Author Topic: Carinska iskustva i saveti  (Read 22977 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline TechaBlade

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #15 on: 22/March/2011 »
Kakva Vam je to carinske službe, mene nikada nisu nigde zadržavali. Ni kada sam ulazio na teritoriju EU iz Srbije.
Kao field inženjer imao sam baterijsku lampu na spoljasnjoj pregradi HP ranca. Brdo raznih kablova u rancu, chepove za ushi, vizitke,hdd.
Jedino sam vadio laptop jer se on odvojeno skenira. Valjda su navikli na nas HP ovce. Svi imamo iste torbe.
Kada sam se vracao nazad, nikada me nisu zaustavljali na carini.
Nosio sam uvek minimalno dva telefona, dva laptopa. Da su pokusali da mi naplate carinu mogli bi sutra da ne dodju na posao jer nemaju pravo da
drndaju za te stvari.
Imamo pravu da nosimo dva laptopa, dva telefona, jedan foto aparat, jednu kameru itd...

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #16 on: 23/March/2011 »
Zbog polovnog laptopa osuđen na godinu zatvora
Korištenje nelicenciranih programa za vlastite potrebe ne ostaje nekažnjeno ni u Hrvatskoj, pokazuje presuda protiv M.G.-a koji je kupio polovni laptop, a nije provjerio je li operativni sustav na njemu licenciran.Organizacija Business Software Alliance (BSA) izvjestila je o presudi u slučaju kućnog korisnika koji je kupio polovno prijenosno računalo, a nije provjerio ispravnost licenci računalnih programa instaliranih na računalo.Iako je korisnika policija istraživala zbog krađe, u policijskom postupanju pretraženo je i prijenosno računalo optuženika te utvrđeno da je na njemu instaliran nelicencirani program člana BSA, tvrtke Microsoft.

Samo da se to nedesi na carini da provjeravaju  no;;;

win,filmove...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #17 on: 23/March/2011 »
gdje su sada oni što viču da je plaćanje provizije nezakonito ... baš me zanima imaju li legalan software na kompjuteru, i to je nazakonito.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #18 on: 23/March/2011 »
gdje su sada oni što viču da je plaćanje provizije nezakonito ... baš me zanima imaju li legalan software na kompjuteru, i to je nazakonito.

Haha šefe aj mozda je neko kupija laptop s win ali virujen da vecina fupuju FREEdos ali programi...  :rofl: :rofl:

Offline TechaBlade

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #19 on: 24/March/2011 »
@Cvarak, daj reci mi kako neko sme da ti cacka po privatnim podacima na laptopu?
Odakle uopste pravo da ti pipne laptop, koji je to zakon ?

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #20 on: 24/March/2011 »
@Cvarak, daj reci mi kako neko sme da ti cacka po privatnim podacima na laptopu?
Odakle uopste pravo da ti pipne laptop, koji je to zakon ?

Stari neznam kako to kod vas u srbiji vidis da se kod nas smije  :pop1:

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #21 on: 09/April/2011 »
Evo i ja da napisem nesto o mom iskustvu sa carinom. Pre dva meseca sam dosao sa broda leteo sam iz Majamija za Rim i iz Rima za Beograd, na tom putu niko mi nije pravio nikakve probleme a bio sam stvarno natrpan, Laptop na ramenu, fotoaparat oko vrata i ranac na ledjima. Jedino sam Laptop morao da izvadim iz torbe i da ga takvog propustim kroz skener. A sto se tice velikog prtljaga kojeg su sadrzale dve velike torbe od kojih je jedna prekoracila 15 kg tezinu, stvarno nisam mogao nikako iskombinovati prtljag da izbalansiram tezinu kada sam se bas nakupovao sa stvarima  ::yes:: a opet prvi mi je ugovor na brodu bio  :D a u tim torbama sam imao sledece: uniformu, odecu, 3 para patika, 2 para cipela, 2 parfema, 2 likera sa Devicanskih ostrva, jedan mali laptop samo za internet, dva kompaktna digitalna aprata, 3 rucna sata, Ipod, 2 univerzalna punjaca za laptop, vitamine i minerale. Jedino kada sam u Beograd na aerodrom sleteo pokupio svoje kofere i carinik me je pri izlasku pitao da li imam nesto da prijavim, a ja reko nemam nista vracam se sa rada na brodu i to je to bilo. Jedino sam kasnije cuo za neke prijatelje koji su se takodje vracali sa broda nakon mene da su jednog iz gaca istresli i mislim da su mu i carinu naplatili jer je decko imao dosta tehnike, slicno kao ja, ali ja se nisam nesto preterano nervirao, jedino mi je bilo da li ce se ona dva likera razbiti iako sam ih solidno upakovao.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #22 on: 09/April/2011 »
Imam osecaj da je to sa carinom isto kao i na brodovima, kakvog sefa imaju tako ti je.
Ja sam dosta dugo jako dobro prolazio na Plesu, a onda odjednom frka, promjenio se sef i decki rasturaju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #23 on: 10/April/2011 »
Mene su isto pregledali boli glava kad sam doso ima 10-tak dana, ruksak i torbu. Sve van.

