Author Topic: Laptop ili Tablet ?  (Read 3940 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Laptop ili Tablet ?
« on: 24/November/2012 »
Pozdrav svima,
sam naslov govori tako da bi cenio misljenje veterana, posebno onih koji su gadget junkies(znam da vas ima). ;D Iskreno ja bi tablet, al ajde da vidim sta drugi misle o tome. Unapred hvala. +U+

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Laptop ili Tablet ?
« Reply #1 on: 24/November/2012 »
Nisam probao tablet pa nisam mjerodavan.
Imam mali Acer laptop ali je prilično težak za nositi uokolo za svoju veličinu (8 inch).
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Laptop ili Tablet ?
« Reply #2 on: 24/November/2012 »
ovisno što ti treba.. tablet je puno praktičniji u nekim situacijama, npr. za na brzinu u gradu pogledati mail, fejs, čitanje, muzika, internet, karta/navigacija i sl., a na laptopu je ljepše raditi malo "teže" zadatke. najbolje je imati oboje imho

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Laptop ili Tablet ?
« Reply #3 on: 24/November/2012 »
Osobno preferiram laptop, probao sam i tablete i uopće mi nije privlačno. Pogotovo Apple - koliko god bio "user friendly", toliko te i ograničava. Imam "veliki" Lenovo laptop 17", nije težak i meni ispunjava sve moje potrebe. Umjesto tableta, bolja opcija mi je jedan dobar Android.

Na kraju, sve je stvar ukusa - a o ukusima se ne raspravlja
Once a sailor, always a sailor.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Laptop ili Tablet ?
« Reply #4 on: 24/November/2012 »
Takođe da se odmah ograničim - sve je stvar ukusa, ličnih afiniteta i potreba.

Međutim, čim se dvoumiš između jednog i drugog, znači da ti funkcionalnost i tastatura laptopa ne treba, jer bi prepoznao tu potrebu. Dakle - tablet. S obzirom da već navijaš za tablet, mislim da je tu sve jasno. Go for it. ;D

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Laptop ili Tablet ?
« Reply #5 on: 24/November/2012 »
Generalno nisam neki preveliki ljubitelj lap topova jer mi je desk racunar pravi racunar.
Sto se tice notebook kompova definitivno imaju prednost u odnosu na tablet racunare. Bar sto se mene tice. Tableti jesu mnogo napredovali u proteklih nekoliko godina ali jos uvek ne mogu da zasene lap topove/notebook-ove. Iskreno, moras napraviti listu prioriteta za sta ti konkretno treba uredjaj. Na osnovu njih mozes mnogo lakse da doneses odluku. Ako su performanse u pitanju prednost dajem lap topovima. Ako je kompaktnost i prakticna upotreba u pitanju, malu prednost dajem tabletima.
Uporedi performanse tipa: vek trajanja, bateriju, kompatibilnost, prakticnu upotrebu, tehnicke karakteristike pa i sam dizajn zasto da ne i naravno ono najosnovnije a to je cena. Sve to stavis na papir i onda odlucis.
Godinama sam racunare birao na osnovu performansi jer sam bio zakleti gejmer ali sam shvatio da je to jako "skup" sport :D Sada kad treba da odem na brod razmisljam samo o prakticnoj upotrebi uredjaja. Dakle, da li je preveliki za nosenje i koliko dugo mu baterija traje jer znam za sta mi treba i za sta cu ga koristiti tako da mi sama brzina procesora i velicina RAM memorije ili kvalitet graficke kartice, trenutno nisu na prvom mestu :D sto se ne moze reci za moj kucni komp (jos uvek znam da ostanem budan do rane zore uz igrice) :)
Dakle, moje misljenje je LAP TOP.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Laptop ili Tablet ?
« Reply #6 on: 24/November/2012 »
Ohhaa, sta je brzih reply-a :run:
  Anyway, u sushtini mi treba za casual browsing, mozda za po koji film tu i tamo i muziku, navigacija i naravno glavno da mogu da koristim Skype preko njega i sve to naravno u 10 inch please. Mislio sam prvo neki smartphone, al kojeg vraga kad nemam koga da zovem sa njim. Laptop sam mislio nakon prvog ugovora da uzmem jednog s terabajt HDiska da nakrcam sa serije i filmove i ebookove.
  Sto se samih bradova tiche tu sam se razmisljam izmedju Samsung Galaxy Note 10.1 ili  Asus Transformer Pad Infinity. Apple proizvode ne sljivim mnogo, jer cenim da cu imati vise slobode sa Androidom koji je veliki plus. Samsung Galaxy Note 10.1 je maltene Samsung Galaxy S3 tableta, identicni su sa cenom. Asusova varijanta je jeftinija, pruza built in HD, al kako sam zakljucio zvuk na njima je znatno losiji a i ne podrzavaju produzenje kapaciteta putem MicroSD kartice. Imam jos fore pa cu da vidim, jos jednom hvala na feedback.  :yeah:

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: Laptop ili Tablet ?
« Reply #7 on: 24/November/2012 »
mislim da je sve jasno iz ovih postova i tvog konacnog zakljucka...

ja sam u istoj dilemi ali imam vec neke uvjete..

smartphone mi je bio cilj iskljucivo radi interneta, skype i sl.. ali isto tako mi je jako potreban veliki diskovni prostor zbog fotografija koje cu skupljat
(stock photos)

tako da mi je laptop sa velikim diskom potrebniji...
no kako sam na poklon dobio kvalitetan tablet ponijet cu to i jedan eksterni disk za spremanje.

zakljucak: tablet + eksterni disk = minimalizam za internet i skype i sl., prostor za spremati sve fotografije, duze trajanje baterije od laptopa i prakticnije za nositi od laptopa. (kada bih imao smartphone sa pola terabajta diska onda bih to uzeo :D)
nabijem te...

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Laptop ili Tablet ?
« Reply #8 on: 24/November/2012 »
Jos nesto, opet gledano iz mog ugla, cena tableta i notebook racunara je priblizno ista a spektar mogucnosti je dosta razlicit. Kao sto rekose ljudi, svako ima svoje misljenje i zelje. Ja sam siguran da cu pazariti neki notebook, vrlo verovatno ACER jer su bolesni sto se tice trajanja baterije uz full iskoriscenost procesora.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.