Author Topic: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna  (Read 66327 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #180 on: 23/November/2012 »
Ivane kralju, mora neko da zacepi usta ovima cija je neverovatna teorija o pohlepnosti onih koji su aplicirali.. Po toj logici pohlepan sam jer zelim na Carnival/Princess/Royal! Ljudi su u svemu tome videli samo jos jednu sansu..jos jednu kompaniju u nizu. Covece agencija objavila ponudu za KOMPANIJU koja omogucava RAD NA BRODU. Pa zbog toga smo svi ovde.

Ovo poslednje sto si rekao jeste tacno, ali je tvoja duznost ( prema samom sebi) da istrazis i ti tu kompaniju, da cujes tudja iskustva i slicno, a ne samo da gledas sta ti agencija nudi. Ja sam recimo, kad je Princess bio u planu potrosio skoro pola tabaka papira ( k****n, nisam stampao dvostrano, zaboravio) sa svim brodovima, gde idu, sta rade, ko je menadzment, koji su njihovi buduci planovi, kakva su iskustva ljudi koji su radili. Na youtube istoriji mi je par dana bilo malo muzike i gomila klipova vezanih za rad na brodu, kako Princessa, tako i ostalih, isao sam i na druge forume, potrosio sam skoro mesec dana na istrazivanju kompanije, da bih se sto bolje pripremio za glavni intervju, kog na kraju nije ni bilo. Kao sto rekoh, tvoja duznost prema samom sebi je da istrazis kompaniju kod koje trazis posao i ako nesto nije kako treba, da trazis razloge zasto se toliko odstupa od normale. Summa summarum, ovde je podeljena krivica na tri dela, pa se vi slobodno gadjajte procentima.
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #181 on: 23/November/2012 »
Ovo poslednje sto si rekao jeste tacno, ali je tvoja duznost ( prema samom sebi) da istrazis i ti tu kompaniju, da cujes tudja iskustva i slicno, a ne samo da gledas sta ti agencija nudi. Ja sam recimo, kad je Princess bio u planu potrosio skoro pola tabaka papira ( k****n, nisam stampao dvostrano, zaboravio) sa svim brodovima, gde idu, sta rade, ko je menadzment, koji su njihovi buduci planovi, kakva su iskustva ljudi koji su radili. Na youtube istoriji mi je par dana bilo malo muzike i gomila klipova vezanih za rad na brodu, kako Princessa, tako i ostalih, isao sam i na druge forume, potrosio sam skoro mesec dana na istrazivanju kompanije, da bih se sto bolje pripremio za glavni intervju, kog na kraju nije ni bilo. Kao sto rekoh, tvoja duznost prema samom sebi je da istrazis kompaniju kod koje trazis posao i ako nesto nije kako treba, da trazis razloge zasto se toliko odstupa od normale. Summa summarum, ovde je podeljena krivica na tri dela, pa se vi slobodno gadjajte procentima.

I opet ponavljam, lako je biti general poslije bitke! Osobno sam napravio istu "provjeru" sto se tice Mobyja, sumnjam da sam ga istrazio manje nego sto si ti istrazio Princess.... http://www.mobylines.com/  http://en.wikipedia.org/wiki/Moby_Lines Kompanija je legitimna, postoji i nije izmisljena.  Tko bi rekao da ce s druge strane svega stajati jedan prevarant.. :(
Once a sailor, always a sailor.

Offline Isuzu

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #182 on: 23/November/2012 »
Dobar vam dan svima......malo sam preletila sve sto ste pisali i bilo mi je dovoljno.....sobarica silovana,ubijena,sobar ubijen? Ovako, moram napomenuti jednu stvar....vidim da je ovdje velika vecina mladih, ne kazem da niste pametni i nesto slicno, svi grijese zar ne....ali moj savjet je ne srljajte u bijeli svijet nespremni.....cinjenica je da te i ovdje u nasoj zemlji moze progutati noc ili pokupiti auto, ali kao sto je vec dobro znano zasto mladi krecu na cruisere? Zbog zabave i alkohola,kao da malo vide svijeta.....da tako je nazalost....ne zbog novaca i egzistencije jer na kraju krajeva sta ti mozes i ustediti od one crkavice od 1000 $ ionako sve potrosis na izlaske i cugu, a od svijeta ionako ne vidis nista jer si zatvoren u rupi od broda kao ass waiter i gulis ko mali crnac....ispricavam se svima a to je moje misljenje......to znaci da ako se ne gleda na nekakvu ustedevinu i bolju buducnost za mene je to samo slijepo srljanje u bijeli svijet nespreman za sve zivotne izazove...kakvi oni bili.......zato moj savjet je samo pamet u glavu i slusajte svoju intuiciju, ne srljajte slijepo ko guske u maglu, ipak je dom kakav god bio i onaj najgori bolji od bilo koje najbolje situacije medu stranim ljudima......

