Author Topic: Assistant Waiter: 1. ugovor odra?en (10 mj i 3 dana)  (Read 5198 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pavopuska

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
Eo pozdrav ekipa!

Da se pohvalim , prvi ugovor kao asst waiter je odradjen (vec prije mjesec dana) al sam eo tek sad uhvatio vremena malo da vam pišem.
Ugovor sam poceo na brodu Destiny a zavrsio na Elationu. Prvih 20 dana sam radio u staff messu. Nakon toga sljedecih 4 mjeseca sam krkao u crew messu...nocna smjena od 22:00 - 10:00 na toploj liniji (znaci brinete se o tome da je sve puno...pogotovo da NE FALI RIŽE jer kad oni kinezi pocnu drkat ajme meni).

 Radio sam znaci od 22:00 - 02:00...do tad bi sve vec ocistio i pokupio i vec u 2:15 bi bio u vodoravnom polozaju u kabini do 5:50 tako da bi se uspio malo naspavat. Iza 10:00 bi bilo crta na plazu il na kurve (haha zjb se, ne treba zato ic van, pun ih je brod).
Nakon toga sam bio u room-servisu 1ipo dana dok nisam dobio transfer na Eliation (na moj zahtjev jer sam na Destiniju upoznao curu koju su prebacili na Elation pa sam et i ja digao sidro). Transfer nisam platio nista jer su se ta dva broda sretala u Cozumelu (Mexico) tak da sam samo presao cestu. Na Elationu sam nastavio radit u room servisu sljedecih 2mj. Tad su uveli novi sistem u dining room (3.0) tak da vise nisu bila 2 konobara na stanici vec 3, e znaci s tim sistemom su odma gurnuli nas 20ak u dining na par kruza. Radno vrijeme je ukenjano do boga, ujutro drkas na lidu gore ono cistis stolove za ovim amerima do nekih 2 popodne, imas slobodno do 4 i neš i vec moras pičit u dining krast pitchere i ostale stvari koje bi ti kasnije tokom vecere mogle falit.
E znaci u dinigu sam bio 2 kruza pa su me vratili nazad na bistro. Najbolje faking radno vrijeme na brodu sta mos dobit, ujutro odradis 3 sata u room servisu tipa od 6-9 i onda si slobodan do popodne u 4 (moš ić van il spavat, kak god oš) i onda radiš od 4 do 11 s tim da nismo imali pauzu tak da bi vec u 10:30 bio u krčmi il kabini.

Et...šta jos reci...em vidio svijeta, em upoznao svijeta...i buducu zenu najvjerovatnije hehe! Sad imamo ukrcaj isti datum na isti brod! Prebacio bi se rado na Royal il bilo koju drugu kompaniju al sad je to malo teze zbog cure, mozda 3. ugovor tek!
Sad sam aplicirao za bar, dobio potpis od bar managera sto me jako cudi jer inace ne davaju potpise u prvom ugovoru tak da cu se okusat u baru....tamo je ipak bolja lova!
Što se tice promocija u restaurant departmentu...tesko ljudi moji! Lako cete dobit promociju iz Assistant waitera u Assistant team waiter al to je to....no more iducih 2-3 ugovora, bilo je njih i 4. ugovor radi mi u Staff messu i bistro team jer je dining room bio krcat konobarima...tak da...odo u bar...il cim prije u drugu kompaniju!
Et nadam se da sam nekom pomogao s ovim, ak ko ima jos kojih pitanja nek se javi, pozz!

Offline McDarda

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
  • hattrick
    • View Profile
Re: Assistant Waiter: 1. ugovor odra?en (10 mj i 3 dana)
« Reply #1 on: 23/November/2012 »
 :yeah: Hvala za post i sto si podjelio iskustvo sa nama, sretno sa malom, i u baru :)

Prvi ugovor 10 mj?

Offline juraim

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Assistant Waiter: 1. ugovor odra?en (10 mj i 3 dana)
« Reply #2 on: 23/November/2012 »
Svaka čast ako si uspeo posle prvog ugovora da oboje idete isti datum na isti brod (Link/ Couple ID).
Kako si to izveo?

