Author Topic: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna  (Read 66331 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #165 on: 22/November/2012 »
Još je jedan dečko D.B iz fota potvrdio da su mu uzeli od prve plaće što znači da ne uzimaju samo od određenih departmenta. Samo ti nisi čuo za to. Jako zanimljivo  :rofl:

ok wtf?
mogu nesto i ne cuti ili ne znati? Vidi zao mi je sto su ti nesto uzeli s prve place. Dali to pomaze?

Gle i nebitno mi je dali su ti nesto uzeli ili nisu. Pisem tj pricam o mom iskustvu, nije mi vazno da li sam morao ili ne, cuti/znati da nekim departmentima naplacuju deposit kauciju ili kako god hoces to nazvati. Nebitna i nevazna i totalno off topic informacija na ovom topicu.
ča je  život vengo fantažija

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #166 on: 22/November/2012 »
Prijatelju lapsus je. Vidi na ovom forumu ima ljudi raznih nacija, vjeroispovjesti i pogleda na zivot. Ako to ne razumijes onda ti mogu reci samo da brod i nije mjesto za tebe. Ne ulazim i zapravo me ne zanima tvoje misljenje di se sto i kada dogodilo ili dogadja. Pokusavam ti objasniti ili pojasniti da jednostavo ovaj forum nije mjesto za ovakve razgovore.

tema topica je prevara povezana s Kompanijom Moby i to je to. Ostalo i price o bjelosvetskim zavjerama, diskriminacijama i slicno, ovdje jednostavno nisu pozeljnje i ne vode nicemo. Apsolutno je nevazno ciji je tata jaci.

----

@Leginar, pametno zboris,

Prijatelju,

Prvo...izvukao si mi rijec iz koteksta,o nikakvom nacionalizmu nije rijec i ne znam odakle si to pokusao da iscupas....ja sam htio da kazem da su ljudi mogli da zavrse puno gore nego sto su.

Drugo...prvi ja sam bjesan jer sam i sam slao dokumentaciju za Moby i za dlaku je moglo da bude da sam zavrsim tamo gdje su ovi nesretni ljudi,a izbjegao sam to jer me je Rimac u sat-dva preduhitrio i nazvao Suzanu i ona ga uputila dalje i on "dobi" taj posao IT-Operatora.

Number three....pa "druze"-"brate"-"zemo" ja bas zbog tog razmisljanja sa brdovitog balkana i te opterecenosti nacijama i zelim da odem odavde jer dok god je to duboko usadjeno u narod,ovde napretka nema.

@Legionar.......Slagali su te iz EP-a 100% nije samo decko iz Vinkovaca primjer imam ja jos takvih primjera npr. kada sam bio na preeliminarnom u Beogradu tu je bilo ljudi iz Zagreba,Osjeka,bio je momak iz Livna(sa Hrvatskom putovnicom),bila je djevojka iz okoline Splita koja je aplicirala za Youth Staff i koliko znam niko im nije rekao da moraju ici na Princess,cak znam da su im na obuci govorili kako za Royal moraju znati 2 jezika itd. ....mislim bila je ta prica da normalno mogu upasti na bilo koji brod i bilo koju kompaniju,a ne iskljucivo Princess.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #167 on: 22/November/2012 »
Prijatelju,

Prvo...izvukao si mi rijec iz koteksta,o nikakvom nacionalizmu nije rijec i ne znam odakle si to pokusao da iscupas....ja sam htio da kazem da su ljudi mogli da zavrse puno gore nego sto su.

Drugo...prvi ja sam bjesan jer sam i sam slao dokumentaciju za Moby i za dlaku je moglo da bude da sam zavrsim tamo gdje su ovi nesretni ljudi,a izbjegao sam to jer me je Rimac u sat-dva preduhitrio i nazvao Suzanu i ona ga uputila dalje i on "dobi" taj posao IT-Operatora.

