Author Topic: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?  (Read 15025 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tacaaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« on: 22/November/2012 »
Cao ljudi, zanima me koliko i kojoj agenciji se placa za prvi odlazak na brod?
Posebno zanimanje za NCL, za restaurant steward :) :D

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« Reply #1 on: 22/November/2012 »
Ako apliciras kod EP-a, budi siguran da ce te traziti 250-300 €
Once a sailor, always a sailor.

Offline Odin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« Reply #2 on: 22/November/2012 »
Cao ljudi, zanima me koliko i kojoj agenciji se placa za prvi odlazak na brod? Posebno zanimanje za NCL, za restaurant steward :) :D

Aham, 250€

Offline Tinjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« Reply #3 on: 23/November/2012 »
Je li obavezno to platit? Ja sam cuo da nije, da je protuzakonito. Znam datum ukrcaja, sve sam odradio, a oni cekaju da im uplatim 1800 kn skupa s novcima za avionsku kartu. Rijec je o EP-u.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« Reply #4 on: 23/November/2012 »
Je li obavezno to platit? Ja sam cuo da nije, da je protuzakonito. Znam datum ukrcaja, sve sam odradio, a oni cekaju da im uplatim 1800 kn skupa s novcima za avionsku kartu. Rijec je o EP-u.

Dobro si cuo. Protivzakonito je, a i kaznjivo, i za tebe i za agenciju. Ali zasto nas na forumu pitas, mi nemamo tvoj Letter of Employment.

1.800kn=237eura. Jeftinije ce te oderati nego @odina  :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« Reply #5 on: 23/November/2012 »
..... Ali zasto nas na forumu pitas, mi nemamo tvoj Letter of Employment.

 :rofl:
nabijem te...

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Re: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« Reply #6 on: 23/November/2012 »
Kouzon ima razlicite tarife, koje zavise od kompanije za koju apliciras.
Npr. za NCL ( kako sam cuo, videcemo u praksi kako je) je 150€, a za Princess i ostale (kol'ko sam ja upoznat za sve ostale) je 350€.
Ja planiram da platim, pa nek obrisu d*** sa istom tom nezakonitom provizijom, necu da se mesam, ko zeli da zatvori neku agenciju, moze slobodno da skupi dokaze i da ih tuzaka, meni to ne treba u zivotu :deda:
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline tacaaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« Reply #7 on: 23/November/2012 »
Razlika je mozda u tome sto za NCL kompanija placa karte,dok za Carnival ti sam..Tako da ne razumem cemu uopste tolika cena od 150e do 250e... Uzas... oT

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« Reply #8 on: 24/November/2012 »
Ti druze sada ni sam ne znas sta si hteo da kazes ""]]

Karte placas ti ili kopanija..., cena haraca ispod zita od strane agencije......, to dvoje...bilo kakava konekcija...., sto bi MN people rekli "Nidje veze"
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline ducone88

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« Reply #9 on: 27/November/2012 »
Ja moram da kazem da je provizija zaista velika...da, istina ljudi drze agenciju i zive od toga i ja ih podrzavam, pa i ja bih to isto radio. Medjutim mislim da je to sto bi rekao nas narod "mnogo bre para na ovu krizu" :) Pak, sa druge strane ne naplacuju svaku pomoc i intervju, znaci jednom platis iznos - KAD BUDE SIGURNO DA IDES. Posteno, protivzakonito ili ne.

Offline eddie1992

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« Reply #10 on: 28/November/2012 »
Ja moram da kazem da je provizija zaista velika...da, istina ljudi drze agenciju i zive od toga i ja ih podrzavam, pa i ja bih to isto radio. Medjutim mislim da je to sto bi rekao nas narod "mnogo bre para na ovu krizu" :) Pak, sa druge strane ne naplacuju svaku pomoc i intervju, znaci jednom platis iznos - KAD BUDE SIGURNO DA IDES. Posteno, protivzakonito ili ne.


Agencija barem u zg je zasluzila da joj se plati upravo iz tog razloga sto bi bez njih jos uvjek bio u stadiju cekanja intervjua. Omogucili su mi sve potrebne info i ako nista drugo za ulozeni rad i trud zato cu platit to je moje iskustvo i misljenje i za to placanje ako si znao od pocetka nemas se sad kaj bunit ako nisi znao buni se ali isto tako mislim ako su ti pomogli nac posao mogu ti ga pomoc izgubit pa se na nicijem mjestu nebi za*****avo oko tuzbi i neplacanja to je poslovan svjet u kojem takve stvari stvaraju mogu i puno vise kostat od 200eura ako shvacas kaj mislim rec

Offline milojko

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« Reply #11 on: 29/January/2013 »
dali ima neko ko je vec dobio LOE sto se tice NCL da nam kaze iz prve ruke koliko se placa za prvi ugovor?
 ja vidim samo nagadjanja ljudi koji rade za druge kompanije a oni k "znaju" koliko se placa za prvi NCL ugovor.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« Reply #12 on: 29/January/2013 »
Agencija Safe Cruise iz Beograda, koja saradjuje samo sa Princess-om, naplacuje proviziju od 300e.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline milojko

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« Reply #13 on: 29/January/2013 »
Agencija Safe Cruise iz Beograda, koja saradjuje samo sa Princess-om, naplacuje proviziju od 300e.
ja sam mislio na EP iz zagreba nisam to napisao u prethodnom postu My bad   oT

Offline Chiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Koliko se placa agenciji za prvi ugovor?
« Reply #14 on: 29/January/2013 »
dali ima neko ko je vec dobio LOE sto se tice NCL da nam kaze iz prve ruke koliko se placa za prvi ugovor ja vidim samo nagadjanja ljudi koji rade za druge kompanije a oni k "znaju" koliko se placa za prvi NCL ugovor.

Ja sam prje nekoliko dana platio EP-u 250 Eura.... tako da iz prve ruke evo ga....
sef i ovi malo iskusniji mogu mozda da pobiju moju cinjenicu da je razlika izmedju departmenta, za sto ne vidim razlog sto bi bilo, ali eto.... Energopetrolu (citaj Employment Power) ne treba nalaziti previse mana.... ilegalno jeste ovako onako sta ja znam ali ako vam vec uzimaju onda ih i zaposlite.... recimo ja sam samo ds 160 zavrsio oni su sve ostalo sto se tice vize tako da barem 50 od tih 250 je opravdano, nadoda se tu jos nekih sitnica o kojima ne moramo da brinemo....ne pokusavam da ih opravdam uopste ali samo zelim reci da vam to daje za pravo da ih maltretirate emailovima i pozivima kad god vam nesto treba ili vas interesuje, cak stavise ja ih nazovem predstavim se i kazem nemam kredita nazovite me molim .... a posto imaju obicaj da budu bezobrazni pa se okrecu stereotipu (u mom slucaju glupi bosanac) kad se to desi ja se osvrnem na 250 eura pa im to uvijek dodje kao hladan tus.... toliko :D