Author Topic: INTERVJU ZA IMAGE (Fotografi), iHotel Zagreb 12.11.2012  (Read 6091 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hariscupina

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Ljudi kako ide kod vas, jeli vas zvao Tomislav, ja mislim da smo svi od reda prošli ovaj intervju ;)

Ja sada trebam obaviti ovaj Ljekarski Pregled i zatražiti Vizu od Američke Ambasade. Zvao me Tomislav i pitao jeli radim na tome.

Hm, moram ga nazvati da pitam za proviziju, ima li je i kolika je.. Na treningu su objasnili da iznosi 250€!

Ima li još neko na forumu ko je bio tamo na Intervjuu?!

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Pozdrav!

Ja idem na razgovor 15. i 16.12.u ZG.

Molim te ako ti nije problem opisati mi kako to otprilike izgleda. Thanks! :uzdravlje:

Offline hariscupina

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Sory za ovako kasno odgovaranje..

Dakle tu su Tomislav iz EP.a i Jannet iz IMAGE.a te još jedna Cura koja je radila 7 ili osam godina za IMAGE - 25 kandidata za posao Fotografa iz Makedonije Srbije, Bugarske, Češke, Bosne i Hrvatske ;)

Kandidati u starosnoj dobi od 20 do 38 godina !

Mislim da su svi prošli Intervju koji trajao od 08h do 17:30h.

Nakon Laganog upoznavanja sa životom na brodu, radnog dijela, priče o vizi medicalu i troškovima do ukrcavanja, imali smo pojedinačno predstavljanje (ko sam, što sam, odakle dolazim i koliko godina imam, zašto želim raditi kao fotograf, kakvo prethodno iskustvo imam, koliko jezika znam, imam li neke hobije).
Nakon toga su uslijedili Intervjui..

Bilo je i jedna dvije 15minutne pauze u međuvremenu.

Moj prijedlog, je da odete na intervju, Nemorate ništa ama baš ništa o fotografiji znati, osim da lijepo opišete zašto ustvari želite raditi kao fotograf, koji je to vaš entuzijazam koji vas pokreće, NPR; nemirna duša koja nemože dugo biti na jednom mjestu, duša koja želi biti sa ljudima, koja želi učiti i razmjenjivati iskustva i vještine, tip osobe koji ima dobre performanse radeći pod velikim pritiskom (primjer nije na odmet), osoba koja dobro radi u timu ali i individualno, osoba koja izvršava zadatke na vrijeme i tako - predstavite sebe na način kako vam to donosi najbolje izglede za dobitak posla.

Intervju traje od 3minute do 15minuta.

Ponesite portfolio sa sobom, a ne kao ja što sam se pojavio na intervjuu bez portfolija i dobio posao, LOL ŽIVA ISTINA !!!

Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
da li je istina da za Image treba znati dva strana jezika (engleski i jos jedan pride...)?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
da li je istina da za Image treba znati dva strana jezika (engleski i jos jedan pride...)?

engleski i materinji  +U+  :giggle:
Once a sailor, always a sailor.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
 ""]] :pad: :yahoo:

Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
ne ozbiljno, dobio sam proverenu informaciju da je Image trazio da naredna grupa fotografa (15 ukupno) mora poznavati dva strana jezika, tacnije da je to uslov za izlazak na preleminarni i finalni koji ce biti feb/marta. Ko ne govori dva jezika ne moze izaci na intervju... U pitanju je preko jednog regrutera iz NS ili tako nesto, ne znam kako je preko drugih regrutera/agencija, zato pitam...

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
engleski i materinji  +U+  :giggle:

onda svi mi ovde pricamo engleski plus tri maternja (srpski, hrvatski, bosanski... makedonski, srpsko-hrvatski), poliglote na sve strane  :D
Though she be but little, she is fierce!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
onda svi mi ovde pricamo engleski plus tri maternja (srpski, hrvatski, bosanski... makedonski, srpsko-hrvatski), poliglote na sve strane  :D

upravo to, ne shvacam zasto se meni smiju kad kazem da razumijem skoro 10 jezika  -()-

sto se tice image-a, moguce je da su postrozili zahtjeve, iako sumnjam... ako jesu, smanjiti ce ih opet kad zagusti i zatrebaju ekstra ljudi  +U+
Once a sailor, always a sailor.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Moguće je da Image traži i poznavanje drugog jezika, bio sam prošle godine na Marineru gde smo BAŠ imali problema tokom letnje sezone pošto su 3/4 putnika bili Italijani. Haos, ne možeš da se sporazumeš sa njima. Ceo brod je imao na raspolaganju 4 telefonska broja za prevođenje, a na gangwayu ili u sining roomu to ne znači ništa. oT oT oT

Ali, ako to budu postavili kao uslov brzo će videti da je to glupost.

Offline hariscupina

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Evo mene u Zagrebu na New Hire Orjentaciji za nove zaposlenike/ice..
Od 25 ljudi tu, 4 ili petoro govori po jedan dodatni jezik ili ga  ="" muca..
Neigra ti to puno uloge kod Imagea, primiće te ako si entuzijasta oko fotografije, ako si tu dugoročno, dakle da radiš za njih barem 3 godine,
Ako znaš Engleski i položiš Marlins Test barem 80%..
Ako si zdrav i ako dobiješ C1/D vizu.
Jedan super super momak nije dobio vizu i danas nije tu sa nama na orjentaciji ;( damn, dakle ima svega, ali poznavanje dodatnog jezika nije Uslov/Uvjet da dobiješ posao. Čak niti godine nemaju nikakve veze, sve dok imaš barem dvije godine iskustva sa Fotografijom ili Video Produkcijom !!!


Peace Out ;)

Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
ma da , nema veze sa mozgom ali ko zna, juce sam saznao da mozda i nece biti to uslov za ubuduce, tacnije da je u pitanju samo predlog.

Koja je prolaznost u Zagrebu, od vas 25 koliko je proslo i dobilo posao?