Author Topic: Inteview preko Skypea?  (Read 7803 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Inteview preko Skypea?
« on: 23/November/2012 »
Primjećujem da se sve više ovdje spominje da je netko imao inteview preko Skypea.
Pretpostavljam da je to postalo uobičajeno u situacijama kad izravno apliciraš na kompaniju ili se radi o nekoj agenciji koja je priličlno daleko. Baš su mi nedavno iz riversidea poručili da im se javim na Skype, pa sam se malo zamislio jer mi nije baš posve jasno kako bi taj interview trebao izgledati s obzirom da sam Skype sve do sad doživljavao isključio kao komunikacijski kanal u privatne, neslužbene svrhe, da ne kažem za za*****anciju čak. Obično se očeluje da uključiš kameru i mikrofon ili to više ide ako chat? Volio bih čudi iskustva od onih koji su interview s poslodavcem obavili na taj način umjesto uživo, jer mi je takva situacija nešto posve novo.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Inteview preko Skypea?
« Reply #1 on: 23/November/2012 »
Koi Chat. Pa skype nije zamisljen da bi se koristio kao chat.

Kamera i mikrofon i pricas sa covikom na engleski, on te prati i na kraju intervju donese odluku, meni je postavio oko 40 pitanja vezanih uz poso koi bi radio.
Naravno ovisi od kompanije do kompanije, do posla itd.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Inteview preko Skypea?
« Reply #2 on: 23/November/2012 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Tratincica

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Inteview preko Skypea?
« Reply #3 on: 23/November/2012 »
ceka me skype intervju za 8 dana =""

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Inteview preko Skypea?
« Reply #4 on: 24/November/2012 »
<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/RiUzqr9l2ck?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Nakorisniji post u ovom topicu do sad, ali ipak nije okrilo baš sve. Znamo svi kako se inače trebamo upicaniti kad idemo na interview s predstavnikom kompanije: odijelo, poželjno s kravatom, glatko izbrijani kao dječja guza, "mama me počešljala za prvi dan škole" friz i ostalo. Vrijedi li to i za Skype interview ili je ta varijanta ipak malo opuštenija? Meni bi bilo malo čudno i smiješno da tako sređen sjedim doma i razgovaram s nekim preko Skypea.

Offline Tratincica

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Inteview preko Skypea?
« Reply #5 on: 24/November/2012 »
pa neznam, al ja mislim da isto vrijedi....bas sam kontala, obuc cu hlace, kosuljicu, a dolje kućne papuće hahah :P
ipak te covjek ne vidi uzivo, nego preko kamere, prvi dojam je svakako bitan bio ti ispred kamere ili tamo ispred njih

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Inteview preko Skypea?
« Reply #6 on: 24/November/2012 »
Nakorisniji post u ovom topicu do sad, ali ipak nije okrilo baš sve. Znamo svi kako se inače trebamo upicaniti kad idemo na interview s predstavnikom kompanije: odijelo, poželjno s kravatom, glatko izbrijani kao dječja guza, "mama me počešljala za prvi dan škole" friz i ostalo. Vrijedi li to i za Skype interview ili je ta varijanta ipak malo opuštenija? Meni bi bilo malo čudno i smiješno da tako sređen sjedim doma i razgovaram s nekim preko Skypea.

Pa recimo da vredi do pola :D   Na primer ne moras nositi cipele, mozes biti u patikama. Ne vide se neki detalji jer je ipak to web kamera, mozes da se opustis malo vise. Ja kada sam radio sad za image interview, bio je preko skype-a, i jes malo cudno, pogotovo ako interview-er iskljuci kameru radi kvalitetnijeg prenosa (spor internet) pa ne znas gde da gledas dok pricas :D 

Ako ga uporedim sa live interview-om , glasam za skype... mnogo opustenije !
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Inteview preko Skypea?
« Reply #7 on: 24/November/2012 »
I meni je skype interview bio ful opusten (razgovor s covjekom iz Regenta i Oceanie). Trajao je oko 30-40 min, ali me bome covjek izresetao posteno pitanjima. Ruke su mi se znojile ko lude, haha. Malo mi je jedino bed jer se ne gledate direkt u oci, ali naviknes se...
Savjetujem da se sredite, jer kao sto je netko vec rekao, prvi dojam je jako bitan!
Labor improbus omnia vincit.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Inteview preko Skypea?
« Reply #8 on: 25/November/2012 »
evo i ja da se prikljucim diskusiji.......i ja sam takodje imao inteview preko Skype, skockao se u odelo kao sto su mi i rekli iz agencije, obavestili me o vremenu i bio nakacen na internet 30 min pre nego sto je bilo zakazano vreme za razgovor. Kod mene je bila situacija da sam ja svoju kameru morao da imam ukljucenu a dok kod sagovornika koji me je ispitaivao je bila iskljucena kamera, mnogo cudan osecaj ali brzo sam se opustio u toku razgovora tako da je duzina trajanja razgovora i bila vise nego sto treba jer sam bas razvezao pricu pa me je intervjuer prekidao i rekao da nema puno vremena za pricu i da moramo da skratimo razgovor jer zeli jos neka pitanja da mi postavi :-)))).....pitanja su bila skroz obicna, gde sam do sada radio, sta sam koristio na poslu od tehnike, suocavanje sa problemima u radu itd....mislio sam da ce biti mnogo tezi intervju i da ce me udaviti sa tehnickim pitanjima ali naprotiv, bas je fino i lagano prosao intervju. Eto na kraju razgovora me je pitala kada sam spreman da idem na brod, na sta sam ja odgovorio kroz salu odmah sutra :-)))).....vrlo brzo sam obavesten od strane agencije da sam intervju prosao kroz svega nekoliko dana. tako da sve zavisi od kompanije da li ti kazu odmah ili te obaveste preko emaila za nekoliko dana. Ja sam inace imao interview za Broadcast Technician za Royal.