Nije bilo nishta jer laptop je 5 godina sada vec i bash se vidi da je star ko biblija.

Kontam se da iduci ugovor idem u dubrovnik ili split jer mislim kupit laptop novi, ovi na Plesu mi bash povjerenje ne ulijevaju.

Offline magicman

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Carina po povratku
« Reply #24 on: 20/May/2011 »
Zdravo
eto nakon nesto vise od 7 mjeseci ide se kuci, jos koji kruz.. :run:
Pa me zanima, kakav je prolaz na carini, planiram kupiti nesto tehnike, tipa grafička kartica, matična ploča, procesor, xbox, koje su šanse da prođem kroz carinu i da ništa ne platim, i jeli to uopće moguće..ili mi se ne isplati uzimati takve stvari...
Imam puno robe, i dva velika kofera, moze li se sakriti..
Dolazim u Zagreb.
unaprijed hvala na odgovoru, jer sam u brigama da kupujem ili ne, a htio bi, a neznam jel ce mi se isplatiti, a nece ako mi lupe pdv i takve gluposti....(znam da carina kada naručjem s ebaya na elektroničku opremu nema)

ps. sad vec vidim da ima slicnih tema, pa neka mi nteko odgovori direknot za zagreb, i glede tehnike..

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Carina po povratku
« Reply #25 on: 21/May/2011 »
Oni ti odabru nekoga po osjećaju i razvale ga.

Ja sam se mislio izvući ali je baš mene zaustavio. Kada je skužio da imam veliku hladnjak za procesor odmah je znao da je pogodio bingo.
Pokušao sam banalizirati, ali veli čovjek "Gdje ima hladnjak ima i procesor"... i grafička, i matična ....

U principu, ako si već nakupovao, spremi se da mu uguraš 100$ u ruku da nitko ne vidi, teško ćeš proći jeftinije.

Ili uzmi prtljagu, sjedni i gledaj ispos oka, čekaj da si svi izabru žrtvu, (pretraga traje bar 5 minuta) i onda se provuci, ali to iziskuje dobru koordinaciju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #26 on: 13/June/2011 »
na zagrebackom aerodromu me nikad nitko nije zaustavio, a nisam ni vidila da su nekoga gnjavili.
da imamo direkt let iz usa mozda bi bili malo strozi.
mislim da ih bas boli neka stvar za ikoga.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #27 on: 13/June/2011 »
Evo da malo osjvezimo, ja sam sletio u BG, zaustavili me i pitali tako odakle dolazim, sta imam, sta nosim, dal imam nesto da prijavim,
pitali me sta je u back-pack-u, ja rekao satovi, pitao kolika je vrijednost, reko 200 $, kazu ok, hvala , dovidjenja...
To je bilo sve :)  A ja prenio 20 satova :) Samo opusteno i bez nervoze, sve je ok :) Ionako ja radim tranzit kroz Srbiju pa ih boli briga sta nosim :)

Offline knele88pn

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #28 on: 28/October/2011 »
E a bas me zanima da li je moguce preneti PlayStation 3 naravno raspakovan da ne bi posle bilo  oT

Offline MarkoMighty

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Carinska iskustva i saveti
« Reply #29 on: 28/October/2011 »
Mozes i spakovan :DD
Kum mi je doneo 1 ali ne znam sta je bilo na carini....