time?

Nemoj se ljutiti ali gluposti pises - u par dana zarada od 5-6 godina rada, ma kako? Jedino ako si mali kinez u americkoj tvornici tenisica s placom od pola dolara na dan. Samo mi reci zasto mislis da je pohlepna, molim te?

Sto se tice nase pohlepnosti, osobno sam imao mogucnost za bolje placen posao ali sam odlucio otici ovdje zbog kraceg ugovora i brzog ukrcaja.
Već sam napisao 300 puta zašto pohlepna i neću više, uvjerio sam se iz prve ruke, a ovaj slučaj je samo potvrdio. 2500 kn X12= 30 000 kn u godini dana hrvat na minimalcu zaradi puta 5 je 150 000 kn. Ona je od nas neki govore čak i stotinu bilo što je 1500 kn njene provizije X 100 = 150 K kuna. Ajd recimo da sam pretjerao s 5 godina i kažem da u 3 godine toliko neki (čitaj većina) zarade. A proviziju nije uzimala od vas za Moby zato što nije mogla nikako jer sami plaćate kartu i nema gdje ubaciti tu proviziju, pa meni i Rimcu je to rekla u lice (naravno ne tim riječima, uostalom pitaj ga sam, znaš ga)
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #147 on: 21/November/2012 »

A ti si siguran da Kouzon nece Hrvata zaposliti na ni jednu drugu kompaniju sem Princessa i ti si siguran da Kouzon pita nesto EP-a ????

A ne pitam te dzaba...pitam te zato sto znam da nisi u pravu....znam iz primjera.

Nisam siguran da je u 100 posto slučajeva tako, ali znam nekoliko ljudi kojima je, kao i meni rečeno upravo to od strane gdina Zorana Kocoskog - ne mogu me zaposliti nigdje osim na Princess zato što i EP zapošljava na ostale kompanije. Upravo tim riječima. Radi li se o internom dogovoru ili su kompanije tako odredile - ne bih znao. Ali sumnjam da je kompanije briga kod kojeg se posrednika koji kandidat prijavljuje.

Ti znaš nekog Hrvata kojeg je Kouzon zaposlio na RCCL, Cunard ili neku treću...?
Once a sailor, always a sailor.

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #148 on: 22/November/2012 »
Da se razumijemo, ljudi koji su se javili su ljudi kojima je najvjerojatnije i u velikoj većini potreban veći novac, nebih rekao da je itko iz pohlepe se javio za taj posao već iz nasušne potrebe s obzirom kakvo je stanje u državi  

