Author Topic: Stjuardesa  (Read 22625 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dajana

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
  • dajana
    • View Profile
Stjuardesa
« on: 04/April/2009 »
ako netko zna zanima me kako ide sa poslovima u dubai,kao stjuardesa? naime dođeš plate ti put i onda uzmu putovnicu i nevrate je dok neodradiš
ugovor? tako da nema izlaza da vam je bilo šta,po zakonu nesmiju putovnice oduzimati ali,ali,ali?  ako netko je upoznat sa ovim neka reply hvala

Offline konta

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Stjuardesa
« Reply #1 on: 05/April/2009 »
koliko sam ja cuo posao u Dubaiju se nimalo ne isplati mala plata, delis stan sa nijh 15, dugacki ugovori
posao na brodu je sto puta bolji

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Stjuardesa
« Reply #2 on: 05/April/2009 »
da i posle par god mozes da se pozdravis od dece ako si zensko
sestra od mog ortaka  a i sve skoro struardese na interkontinetalnim letovima imaju gadneee probleme da zatrudne ako i uspeju uopste

evo vam smao jedan malii primer
muskarci posle leta ( pritom mislim na kabinsko osoblje+ piloti) su sterilni 24 sata posle interkontinentalnog leta
pa zamisli sta onda biva tek curama, pritom svi znamo kolko  je njima lako da sjebu jajnike

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Stjuardesa
« Reply #3 on: 05/April/2009 »
da i posle par god mozes da se pozdravis od dece ako si zensko
sestra od mog ortaka  a i sve skoro struardese na interkontinetalnim letovima imaju gadneee probleme da zatrudne ako i uspeju uopste

evo vam smao jedan malii primer
muskarci posle leta ( pritom mislim na kabinsko osoblje+ piloti) su sterilni 24 sata posle interkontinentalnog leta
pa zamisli sta onda biva tek curama, pritom svi znamo kolko  je njima lako da sjebu jajnike


Ufff....  ""]] to je bas gadno.. nisam znao za tu stranu posla!  :nono: nista...onda na brod!!  :D

 :uzdravlje:
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Stjuardesa
« Reply #4 on: 05/April/2009 »
Ufff....  ""]] to je bas gadno.. nisam znao za tu stranu posla!  :nono: nista...onda na brod!!  :D

 :uzdravlje:

pa retko ko zna
sestra tog mog ortaka je jedna od glavnih struardesa u jatu a i radio sam 7 god sa jednim struardom  tako da mi je poznato to drugo lice avijacije
oni koje muke imaju to se ne vidi na prvi pogled...
a da ne pricam o sje*anosti organizma od prelazaka razlicitih vremenskih zona .. to je posebna prica
tako da ljudi batalite to.. ako kazu da je brod hleb sa 7 kora avijacija je sa 9 kora

Offline popeye

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
  • vozi misko...
    • View Profile
Odg: Stjuardesa
« Reply #5 on: 01/October/2009 »
pa retko ko zna
sestra tog mog ortaka je jedna od glavnih struardesa u jatu a i radio sam 7 god sa jednim struardom  tako da mi je poznato to drugo lice avijacije
oni koje muke imaju to se ne vidi na prvi pogled...
a da ne pricam o sje*anosti organizma od prelazaka razlicitih vremenskih zona .. to je posebna prica
tako da ljudi batalite to.. ako kazu da je brod hleb sa 7 kora avijacija je sa 9 kora


tako je...pa kaze kad je frka mozda naucis da plivas ali da letis teza varijanta... :banana:
No.. You Capo... Me Capuccino

Offline nemanja sas

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Odg: Stjuardesa
« Reply #6 on: 06/October/2009 »
moja sestra radi u dubai-u kjao stjuordesa vec tri god
plata je extra smestaj isto a pasos ti ne uzimaju,jer kako da letis u druge zemlje ako ti uzmu pasos?
bio sam tamo pa sam video
21 XI 2009 gas gas

Offline anita55

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Stjuardesa
« Reply #7 on: 06/July/2010 »
zanima me da li netko zna na kojim stranicama ipak da pogledam za posao stjuardese ali posto imam malih problema sa vidom znam da ne bih prosla ljecnicki za avion stoga prelazim na jahte...ako tko ima kakav mail ili stranicu molim da ju ostavi...hvala   :hekla:

Offline tea121

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Stjuardesa
« Reply #8 on: 15/April/2011 »
kad sam radila na aerodromu ko zemaljska stujardesa sječam se da je adriatic iz rijeke tražio stujardese, al njihovi su avioni tipa DC10 užas jedan. koliko sam se raspitivala za taj posao trebaš da znaš govoriti jako dobro dva strana jezika, znači bez materinskog i prolaziš obuku. jedna etapa obuke ti se sastoji u tome da na tebe stave teret od odprilike 30-50kg (u obliku utega) i ubace te u bazen i onda valjda gledaju kako se snalaziš, jer ipak ti si flight attendant...očekuje se od tebe da iznađeš riješenjenje u svakoj mogućoj lošoj situaciji za putnika... a plaća ti raste svakim prelaskom iz države jel, što dalje ideš to ti je veća i plaća... mislim zanimljivo je, sviđaju mi se uniformice, pogotovo od adriatica, to su one crvene suknjice i sakojići i kapice - dobili su nagradu za najbolje odjevene stujardese na međunarodnom kongresu ja mislim 2006.
ljudi koji ne govore i nemisle ništa loše o drgima,
dobivaju spiritualne oči i vide svet drugačije...
moj brat mihajlović - slavinski

