Author Topic: Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)  (Read 5733 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline McDarda

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
  • hattrick
    • View Profile
Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)
« on: 20/November/2012 »
Pozdrav momci cure, imam veliku dilemu... Pa bi htio da se vecina javi, sa mišljenjem!

Ovako, imam ponudu od dobrog prijatelja koji godinama radi u Norveškoj, i spreman mi je iskeširati (pozajmiti) 10000 kuna

cca malo više od 1300 eura... E sad, s obzirom da bi mi bio prvi ugovor, već sam stupio u kontakt sa Safe Cruise Beograd,

poslao im CV, odgovorili su mi u roku par minuta, da im se CV dopada, i da ce mi se javiti kroz koji dan...

Kao što sam već gore napomenuo, bio bi mi prvi ugovor, pa me zanima, pošto nemam ništa ni vizu ni ostalo, da li je ta suma otprilike

dovoljna da se ukrcam, ili da se ne upuštam u to, jel mi je dobar frend i ne bi ga htio zavlačiti sa parama...

Zaboravio sam pitat preko emaila agenciju da li mi treba pomorska knjizica ako idem preko njih, i sta u stvari sve treba, al eto vecina vas zna

pa bih molio da odgovorite kad uhvatite vremena, LP,  :uzdravlje:

I još nešto: Uzimam safe cruise jel imam rodbine u BG imam di ostat par dana, a i radi poreza bi preko strane agencije :P

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)
« Reply #1 on: 20/November/2012 »
Grubo za fotografa preko SciFi agencije iz BG oko 800e pod uslovom da ti je placena avionska karta.

Oko 50e za prevode i sredjivanje dokumenata.
15e Marlins
15e licni profil test
350e troskovi obuke, treninga, pravnih usluga
85e medicinski pregledi
160$ USA C1/D viza otprilike
sa mogucim dodatnim troskovima od max 50e

+ ili/mozda/jos  fotke, CV na eng, kopije pasosa, skolskih diploma, izvestaj iz policije o neosudjivanju (iz suda), 2 preporucena pisma sa bivsih radnih mesta reference letters...

Offline markoivkovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)
« Reply #2 on: 20/November/2012 »
dovoljna je. ne brini.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)
« Reply #3 on: 20/November/2012 »
a foto oprema?
zavisi od kompanije.. ali neke traze da imas opremu odmah svoju (800 i vise €), a neke ti dozvole da je kupis od njih i od place odbijaju..

uzmi u obzir kada mu trebas vratiti novce i koliko ces zaraditi .. tj. hoces li moci vratiti..

ja se uskoro spremam na prvi ugovor kao fotograf i gotovo sam siguran da mi na kraju tih 8 mjeseci ce ostati fotooprema, iskustvo i mozda 1-2 tisuce €.. tek od drugog ugovora racunam zaraditi..

jer imas troskove jos ako si hrvat porez i zdravstveno i mirovinsko... a jos i zavisi u koju kompaniju ides i jeli ti put placen... a nezaboravi i polog od 500$ koje neke kompanije uzmu i vrate na kraju zaposlenja (ne ugovora prvog.. nego kad vise ne odlucis produziti ugovore.. pa makar to bio 15-i)....

ima toga jos...


cekam jos neke stvari rjesit pa sam planirao napraviti cijeli zapisnik kako je sve islo i kako sa troskovima.. nadam se za 10ak dana cu imati sve potrebno da ispisem taj post ;)
nabijem te...

Offline McDarda

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
  • hattrick
    • View Profile
Re: Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)
« Reply #4 on: 21/November/2012 »
jer imas troskove jos ako si hrvat porez i zdravstveno i mirovinsko... a jos i zavisi u koju kompaniju ides i jeli ti put placen... a nezaboravi i polog od 500$ koje neke kompanije uzmu i vrate na kraju zaposlenja (ne ugovora prvog.. nego kad vise ne odlucis produziti ugovore.. pa makar to bio 15-i)....

Nisi procitao kompletan post hrga, pa nisi vidio da cu aplicirati preko safe cruise da izbjegnem porez, sto se opreme tice, posalo sam pm tsunamiju u vezi princesa i u vezi opreme,

mislim da se kupuje od njih, pa neka skinu sa place... Negdje sam čini mi se od tsunamija procitao da je pocetna na princessu 1200 tak da ono, racunam se vratit sa nešto siće,

jer prvenstveno idem na prvi ugovor radi provoda, vidit svjeta, slomiti prvi ugovor do kraja, uzet laptop i neke sitnice, i onda sa re hire, na drugi ugovor

sa placenom kartom, sa svime sto mi treba sto cu na prvom uzet, sa opremom, krece bitka za pare :) Nisam ja ni planirao na prvom neku lovu donijet...

