Author Topic: Treba da pocnem da radim u Hotelu Fairmont u Dubai, ima li neko iskustva tamo?  (Read 13522 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aerumdei

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Ne shvatam kako i kome vjerovati poslije svega ovoga sto sam procitao.
Ja uskoro treba da pocnem da radim u Hotelu Fairmont u dubai ima li neko iskustva tamo??????

Imal neko ko je radio uopste bar u nekom hotelu?

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Dubai
« Reply #1 on: 20/November/2012 »
Malo opisi svoju situaciju, kak si dobio posao, preko koga, koja pozicija, tak će ti netko moći bar približno reći da li tu nešto smrdi ili ne...

Offline aerumdei

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Dubai
« Reply #2 on: 20/November/2012 »
Posao sam dobio preko rodjaka koji radi u drugom hotelu, poslao cv u tu kompaniju,poslije par dana me kontaktirali na skype. Posao bi mi bio kao barmen.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
poslali neki mail? ak jesu, gledaj iza @, trebalo bi biti neki @fairmont-dubai ili tak nešto, nikako @gmail, yahoo ili neka generička stranica koja nema puno veze s tim što ideš radit. Kako ti se činio intervju?
Ono što ja znam je da ako ideš radit dolje, više manje svi potpišu ugovor na dvije godine, oni plate put do dolje, početne plaće su relativno male, cca 400 - 600$...

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Agencija Safe Cruises iz Beograda u ponudi ima i poslove u UAE i to za pozicije konobara/barmena i recepcionera. Plate su u eurima i u rasponu su od 1200 do 1600. Svakako dobar kes. Ja sam u razgovoru sa njima cuo samo par detalja jer sam bio radoznao (aplicirao sam za rad na brodu pa se i nisam mnogo interesovao). Ono sto su mi rekli jeste da placas kartu do tamo a povratnu ti placa kompanija/firma. Moj skolski drug radi vec nekoliko godina tamo bas kao recepcioner. Poslednji put kada smo se videli i pricali na tu temu, rekao mi je da jeste fin kes ali da su pravila malo ostrija. Naime, to je ipak islamska zajednica i moras se pridrzavati tih pravila. Dakle, nema pijancenja u hotelu niti u sobi u kojoj si smesten. Devojke se moraju pridrzavati pravila oblacenja koja su svojstvena upravo Islamskim tradicijama. Znaci nema dopicnjaka u krugu hotela i dubokog dekoltea. Naravno, za klubove i provod u istima ta pravila ne vaze. Ne secam se najbolje, razgovarali smo prosle godine, ali mislim da je po pitanju odmora i slobodnih dana prica da imas do mesec dana odmora na svakih 4 ili 5 meseci. Znaci ides kuci pa se vracas da zavrsis ugovor. Nesto kao odsustvo u vojsci :D Napomenucu da je on dobio posao preko konkursa samog hotela, znaci nije isao preko agencija, i da radi takodje u Dubaiju.
Ne znam da li sam ti pomogao sa ovim ali bar sam podelio sa tobom info koju ja znam. Pozdrav.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Agencija Safe Cruises iz Beograda u ponudi ima i poslove u UAE i to za pozicije konobara/barmena i recepcionera. Plate su u eurima i u rasponu su od 1200 do 1600. Svakako dobar kes.

Ovo je sa stranica Safe Cruise:

http://www.radnabrodu.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=38&Itemid=37

dakle, ako konobari imaju 400$, ne vidim kako bi netko mogao na recepciji imati 4-5 puta više, kako si ti naveo.  :neceici:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Ovo je sa stranica Safe Cruise:

http://www.radnabrodu.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=38&Itemid=37

dakle, ako konobari imaju 400$, ne vidim kako bi netko mogao na recepciji imati 4-5 puta više, kako si ti naveo.  :neceici:

Kao sto sam rekao, iz kratkog neformalnog razgovora sa njima sam dobio takve informacije sto se tice novcanih primanja. U ostatku posta sam naveo informacije od mog prijatelja koji radi vec tamo. Rekao sam da nisam siguran da li mogu pomoci ti podatci koje sam naveo ali svakako ne mogu skoditi. A kad nesto ne skodi onda mora da koristi.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline aerumdei

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Ja znam koja ce moja biti plata nije sve u tim je****m brodovima.
Nije za svakoga ni je**** brod, ali kao ni je..ene vrucine ali ako se coveku nudi to i to onda bi trebalo pokusati.

Offline voolandis

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Baja,

nema razloga da psuješ, samo se opusti. Ovdje su ljudi da ti pomognu i upute te u finese, ne da kritikuju tvoje odluke - prošle ili buduće.

 :pop:

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Imas rodjaka koji radi u hotelu, dobijes preko njega posao i onda umjesto da pitas njega malo vise o tome kad vec nisi pitao ranije, prije dobijanja posla, ti se registrujes na forum o radu na "je****m" brodovima da se raspitujes?  :pop1:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Na pravome je on mjestu.
Agencija koja ga moze poslati na brod, moze ga poslati i u Dubai.
Razlog njegove frustracije o broodovima nije taj sto je na pogresnom mjestu, nego taj da ne cuje ono sto zeli cuti.
 :zen:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aerumdei

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Ovako:
Moj rodjak ne radi u tom hotelu, ja bi radio u sasvim drugom hotelu.
Vi mi ubacujete i pominjete nekakve brodove i plate tamo to mene uopste ne interesuje.
Ja sam trazio da mi neko malo objasni kakva je situacija tamo.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Pitaj rodjaka. On ce ti najbolje reci. Neznam da ovdje neko u dubai radi.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Na pravome je on mjestu.
Agencija koja ga moze poslati na brod, moze ga poslati i u Dubai.
Koliko vidim njemu agencija ne treba. Rodjak koji radi u drugom hotelu ujedno obavlja i agencijske poslove i nasao mu je posao.
I mi smo stvarno neozbiljni, samo pisemo tu o nekakvim (je****m) brodovima  oT

Offline aerumdei

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Vi ne vidite dobro.
Rodjak radi u drugom hotelu kao barmen i javio mi je gdje i kome da se obratim za rad u drugom hotelu.
Ja sam sve to obavio, i dobio posao a vi mi ubacujete je*ene brodove.
Ja ne trazim posao na brodu ili tako nesto.
Ja samo hocu koji dobar savjet ovdje i sta mi mogu ljudi odavde reci jos nesto.