Author Topic: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna  (Read 66315 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #90 on: 21/November/2012 »
450 € "depozit" za povratnu avionsku kartu, avionsku kartu do tamo 200 €, i svi ostali popratni troškovi... prijevoz, hrana, medical... Nakupilo bi se cca 1000 €

Osobno i dalje vjerujem Suzani  +U+
Bar vam taj medical ostaje i za neki iduci posao.
Prevaranti su od toga svega uzeli 450€ samo od vas 13 ili od svih kandidata?

Offline trcakz

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #91 on: 21/November/2012 »
dal znate možda kaj je s vašim osobnim podacima? mislim, jel policija spominjala krađu identiteta ili bilo kakvu eventualnu manipulaciju vašim podacima?

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #92 on: 21/November/2012 »
a kaj su vam rekli za vizu pošto ste trebali raditi u EU?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #93 on: 21/November/2012 »
450 € od nas 13... Toga sam se osobno najviše i bojao - krađe identiteta, odmah sam blokirao račune (jer su imali i brojeve računa). Vidjet ćemo još što kaže inspektor iz Italije, i naša policija.
Once a sailor, always a sailor.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #94 on: 21/November/2012 »
450 € od nas 13... Toga sam se osobno najviše i bojao - krađe identiteta, odmah sam blokirao račune (jer su imali i brojeve računa). Vidjet ćemo još što kaže inspektor iz Italije, i naša policija.
Kradja identiteta mi se cini dosta realnije od neke trgovine organima i slicnih scenarija, prije svega zbog nacina na koji je sve izvedeno. Takodje nisam uvjeren ni da su sve to radili zbog para jer to je sitna lova za ovakvu prevaru.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #95 on: 21/November/2012 »
Kradja identiteta mi se cini dosta realnije od neke trgovine organima i slicnih scenarija, prije svega zbog nacina na koji je sve izvedeno. Takodje nisam uvjeren ni da su sve to radili zbog para jer to je sitna lova za ovakvu prevaru.

Slazem se, i meni se cinila presitna lova - ALI naše dokumente su dobili u digitalnom obliku i prije nego smo mi stigli tamo, čemu onda sav rizik oko razotkrivanja našim dolaskom tamo...
Once a sailor, always a sailor.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #96 on: 21/November/2012 »
Slazem se, i meni se cinila presitna lova - ALI naše dokumente su dobili u digitalnom obliku i prije nego smo mi stigli tamo, čemu onda sav rizik oko razotkrivanja našim dolaskom tamo...
Hm... a kad su dobili pare?
Ja sam skontao da ste tek tamo placali ali bice da sam u krivu. Treba nam neki play-by-play :)

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #97 on: 21/November/2012 »
Kradja identiteta moze da se obavi i bez da ih odvlace u druge drzave...
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #98 on: 21/November/2012 »
Mislim da su mozda i planirali nesto vise od krade identiteta, sumnjam da je to uopce jedna od namjera. pare su dobili tek kad smo dosli tamo.

vrti mi se u glavi sto je jedna cura rekla, da su je ispitivali koliko dugo pusi, i slicno, pa mi se vrti ono najgore po glavi, mozda smo i jako dobro prosli na kraju
Once a sailor, always a sailor.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #99 on: 21/November/2012 »
Mislim da su mozda i planirali nesto vise od krade identiteta, sumnjam da je to uopce jedna od namjera. pare su dobili tek kad smo dosli tamo.

vrti mi se u glavi sto je jedna cura rekla, da su je ispitivali koliko dugo pusi, i slicno, pa mi se vrti ono najgore po glavi, mozda smo i jako dobro prosli na kraju
Krađa organa sigurno nije, jer da je vi bi nama sad tipkali s onoga svijeta. Najstrašnije u ovom slučaju je to da ste vi predani na pladnju kriminalcima.
Da vam se nešto dogodilo tko bi vam ušao u trag? Gdje ste otišli nitko nema pojma, tko vas je pokupio nitko nema pojma.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #100 on: 21/November/2012 »
Htjeli organe pa odustali?
Organizovali sve zbog 6000 eura?
Htjeli da pokradu identitete pa 'dovukli' ljude do Nice iako za tim nije bilo potrebe?

Nema logike...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #101 on: 21/November/2012 »
Nema logike, istina. Možda im je nešto krenulo protiv plana, možda im je 6000 € ok jer im nismo ni prva ni zadnja grupa, tko zna koliko ih je bilo, možda su htjeli ukrasti putovnice u hotelu ali im mi nismo dali da ih zadrže na recepciji (iako je to inače uobičajena procedura), možda su u šumi.... Tko sad to može znati, vidjet ćemo... Ili možda je bolje da se nadam da nećemo i da će sve ostati na tome, jedino se nadati da će ih uhvatiti ali... sumnjam
Once a sailor, always a sailor.

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #102 on: 21/November/2012 »
možda im je 6000 € ok jer im nismo ni prva ni zadnja grupa, tko zna koliko ih je bilo

odmah bi se skužilo nakon prve grupe, a isto tako teško da je tu riječ o "organiziranom međunarodnom kriminalu", jer ovo je totalni fail i tu nema dovoljno $$. i da je ovo napravio netko iz mafije, vjerojatno bi ga šefovi prebili na mrtvo ime kakav je debil.
ovo je totalno amaterski s pozicije kriminala, a profesionalno jer je netko jako dobro znao kako ide zapošljavanje na kruzerima.. go figure.

Offline flynn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #103 on: 21/November/2012 »
Nakupilo bi se cca 1000 €

Osobno i dalje vjerujem Suzani  +U+

Super za tebe

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #104 on: 21/November/2012 »
Super za tebe

Zašto joj vjerujem??? Zato što vraća novce osobno iz svog džepa makar i u slučaju da osiguranje ne vrati ništa. To znači stajati iza svoje tvrtke i svog posla. Svi ljudi griješe, ono što nas razlikuje je kako se ponesemo nakon svoje pogreške. Tko si ti uopće da bilo kome sudiš u ovoj situaciji?

Lako je biti general poslije bitke
Once a sailor, always a sailor.