U svakom slučaju, malo je reci da su mi fuj ovi u postovima probali i odustali, iz šeme jer kod nas ce za duplo manje radit, i radit ce 8 sati, al niko ne zeli

reci sta ce radit, zidariju, ili u nekom pekarskom pogonu di te je*e ko stigne, u nocnim smjenama za nekih cca malo vise od 300 dolara, oko 1800-2000 kuna sam imao, nekad

ni toliko, + ljeto odem na godisnji 7 dana na more, oni mi skinu za godisnji i na platnoj listi dobijem stavku: koristenje godisnjeg odmora 7 dana = 741 kuna (100 eura)

pa ti vidi... hheheh

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)
« Reply #5 on: 21/November/2012 »
Koliko ja znam, a nije nemoguce da se varam, na Princessu ne placas nikakvu opremu vec koristis njihovu.
Let ti je placen.
Troskovi SC agencije + viza, medical i intervju + put do Beograda ce ti biti nekih 650-700e ali zaokruzimo na 1000 za slucaj da ti trebaju recimo cipele za rad, odijelo za interview ili nesto slicno.
To ti je sav trosak.
Pocetna plata jeste 1200, commission najbolje da ne racunas pa ako ga bude dobijes fino iznenadjenje.
Ja sam sa istom platom i bez neke extra stednje ali i bez velikih troskova (nisam kupovao laptop, mobilni i sl.) na prvom ugovoru (kad odbijem gore pomenute troskove) bio "dobar" neke 3000e sto uopste nije zanemariva cifra.
Znam ljude kojima je bilo bitno da ustede pa su donosili kuci skoro sve pare tj. preko 5000e.

Offline McDarda

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
  • hattrick
    • View Profile
Re: Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)
« Reply #6 on: 21/November/2012 »
Ovo da je let placen na prvom ugovoru nisam znao, ako je tako imas pivo haha...

Za opremu sam mislio da je ovo za njihovu, ma da i da moram od njih kupit nema veze...

E da... posto sam drzavljan HR i idem preko safe cruise, jel treba pomorska knjizica?

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)
« Reply #7 on: 21/November/2012 »
Ovo da je let placen na prvom ugovoru nisam znao, ako je tako imas pivo haha...

Za opremu sam mislio da je ovo za njihovu, ma da i da moram od njih kupit nema veze...

E da... posto sam drzavljan HR i idem preko safe cruise, jel treba pomorska knjizica?

ako radis pomorsku onda ce te prijavit i za porez i ostala sranja...

sve sto mozes obavi izvan RH jer tako nece znati da ides raditi vani.
agincija te nece prijaviti drzavi jer nemaju obavezu posto nisu iz iste... i na konju si... nema zdravstvenog i mirovinskog a ni poreza ;) (to ti je cca 1k kuna mjesecno).... samo nemoj biti lud pa se sam prijaviti!!  :haha:

i sve sto trebas obaviti, rjesi izvan RH!  :deda:
nabijem te...

Offline markoivkovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)
« Reply #8 on: 21/November/2012 »
Princess plaća kartu do broda i sa broda kući.
Koristiš njihovu opremu. Sećam se da su rekli da se koriste trenutno najbolje kamere na svetu.

Tako da su troškovi preko SC 650e + put do Bg + smeštaj + odelo + i sl.

Offline Fikko

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)
« Reply #9 on: 21/November/2012 »
Koliko ja znam, a nije nemoguce da se varam, na Princessu ne placas nikakvu opremu vec koristis njihovu.
Let ti je placen.

Pocetna plata jeste 1200, commission najbolje da ne racunas pa ako ga bude dobijes fino iznenadjenje.


Sve gore navedeno je tačno. Avionska karta ti je plaćena  :pilot: u oba smjera, naravno ako završiš ugovor.
Neki ljudi nikada ne polude, kako dosadne živote oni mora da vode.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)
« Reply #10 on: 21/November/2012 »
Sve gore navedeno je tačno. Avionska karta ti je plaćena  :pilot: u oba smjera, naravno ako završiš ugovor.
I ako dobijes otkaz ali ne i ako das sign off.
Moram priznati da nikad nisam razumio ljude koji daju otkaz i placaju sami kartu. Uvijek mozes sacekati platu, uzeti lovu i napraviti neko s**** da te otpuste. Ako traze da platis kartu ti im kazes da si lovu potrosio na kurve i sta ce, moraju da ti plate kartu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)
« Reply #11 on: 21/November/2012 »
Moram priznati da nikad nisam razumio ljude koji daju otkaz i placaju sami kartu. Uvijek mozes sacekati platu, uzeti lovu i napraviti neko s**** da te otpuste.
Ako traze da platis kartu ti im kazes da si lovu potrosio na kurve i sta ce, moraju da ti plate kartu.

you speak wisely ...  ::yes::

... i ne treba napravit s****. Dovoljno je ne otići na posao i čekati da ti donesu kartu u kabinu. Isproban recept.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)
« Reply #12 on: 22/November/2012 »
you speak wisely ...  ::yes::

... i ne treba napravit s****. Dovoljno je ne otići na posao i čekati da ti donesu kartu u kabinu. Isproban recept.
To sam mislio pod s**** al nije mi se dalo objasnjavati, samo odbijes da radis :)
Sve je ljepse sa kulturom :D

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Novac za odlazak 1300€ (10000 kuna)
« Reply #13 on: 22/November/2012 »
you speak wisely ...  ::yes::

... i ne treba napravit s****. Dovoljno je ne otići na posao i čekati da ti donesu kartu u kabinu. Isproban recept.
:)
ili zapit se ko tele sa $2 po pivi, zabava i free flight :) cak te i isprate do aviona s osobnim cuvarom :)
ča je  život vengo fantažija