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #183 on: 23/November/2012 »
Generalizujes i grijesis toliko da mi se ne da ni odgovarati pojedinacno na svaku stavku.

Offline Isuzu

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #184 on: 23/November/2012 »
Pametan potez jer te nista nisam ni pitala.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #185 on: 23/November/2012 »
@isuzu ja sam posle 4 meseca na kruzeru doneo kuci nesto jace od  2 000 dolara. a cirkao sam svako vece u crew baru, trosio sam onako poprilicno vise nego sto inace trosim. tako da ta prica da ljudi idu samo radi zabave, bas i nema nekog smisla. Ja cu tamo posle 3 meseca kupiti foto aparat koji zelim ceo zivot, ovde bih morao raditi za te pare mnogo duze, i to pod uslovom da prvo nadjem posao. 

inace ako si mlad, pare=zabava , tako da kako god okrenes idemo zbog para i zabave :D 

ziveli  :uzdravlje:

over and out

 
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Isuzu

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #186 on: 23/November/2012 »
Fotoaparat? Ok.........sta smo spali na te grane? Pa ljudi su znali nakon 3-4 mjeseca na brodu kao frizeri npr. kupiti manji auto.........pitanje je, zasto je tako mala lova kad se vec toliko riskira i odlazi daleko od kuce........dajte mi jedan dobar razlog osim zabave i koje slike iz Miamija ili Ria, i ja se ukrcavam odmah

Offline Isuzu

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #187 on: 23/November/2012 »
a moram napomenuti i ujedno i molim da mi se javi netko ko je napredovao na visu poziciju osim Filipinaca, Indijaca i Amera.....od nasih ljudi...mislim visu poziciju  menagera ili nesto vezano uz jezike...ne kao-aha sad mi nosi kašete ko ass.w. a onda te unapredujem kao viteza okruglog stola i postajes perač suđa...jeeeeee

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #188 on: 23/November/2012 »
Isuzu, pa koji ti je razlog bio prije ovog sa Moby-em?

Offline Isuzu

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #189 on: 23/November/2012 »
Dobro pitanje....napredovanje odgovorila prakticki u proslom postu

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #190 on: 23/November/2012 »
@isuzu ja cu sa tim jednim aparatom posle zaraditi za 5 auta ako treba. a mozes i manji auto, jer taj fotoaparat kosta negde oko 2 000 eura.  

dobar razlog ?  meni je dovoljno dobar razlog zarada i zabava. e sad ako ti se zbog toga ne rizikuje ti ne moras, ja postujem tvoje misljenje i razumem te sta hoces da kazes, ali molim te postuj i ti nasa misljenja, nas koji misle da je vredno rizika.

Eto ja sam na primer na brodu upoznao svoju verenicu, koja je evo ovde sada pored mene, inace je sa balija iz indonezije, sad ce uskoro svadba, posle cu verovatno ziveti na baliju... ko zna videcemo... sve u svemu, mislim da je vredno rizika.


Sto se tice napredovanja, evo ga covek grad pored mog, koji je sada  u office-u ass. recruiter , poceo je pre 6-7 godina ili vise kao fotograf na image-u. Znam brdo ljudi koji su napredovali... moze da se napreduje, moguce je ostvariti karijeru.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Isuzu

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #191 on: 23/November/2012 »
D.B. Čestitam odsrca!!!! Sretno vam bilo i tebi i supruzi i vasoj buducoj djecici zbog koje svijet i opstaje i oni nam daju snagu za naprijed....a bas upravo zbog njih i pokrecem ovaj post......znas kad dobijes dijete sve ti se cini drugacije u zivotu,karte se okrenu i imas veliki strah od svega,promijeni se covjek....pa eto.....oni koji to neznaju jos ne shvacaju o cemu pricam i zbog cega toliko ispitujem....ne vrijedam nikoga bas naprotiv.....sretno!!

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #192 on: 23/November/2012 »
Mozes ti D.B. navesti 101 primjer, ljudi koji na ovo sve gledaju negativno ce uvijek biti takvi i nema im pomoci.
Jeste, Filipinci i Indijci su krivi za sve...

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #193 on: 23/November/2012 »
Isuzu, probaj barem jedan ugovor ako trenutno nemaš bolje alternative. Mislim da malo tko tu želi biti j*beni konobar cijeli život.. i meni je taj posao "ispod časti", ali ako hoćeš neku promjenu u životu, takva ti je cijena..

Offline Isuzu

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #194 on: 23/November/2012 »
Isuzu, probaj barem jedan ugovor ako trenutno nemaš bolje alternative. Mislim da malo tko tu želi biti j*beni konobar cijeli život.. i meni je taj posao "ispod časti", ali ako hoćeš neku promjenu u životu, takva ti je cijena..
Hvala jimmy.....povukla sam sve i odustala, upisat cu ovdje skolu jos jednu,vec sam predala papire  i krenuti nekim drugim stopama...al eto samo sam zeljela cuti koje drugo misljenje od vas....sretno i tebi!!!