Number three....pa "druze"-"brate"-"zemo" ja bas zbog tog razmisljanja sa brdovitog balkana i te opterecenosti nacijama i zelim da odem odavde jer dok god je to duboko usadjeno u narod,ovde napretka nema.

@Legionar.......Slagali su te iz EP-a 100% nije samo decko iz Vinkovaca primjer imam ja jos takvih primjera npr. kada sam bio na preeliminarnom u Beogradu tu je bilo ljudi iz Zagreba,Osjeka,bio je momak iz Livna(sa Hrvatskom putovnicom),bila je djevojka iz okoline Splita koja je aplicirala za Youth Staff i koliko znam niko im nije rekao da moraju ici na Princess,cak znam da su im na obuci govorili kako za Royal moraju znati 2 jezika itd. ....mislim bila je ta prica da normalno mogu upasti na bilo koji brod i bilo koju kompaniju,a ne iskljucivo Princess.


Slagali su me iz Kouzona u toj priči, Zoran Kocoski osobno  +U+ On je rekao da ne mogu aplicirati kod njih zato sto i EP zaposljava za te kompanije - a ne netko iz EP
Once a sailor, always a sailor.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #168 on: 22/November/2012 »
Slagali su me iz Kouzona u toj priči, Zoran Kocoski osobno  +U+ On je rekao da ne mogu aplicirati kod njih zato sto i EP zaposljava za te kompanije - a ne netko iz EP


Izgleda da je ona izreka everybody lies sve ovo objasnila :)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #169 on: 22/November/2012 »

Izgleda da je ona izreka everybody lies sve ovo objasnila :)

Ako svi lazu, kako da znam da i ti ne lazes kad kazes da znas nekoliko momaka iz Hrvatske koji su preko Kouzona otisli na RCCL??? Teoretski po toj logici :rolleyes:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #170 on: 22/November/2012 »
Bili smo prehrabri, priznajem. Ali netko uvijek mora probiti led, tako sam razmisljao  oT

Ja bih to pre nazvala naivnoscu nego hrabroscu.
Jedna devojka je bila "primljena" za shorex staff... Od kad to trajekti organizuju shore excursions? Da postoji, bilo bi bar na sajtu -  no;;;
 
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #171 on: 22/November/2012 »
Ako svi lazu, kako da znam da i ti ne lazes kad kazes da znas nekoliko momaka iz Hrvatske koji su preko Kouzona otisli na RCCL??? Teoretski po toj logici :rolleyes:


Ja nemam od toga nista.....sta meni sad igra ulogu da tebe lazem o tome da je neko otisao preko Kouzona na RCCL....a ovi sto lazu oni imaju koristi od toga to si se valjda i sam uvjerio...nazalost na svojoj kozi ;)

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #172 on: 22/November/2012 »
Pozdrav svim buducim kolegama.

