Author Topic: Ako ne zaplovim nisu mi sve ladje potonule...  (Read 7623 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Evo vec neko vreme cekam taj finalni intervju i nista jos, kako mi izgleda sanse da odem na brod u skorije vreme su ravne nuli.
Mozda tek na leto 2013. onako od oka procenjujem.

E sad, posao koji me interesuje je Barmen, pa sam mislio da krenem kao bar server pa da guram do barmena.
Ali kao sto rekoh sve sporo ide, tacnije tapka u mestu pa sam malo istrazivao i nasao nesto vrlo zanimljivo.
Znamo da postoje obucni centri za barmene na Balkanu, jednodnevni ili sedmodevni. Koliko se tu zaista moze nauciti ne znam, procenjujem ne mnogo.
Naleteo sam na sajt European Bartender School, kurs traje mesec dana, odrzava se u nekoliko vrlo interesantnih gradova sveta i koliko sam mogao da vidim program je ozbiljan.
Poslao sam mail i vec sutradan dobio povratnu informaciju.
Imaju centre sa ogromnim sankovima u kojima polaznici kursa spravljaju nebrojeno koktela svakodnevno i uce tehnike.
Ono najbitnije je da tvrde da ljude koji su zavrsili kurs a nemaju zaposljenje ili zele da promene mesto rada povezuju sa poslodavcima, jer kako kazu imaju povecu bazu podataka raznih klubova, barova sirom sveta.

Da je cena za domace uslove povoljna, nije. U gradovima po Evropi je cena 1600 funti, dok je recimo cena na Tajlandu 1600 evra + 100 evra za hranu za tih mesec dana koja je obezbedjena u smestaju koji ulazi u ukupnu cenu i avionska karta koju polaznik sam placa. :neee: ipak sve se moze kad se hoce.

Ono sto me zanima da li neko zna ista o ovome, detaljnije???
Kao sto kaze naslov, ja idem dalje, trenutno sam u dry dock-u da tako kazem i moram da zaplovim sto pre u potrazi za poslom. Poraz nije opcija!  :neceici:
Ako prikupim lovu 95% da cu uci u ovu pricu, svaki info dobro dosao.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ako ne zaplovim nisu mi sve ladje potonule...
« Reply #1 on: 23/November/2012 »
Ako si se stvarno odlučio za brod, nikakav kurs ne može da ti škodi.
Čak mislim da je to veliki plus.
Pitanje je samo kako stojiš sa parama  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Ako ne zaplovim nisu mi sve ladje potonule...
« Reply #2 on: 23/November/2012 »
Sefe mislim da me nisi razumeo,da ja jesam usao u pricu za brod,ono sto sam hteo da kazem je da zelim da radim kao barmen nevezano za brod.Ono sto ova skola nudi je posao koji nema veze sa brodom,govore o atraktivnim destinacijama,sto opet ne znaci da ja ne bih kad tad zapucao putem pucine.Na kopnu ili brodu bitno mi je da radim,zato pitam o EBS,koliko je to pouzdano sto oni pricaju.Imam 1001 plan,jedan ce valjda upaliti.
A sto se tice novca stojim samo sto nepadnem,ali krediti su tu,a kontam da vredi uloziti.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ako ne zaplovim nisu mi sve ladje potonule...
« Reply #3 on: 23/November/2012 »
Aha, ja sam mislio da se pitaš da prođeš taj kurs dok čekaš na brod.
Pa vidi, to je ok. Ali znaš i sam da ti nitko neće garantirati posao bilo gdje samo zato što imaš kurs. A ta ljudi što organiziraju kurs, oni će naravno isticati kako mnogi dobiju posao kada kod njih završe kurs, ali ja na to ne bih računao. Pogotovo ne bih ulazio u nikakve kredite, nego išao na kurs samo ako imam viška love i vremena.
Eto, ako ima netko da je prošao kurs i dobio posao neka se javi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Ako ne zaplovim nisu mi sve ladje potonule...
« Reply #4 on: 23/November/2012 »
Najbolje bi ti bilo da probas sa brodom prvo.
Ako ti se svidi nastavis, ako ti se ne svidi bar ces imati pare za neki od kurseva bez da ulazis u kredite.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Ako ne zaplovim nisu mi sve ladje potonule...
« Reply #5 on: 24/November/2012 »
Hteo sam ja brod,hocu i dalje nego je stvar u tome sto mi treba hitno one way ticket jer ovde gde ja zivim nema po p.... ladne vode ako me razumete.
Brod nece skoro koliko mogu da vidim pa je ovo uletelo kao opcija koju rado razmatram,zato se interesujem.More ili kopno nije mi toliko bitno koliko mi je bitan posao.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Ako ne zaplovim nisu mi sve ladje potonule...
« Reply #6 on: 20/August/2014 »
Ode li ti na ovu obuku i ako ode kako bi?

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Ako ne zaplovim nisu mi sve ladje potonule...
« Reply #7 on: 22/August/2014 »
Obucavam se na brodu  ;) odoh kao bar server a radim i kao bartender.
Vecinu vremena sam pravim sve koktele i sve sto mi treba tako da je to prilicno dobra obuka,samo sto nema diplome.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ako ne zaplovim nisu mi sve ladje potonule...
« Reply #8 on: 22/August/2014 »
Znači nisi išao u onu European Bartender School? Eto vidiš. Može i bez. Od servera do bartendera je samo korak. Strpljen spašen.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Ako ne zaplovim nisu mi sve ladje potonule...
« Reply #9 on: 22/August/2014 »
Ja jos nisam otisao ni kao bar server, ali bi volio biti nekad u buducnosti bartender.
Guglao sam malo o skolama za bartendere i mogu reci da su oni najskuplji (u Londonu 1820 e sa smjestajem a 1620e bez) i za mjesec dana provedenih tamo jos eura... i karta jos eura... bez 2500e nemozes zamisliti da ides.
Dobra stvar u tome je sto te oni mogu zaposliti kod sebe ili dati preporuku kod nekog drugog.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Ako ne zaplovim nisu mi sve ladje potonule...
« Reply #10 on: 03/September/2014 »
Nisam isao u tu skolu,ali ne znaci da necu otici,imam milion ideja pa videcu koju cu odabrati i i zgurati.Ta skola je dobra upravo zbog te diplome tj. internacionalnog znacaja u tom svetu bartendinga i sto oni mogu da te zaposle.
Mogu reci i da je preporuka sa broda odlicna preporuka drugim kompanijama.Pricao sam sa jednom zenom koja radi u Lufthansi kao regruter za stjuarte i ona mi kaze da sa odradjenim ugovorom za Celebrity mogu ladno da dobijem posao kao stjuard u avionu jer je rad ovde kao rad u hotelu sa 5 zvezdica,tako se navodno kotira.
Eto samo jedna od mogucnosti koje se otvaraju.
Karma is a bitch,don't be an ass !