E dodjavola, ne mogu da izdrzim, a bas sam se trudila da se ne ukljucujem u temu... Citam ovo dva dana i stvarno, svega sam se nacitala. Cela prica je i dalje puna rupa i praznina cak i onima koji su ucestvovali a ne nama tihim citaocima, i onda se jave pojedinci koji eto misle da znaju i daju sebi za pravo neku generalizaciju... Odakle ti Joso znas da je tim ljudima najverovatnije bila potrebna veca kolicina novca?! Garantujem da bar jedan od tih 13 nije krenuo novca radi, bar jedan,..
 I samo sam cekala da neko pomene "stanje u drzavi" - pa cak i da bezis od stanja u drzavi, zna se kako se bezi !!!
Jao.
Vi, koji ste prevareni, stvarno mi je zao, i kao sto je vec nekoliko puta pomenuto " 'bes pare, bitno da ste ok" , ali moram da vas pitam, gde vam je pamet bila?! Nemojte sad pogresno da me shvatite, ne mislim da je iko od vas glup - ali kao sto je neko pomenuo - bez obzira na to sto na forumu NIKO NIKAD nije radio za tu kompaniju, bez obzira sto postovana Suzana nije NIKAD saradjivala sa njima, bez obzira sto je vecina forumasa bila izuzetno skepticna ka celoj prici, bez obzira sto je SVIM forumasima zvucalo too good too be true, dozvolili ste da vam oci zamagle novac i obecani "brz' ukrcaj... Jako me zanima sta se vama motalo po glavi dok ste se prijavljivali i obavljali intervjue i sakupljali potrebnu dokumentaciju... da li ste kopali internet u pokusajima da nadjete bar jednu osobu koja je ispricala svoje iskustvo sa tom kompanijom? Razumem da ste verovali agneciji preko koje idete, ali ne razumem daje to poverenje bilo dovoljno da se u to upustite... gledam sad naslove u temi o Moby-ju i jedna od je STOPIRANE prijave za Moby... sto je postovana Suzana napisala na facebook profilu svoje agencije... nikome to nije bilo cudno? Kontali ste da se puno ljudi prijavilo pa su zbog toga stopirane prijave...? Da li ju je neko pitao zasto i da li ste dobili odgovor? Kaze Ledionnaire u jednom momentu "Bolje su plaće i uvjeti  - u svakom slučaju, ali zasad nema informacija iz prve ruke. Treba imati hrabrosti ići tamo gdje još nitko nije išao " ... Koliko se osecas hrabrim sada i koliko ti se hrabrost isplatila?
Pokusavam da se stavim na vasu poziciju i promislim sta bi me nateralo da budem toliko "hrabra" i prijavim se uprkos svemu recenom na forumu i svemu nerecenom od strane agenta i u krajnjoj liniji interneta na kom nema mnogo ni o kompaniji ni o zaposlenima iste...i bas nista mi ne pada na pamet...
Kad se setim sebe pre prvog odlaska bez obzira sto sam imala sve informacije iz prve ruke bliske osobe koja je otisla godinu dana pre mene, sedela sam na ovom forumu tri meseca i cackala i citala i sto me zanima i sto me ne zanima, i stvarno svakakvih gluposti ima, ali ima mnogo vise korisnih informacija, a najkorisnija je ISKUSTVO drugih! Ne bi mi palo na pamet da idem negde o cemu nista nisam procitala ovde, bar recenicu, pa makar i ono "e, imam ja drugara, radi tamo, bas smo se nedavno culi kaze da je ok"...
I onda kad se desi nesto ovako, da, svi ce kriviti agenciju/agenta...Now you know, and knowing is half the battle. Steta sto ste naucili iz sopstvenog iskustva. Always know before you go!  :deda:
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #149 on: 22/November/2012 »
Ne zelim ispasti Suzanim advokat. No ti stvarno mislis da se kompanije provjeravaju na nacin da nazoves dotocnu kompaniju??
Ovaj lapsus o kosovu vidi nije mu mijesto na ovom forumu. Spominjes diskriminaciju u postu no ne libis se tako i pisati?


Ovo mozda moras  procitati opet. Nema ovo veze s diskriminacijom agenicije vec kompanije, tj. kompanijine politike poslovanja s agencijama. Ili mislis da agencije postavljaju uvjete kompanijama?
Zapravo je ovaj forum poprilicno bogat i informacijom o ovome takodjer. Nema tu nikakve bijelosvijetske zavjere tko koga moza zaposljavati i zasto.

Dajte ljudi vise s tom zutom stampom
Cinjenica je da je 13 ili vise ljudi zavaljano tj prevareno za 450 eur od strane nekoga a mi ovdje za sada  neznamo tko ih je prevario. Cinjenica je da su svi nazad kucama. Sve ostalo je nagadjanje, osim legionara koji je dozivio ovo svi ostli nagadjaju i nista visa. Ajmo saznati sto se dogodilo pa onda lajati. Ovako lajemo na mjesec... a karavane prolaze.

D.B prvi glas ja nisam nikad  platio nikakav deposit mozda ovisi o departmentu.

Evo sta wiki pise o mom "lapsusu"
 
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%94%D0%BE%D1%81%D0%B8%D1%98%D0%B5_%D0%96%D1%83%D1%82%D0%B0_%D0%BA%D1%83%D1%9B%D0%B0

Hajmo dalje...

Da naravno da se kvazi kompanije tipa Moby za koju prvi put cujes u zivotu provjeri i nazove i raspita.....

I trece....da se meni ovo licno desilo i  s obzirom koliko radim na televiziji i koliko poznajem ljudi sa ostalih televizija potrudio bi se da gospodja Suzi vise nikada ne izusti iz usta rijec Kruzer a kamo li radi nesto slicno,ali kao sto kaze Legionar to je samo moje misljenje i moj stav.