Sjajan post, usput!  :uzdravlje:
sad samo napred, kad nema nazad.

Offline pavopuska

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Assistant Waiter: 1. ugovor odra?en (10 mj i 3 dana)
« Reply #3 on: 23/November/2012 »
Da prvi ugovor pa odma 10 mj i kusur! A ovo sto se tice couple ID i istog datuma. Meni je bio inace sign off datum 15.8 al cim sam ja zatrazio transfer i naveo da smo mi u relationshipu, oni su meni automatski kad sam ja stigao na drugi brod stavili njezin sign off date kao moj sign off date, jer ona je staff tj restaurant hostess ilitiga part of the managment tak da ja must follow nju tak da su mi produzili ugovor za jos nekih 2mj (uf koja reakcija dodjes na sign off tablu a moje ime izbaceno haha popi***tus)...zbog nje imam vaction only 1mj i 10 dana...ak ona skoci kroz prozor...moram i ja hehe :)

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Assistant Waiter: 1. ugovor odra?en (10 mj i 3 dana)
« Reply #4 on: 23/November/2012 »
Svaka cast za 10 izdrzanih mjeseci, ja sam siguran da to ne bih mogao.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Assistant Waiter: 1. ugovor odra?en (10 mj i 3 dana)
« Reply #5 on: 23/November/2012 »
Auuu druze ! 10 meseci, svaka cast buraz. Ziv bio i srecno u daljim avanturama  :uzdravlje:
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Assistant Waiter: 1. ugovor odra?en (10 mj i 3 dana)
« Reply #6 on: 23/November/2012 »
1. koliko u prosjeku zaradiš mjesečno?
2. jel bolje raditi na Fantasy class brodovima(npr. Elation) ili većim?
3. ima li ženskih sa USA državljanstvom u staff i crew, i u kojim departmentima obično rade?  :embarrased: btw. otkud je tvoja?

Offline markoivkovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Assistant Waiter: 1. ugovor odra?en (10 mj i 3 dana)
« Reply #7 on: 23/November/2012 »
vidi vidi! "ženske sa USA državljanstvom"  :-))))' pa nisi ni ti lud.  :banana: LOL  :money:  :hmm:

Offline pavopuska

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Assistant Waiter: 1. ugovor odra?en (10 mj i 3 dana)
« Reply #8 on: 23/November/2012 »
1. koliko u prosjeku zaradiš mjesečno?
2. jel bolje raditi na Fantasy class brodovima(npr. Elation) ili većim?
3. ima li ženskih sa USA državljanstvom u staff i crew, i u kojim departmentima obično rade?  :embarrased: btw. otkud je tvoja?

eo ovako:
1) Dok si u crew messu i staff messu placa ti je 532$ svakih 14 dana ilitiga 1064$ mjesecno, kad te prebace u room service tamo dizes tip sto ti daju (ako ti daju) gosti...na Destiniju nitko niš nije davao...cigani ovi crnje k* davali nisu al na Elationu je bilo...dnevno recimo oko 20-30 $ tak da se skupilo tu neš para.
2) Da, bolje je radit na manjim brodovima, samim time ti je obujam posla manji, tipa room service na destiniju smo umirali, non stop nardudzbe...nooon faking stop, dok na Elationu po par sati nebi k* makli a i to malo sto je bilo narudzbi bi dobio dobar tip.
3) Ima Amerikanki na brodu (vecinom plesacice i u SPA je bilo par ilitga sve u staff-u) a moja je iz Perua.

Offline kvlado

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Assistant Waiter: 1. ugovor odra?en (10 mj i 3 dana)
« Reply #9 on: 22/December/2012 »
Svaka čast! Odraditi 10 mijeseci u jednom ugovoru.. wow.. a nisam ni znao da mozes odraditi 10 mijeseci odjedanput.. npr na disneyu; tako dug ugovor nije moguč!
Što reč..Kapa dolje i sretno dalje!