Author Topic: Carinska iskustva i saveti  (Read 23020 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Carinska iskustva i saveti
« on: 03/April/2009 »


hmm a kakva je situacija sa carinom to niko ne pise?
npr kupite lap top.. hi-tec mobilni etrc.. i dodjete na aerodrom beograd,zagreb,banjaluka i eto cike iz carine...sta biva?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #1 on: 03/April/2009 »
hmm a kakva je situacija sa carinom to niko ne pise?
npr kupite lap top.. hi-tec mobilni etrc.. i dodjete na aerodrom beograd,zagreb,banjaluka i eto cike iz carine...sta biva?


Carina ima pravo da ti ocarini stvari,ukoliko su nove,neotpakovane,a za bezbjedno unosenje laptopa,telefona,kamera,parfema,satova,..bar je lako,samo ih otpakujte,i odmah se smatra kao vas privatna stvar i niko ne obraca paznju na to. ::yes::

 +U+
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #2 on: 03/April/2009 »
Moj kolega se pre dve nedelje vratio sa broda, doneo je laptop i sony PSP
i nije mi se zalio da ga je neko maltretirao na carini!

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #3 on: 03/April/2009 »
lepe vesti :)

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #4 on: 04/April/2009 »
Chuj lepe, slatke bre! hehehe Kao shto kaze chovek gore, vazno je da nije zapakovano.
Mene na aerodromu Beograd nikad niko nije pitao za kameru i stativ odakle je,
niti mi je trazio bilo kakav papir, a putovao sam jedno 5,6 puta sigurno!

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #5 on: 05/April/2009 »
sto se tice carine i lekova... da li mogu da se unesu na americku teritoriju recimo kapi za nos, ili sirup neki za jacanje imuniteta.. ili je uopste glupo nositi takve stvari na brod?  b00/ ne znam da li postoji mogucnost da se takve stvari kupe na brodu?!
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #6 on: 05/April/2009 »
sto se tice carine i lekova... da li mogu da se unesu na americku teritoriju recimo kapi za nos, ili sirup neki za jacanje imuniteta.. ili je uopste glupo nositi takve stvari na brod?  b00/ ne znam da li postoji mogucnost da se takve stvari kupe na brodu?!
Mislim da mozes uneti ali ne u rucnom prtljagu
u rucnom nema nikakvih tekucina

P.S
ne zaboravi da u usa za mnoge stvari ti treba recept da bi kupio....

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #7 on: 06/April/2009 »
sto se tice carine i lekova... da li mogu da se unesu na americku teritoriju recimo kapi za nos, ili sirup neki za jacanje imuniteta.. ili je uopste glupo nositi takve stvari na brod?  b00/ ne znam da li postoji mogucnost da se takve stvari kupe na brodu?!

To uopste ne treba da nosis sa sobom,iz razloga jer imas sve na brodu,ne da kupis,imas za dzabe.Odes fino u infirmary,iliti medical center i dace ti oni sta god ti treba,ne zaboravi da si zdravstveno osiguran dok si na brodu.Znaci,imas svakakve vrste lekova,kapi za nos,kremica,pa cak daju i pakovanje gela aloe vera ako se sprzis na plazi :sprda:

ne brini,i sretan put! :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #8 on: 06/April/2009 »
Mislim da mozes uneti ali ne u rucnom prtljagu
u rucnom nema nikakvih tekucina

P.S
ne zaboravi da u usa za mnoge stvari ti treba recept da bi kupio....


To uopste ne treba da nosis sa sobom,iz razloga jer imas sve na brodu,ne da kupis,imas za dzabe.Odes fino u infirmary,iliti medical center i dace ti oni sta god ti treba,ne zaboravi da si zdravstveno osiguran dok si na brodu.Znaci,imas svakakve vrste lekova,kapi za nos,kremica,pa cak daju i pakovanje gela aloe vera ako se sprzis na plazi :sprda:

ne brini,i sretan put! :deda:

Hvala momci na savetima...  :uzdravlje: ceka se datum ukrcaja i onda paljba na brod!!!  :plovim:
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #10 on: 18/March/2011 »
Ja sam se vratio sa dva laptopa, rekao mi je da otvorim ranac i da mu pokazem oba, ja sam mu rekao da je HP moj, a MAC od kompanije, ali njega je samo interesovalo da li su polovni, kada sam mu pokazao da je MAC odozdo izgreban, samo mi je pozeleo sretjan put!!!

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #11 on: 18/March/2011 »
EEEEE dobra nasa carina hahahaa!!!Da kazem za one koji ne znaju kad sletite na nas aerodrom slobodni ste ko ptica na grani,odmah iz aviona prelazite carinu,pokupite stvari i niko zivi vas ne pregleda,stoji jedan pandur ali ako nemate po 6 tobrbi nece vam nista to su moja iskustva a verujte ja sam donosio lap topove,iphonove,psp-eve i ipodove i nista.Dobra lepe zarada pride hahahaha!!!!lepo jedan lap top u veliku torbu,jedan kod sebe,3 iphona u torbu pa u avion nista lepse i lakse!!

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #12 on: 21/March/2011 »
EEEEE dobra nasa carina hahahaa!!!Da kazem za one koji ne znaju kad sletite na nas aerodrom slobodni ste ko ptica na grani,odmah iz aviona prelazite carinu,pokupite stvari i niko zivi vas ne pregleda,stoji jedan pandur ali ako nemate po 6 tobrbi nece vam nista to su moja iskustva a verujte ja sam donosio lap topove,iphonove,psp-eve i ipodove i nista.Dobra lepe zarada pride hahahaha!!!!lepo jedan lap top u veliku torbu,jedan kod sebe,3 iphona u torbu pa u avion nista lepse i lakse!!

HAHAHA,bas me lepo nasmeja,jesi li ti siguran da je to bio aerodrom?Prolazis prvo pasosku kontrolu pa iza njih primetices cike i tete u drugacijim uniformama,dobrodosli carina.Pa pitanja odakle putujete,pa sta ste tamo radili,koliko dugo,stavite torbu na skener,otvorite torbu,ovaj laptop je odakle,ovaj sat je sta,ovaj iPhone je polovan ili nov - sve je to dobrodosli kuci nacin izrazavanja.E kad te izbace iz takta i kad se razderes onda stizemo do najbolje recenice onako drsko i kroz zube,Dobrodosli u Srbiju i prijatan boravak u Srbiji,Hvala i Dovidjenja.

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #13 on: 21/March/2011 »
 Upravo sam se vratila doma nakon odradjenog 5 ugovora, i sad su me zaustavili na carini, sve su mi torbe pretrazili a i mene, i naplatili su mi carinu za laptop, koji nije bio zapakovan, carina me izasla kao pola laptopa.

Offline moongirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #14 on: 22/March/2011 »
Upravo sam se vratila doma nakon odradjenog 5 ugovora, i sad su me zaustavili na carini, sve su mi torbe pretrazili a i mene, i naplatili su mi carinu za laptop, koji nije bio zapakovan, carina me izasla kao pola laptopa.
Ujujuj... Kakav maler... A valjda sve zavisi od raspolozenja dragih nam carinika. I naravno trebas imat srece  -()-
Sometimes I make lame decisions... But then I learn from them.