Author Topic: Htjeo bih da se vratim na brod na kojem sam imao koledz!  (Read 4528 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
pozdrav iz majamija!

imam jedan problem pa bih zamolio ove iskusnije da mi pomognu.
Naime, radi se o tome da sam prosao Bar College i sada sam u Comfort inn-u u Majamiju.

Problem je sledeci: Htjeo bih da se vratim na brod na kojem sam imao koledz. Nasao sam curu tamo, samo je stvar u tome sto nisam ni stigao da pitam da ostanem, sve se izdesavalo na brzinu.
Sada cekam da se ukrcam na neki drugi brod, slao sam mail u office, niko ne odgovara, slao sam mail bar manageru sa broda i napisao ko je i sta je djevojka (oficir inace) i sada razmisljam: da li da im kazem da sam prespavao ili da se ukrcam na taj drugi brod pa trazim vessel transfer kroz neko vrijeme?

Help! :plovim:

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: promjena broda
« Reply #1 on: 22/November/2012 »
Sto bi rekao Drazen Zecic (Honey Bunny) 'necu za njom tugovati, nije jedina'.
Ja bih ti preporucio da se manes coravog posla posto kompaniju interesuje samo lova i tesko da ce neko imati razumjevanja za tvoj ljubavni zivot.
Ima zena i na drugim brodovima, ne brini :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Moraš si postrojiti prioritete.
Šta ti je važnije; cura ili posao?

Hajde da si se dokazao na poslu, bila bi to druga priča, ali ovako? Ti si njima samo broj. I kako reče kolega, tvoj ljubavni život njih ne zanima ni 2%.

Ako "zakasniš" na ukrcaj, svi će znati zašto si zakasnio.
Za taj potez je kasno jer si njima već pismeno obrazložio da nemaš velikog motiva ukrcati se na brod po njihovoj želji.

Biće cura, nisi ti još ništa vidio.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Ajde deder biće još njih sa Purser Desk`a  :D
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
tek sada sam vidio da sam pokrenuo ovu temu... ukrcao sam se na drugi brod, trazio premjestaj kod bar managera i dobio nakon 3 sedmice, cak je i head bar manager iz office-a bio ukljucen da me vrati... nazalost, neslavno se zavrsilo nakon 2,5 mjeseca, mislim na vezu, ne na ugovor... samo da napisem sljed dogadjaja ako koga zanima

Offline wasted

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • Dream big work hard stay humble.
    • View Profile
Naravno da nas zanima.  :pop:
Your present circumstances don't determine where you can go; they merely determine where you start.
Nido Qubein

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
aaaaw slatko, zbog cure promijenio brod... :party:

"It always seems impossible until it's done"

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Na Carnivalu je to tako. Nije im problem premjestiti 5 ljudi da bi spojili par.
Zato sam ja i promjenio 6 brodova u 3 ugovora jer me uvijek "zamjenila" osoba koja ima nekog na brodu di sam ja (bio).

Ali nije to uopce lose. Naravno, zao mi je sto veza nije uspijela. Do tell!

Offline zaimdulovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: bosnia and herzegovina
  • Company: princess cruises
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: demi chef de partie
Pozdrav ne znam jesam li postavio pitanje u pravu temu ali da pitam je li moguce da recimo kada dobijem ugovor od company ta bude veca cifra plate prikazana nego od one sto su mi u agenciji rekli inace radi se o princess cruise pozicija demi chef de partie.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Pozdrav ne znam jesam li postavio pitanje u pravu temu ali da pitam je li moguce da recimo kada dobijem ugovor od company ta bude veca cifra plate prikazana nego od one sto su mi u agenciji rekli inace radi se o princess cruise pozicija demi chef de partie.

Nikako nisi potrefio temu...al ajd, nadam se da Sef nece zameriti, te da ce lepo premestiti.

Moguce je. Neces biti placen manje od cifre iz ugovora, to sigurno. Mozes samo vise...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline zaimdulovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: bosnia and herzegovina
  • Company: princess cruises
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: demi chef de partie
Mozda me nisi najbolje razumio mislio sam na to da kada sam prvi put razgovarao sa safe cruise i pitao koje pozicije imaju i koliko para je plata oni su rekli recimo demi chef de partie 1850dolara e sad zanima me jel moguce kad dobijem crew contract ti budevpisala veca cifra od toga ako je uopste i navedena cifra plate u contractu ne znam jer jos uvijek cekam datum ukrcaja sve dokumente imam i vizu ali nisam dobio jos kad idem i ne znam o ovome nista pa pitam hvala na odg.