Ja sam od skoro na forumu. Citam ove postove i nesto me interesuje. Zao mi je sto se desilo sa kolegama i tom prevarom.
Za A PRIORI ne mogu nista da kazem jer nisam saradjivao.
Mene interesuje da li je Samo Legionar na ovom forumu od 13 kolega ima sta reci o tom zalosnom slucaju ili ostale kolege ne zele da o tom pricaju.
Voleo bih da cujem i njihovo misljenje pa da sudimo dalje ili da opravdamo postupke kolega ili poslodavaca.
Dok se ne pojave istine oko prevare mozemo diskutovati za sad samo radimo ono sto se kaze " TUPIMO ZUBE", :plovim:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #173 on: 22/November/2012 »
Mene zanima u kojem točno trenutku su ovi kriminalci provaljeni?
Ili im je prevara potpuno uspjela i završila onog trenutka kada su "zaposlenici" došli u luku, na ukrcaj na brod kojega nema?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #174 on: 22/November/2012 »
Imam jos jednu stvar pitati iskusnije kolege.  Da li su Suzana( APRIORI) i Sinisa (EP) nekad saradjivali zajedno? :plovim:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Poz
« Reply #175 on: 22/November/2012 »
Zaista ne razumem, vodi se bitka oko pitanja odgovornosti.. Ko je kriv, Suzi ili oni koji su posli trbuhom za kruhom.
Rasprava je toliko bezpredmetna da ni jednog trenutka ne sme da se vodi dilema o odgovornosti prevarenih ljudi.
U mnostvu kompanija koje rade pod odredjenim uslovima, mi smo ti koji biramo sta nam odgovara a sta ne, vec prema poziciji koju zelimo da radimo.
Agencija kao posrednik je u obavezi da poseduje potpuno saznanje o kompaniji koja nudi posao. Dakle do najsitnijeg detalja.
Greska koja se ovde podvukla je toliko neprofesionalna, da vise nije pitanje da li je  taj neko samohrana majka ili u srecnom braku, pitanje je profesionalnosti.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Poz
« Reply #176 on: 22/November/2012 »
Zaista ne razumem, vodi se bitka oko pitanja odgovornosti.. Ko je kriv, Suzi ili oni koji su posli trbuhom za kruhom. Rasprava je toliko bezpredmetna da ni jednog trenutka ne sme da se vodi dilema o odgovornosti prevarenih ljudi. U mnostvu kompanija koje rade pod odredjenim uslovima, mi smo ti koji biramo sta nam odgovara a sta ne, vec prema poziciji koju zelimo da radimo. Agencija kao posrednik je u obavezi da poseduje potpuno saznanje o kompaniji koja nudi posao. Dakle do najsitnijeg detalja. Greska koja se ovde podvukla je toliko neprofesionalna, da vise nije pitanje da li je  taj neko samohrana majka ili u srecnom braku, pitanje je profesionalnosti.


Ljubi te brat tvoj za ovaj post  :-*

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #177 on: 22/November/2012 »
Mene zanima u kojem točno trenutku su ovi kriminalci provaljeni?
Ili im je prevara potpuno uspjela i završila onog trenutka kada su "zaposlenici" došli u luku, na ukrcaj na brod kojega nema?
Takodje.
Sve do tog dolaska u luku je (cini se na osnovu informacija sa foruma) izvedeno savrseno, "navukli" su Suzanu i kandidate i pokazali da odlicno poznaju cijelo to trziste i procedure medjutim epilog je krajnje cudan i nijedan od scenarija koje sam pisao na nekoj od prethodnih strana mi nije logican.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #178 on: 22/November/2012 »
Zaista ne razumem, vodi se bitka oko pitanja odgovornosti.. Ko je kriv, Suzi ili oni koji su posli trbuhom za kruhom. Rasprava je toliko bezpredmetna da ni jednog trenutka ne sme da se vodi dilema o odgovornosti prevarenih ljudi. U mnostvu kompanija koje rade pod odredjenim uslovima, mi smo ti koji biramo sta nam odgovara a sta ne, vec prema poziciji koju zelimo da radimo. Agencija kao posrednik je u obavezi da poseduje potpuno saznanje o kompaniji koja nudi posao. Dakle do najsitnijeg detalja. Greska koja se ovde podvukla je toliko neprofesionalna, da vise nije pitanje da li je  taj neko samohrana majka ili u srecnom braku, pitanje je profesionalnosti.
Mudro receno....  =""

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Poz
« Reply #179 on: 22/November/2012 »
Ivane kralju, mora neko da zacepi usta ovima cija je neverovatna teorija o pohlepnosti onih koji su aplicirali.. Po toj logici pohlepan sam jer zelim na Carnival/Princess/Royal! Ljudi su u svemu tome videli samo jos jednu sansu..jos jednu kompaniju u nizu. Covece agencija objavila ponudu za KOMPANIJU koja omogucava RAD NA BRODU. Pa zbog toga smo svi ovde.