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Stjuardesa
« Reply #9 on: 15/April/2011 »
da i posle par god mozes da se pozdravis od dece ako si zensko
sestra od mog ortaka  a i sve skoro struardese na interkontinetalnim letovima imaju gadneee probleme da zatrudne ako i uspeju uopste

evo vam smao jedan malii primer
muskarci posle leta ( pritom mislim na kabinsko osoblje+ piloti) su sterilni 24 sata posle interkontinentalnog leta
pa zamisli sta onda biva tek curama, pritom svi znamo kolko  je njima lako da sjebu jajnike


Da, u pitanju je pojačana kosmička radijacija u višim slojevima atmosfere. Na zemlji atmosfera nas štiti od kosmičke i sunčeve radijacije, na 8 do 10 hiljada metara atmosfera je dosta ređa pa je samim tim zračenje po ljude daleko veće i sa propratnim efektima. Piloti uglavnom imaju recimo žensku decu, u većini ! Statistički podatak. Ta radijacija se odražava na neke delove kvaliteta života ali naravno niko od toga nije nastradao ne preterujmo. Setimo se astronauta koji trpe daleko veće doze i većina doživi lepu starost u blagodetima zemlje  :haha:

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Stjuardesa
« Reply #10 on: 16/April/2011 »
Da, u pitanju je pojačana kosmička radijacija u višim slojevima atmosfere. Na zemlji atmosfera nas štiti od kosmičke i sunčeve radijacije, na 8 do 10 hiljada metara atmosfera je dosta ređa pa je samim tim zračenje po ljude daleko veće i sa propratnim efektima. Piloti uglavnom imaju recimo žensku decu, u većini ! Statistički podatak. Ta radijacija se odražava na neke delove kvaliteta života ali naravno niko od toga nije nastradao ne preterujmo. Setimo se astronauta koji trpe daleko veće doze i većina doživi lepu starost u blagodetima zemlje  :haha:

Molim da sve konstatacije koje predstavljate kao činjenice i referenciranje na statističke podatke svi budete spremni i obraniti.

Utjecaj atmosfere je zanemariv na količinu zračenja. Ne štiti nas atmosfera od radijacije već Zemljino magnetsko polje.
Opće prihvaćena teorija je da Zemljino magnetsko polje nastaje zbog rotacije krute metalne jezgre (80% željezo, ostatak nikal i nešto drugih elemenata) koja je okružena tekućom vanjskom jezgrom također od željeza i nikla. Ta rotacija stvara efekt "dinama" i proizvodi električne struje unutar same jezgre, a posljedica kojih je i naše magnetsko polje.

S obzirom da magnetsko polje slabi s udaljenosti, tako je i količina radijacije koju netko primi za vrijeme leta ovisna o: visini leta, duljini leta i geog. širini. (Dodatno, ovisi o trenutnoj solarnoj aktivnosti i Sunčevom 11-godišnjem ciklusu, odnosno, o trenutnom solarnom minimumu ili maksimumu - ali to možemo zanemariti za ovaj slučaj atmosferskih letova)

Prosječna količina radijacije koju putnik primi na interkontinentalnom letu je 0.3-0.6 mrem/sat (Bottollier-Depois JF et al. Assessing exposure to cosmic radiation during long-haul flights. Radiat Res 153(5 Pt. 1):526-32; 2000.).

To znači da za vrijeme interkontinentalnog leta između Europe i Amerike u trajanju od 10 sati primite oko 3 do 6 milirema radijacije.

Posade aviona u prosjeku prime između 200 i 400 mrema godišnje, što je opet daleko ispod maksimalne preporučene godišnje doze koja iznosi 2.000 mrema, a za trudnice 200mrema. (Waters M et al. The National Institute for Occupational Safety and Health/Federal Aviation Administration (NIOSH/FAA) working women's health study: Evaluation of the cosmic-radiation exposures of flight attendants. Health Phys 79(5):553-559; 2000.).

Trudnica primi u prosjeku oko 300mr pozadinskog zračenja u trajanju trudnoće - na tlu. To se ne može izbjeći, svi mi to primamo. Nekoliko avionskih letova ima potpuno zanemariv utjecaj na majku i na fetus.

Što se tiče začeća.... Količina zračenja koju se primi za vrijeme leta je premala da bi imala bilo kakav mjerljiv utjecaj na spermije. Da ilustriram: da bi količina zračenja utjecala na šanse za začeće bilo bi potrebno letiti: 2 puta dnevno, svaki dan, 700 godina.

Ono da piloti imaju žensku djecu ne želim ni komentirati. Najbolje da pitate na Astro Show ili Ezo Tv ili neku babu gataru ili svećenika. Kladim se da će ih 50% biti u pravu.

EDIT: Da preduhitrim probleme s mjernim jedinicama ako je netko fizičar: Istraživanja koja sam citirao su od prije nekoliko godina pa su još koristili rem. Zato sam to koristio.
Inače, RAD (Radiation Absorbed Dose) označava količinu energije koju upije jedan gram tkiva, a REM (Roentgen Equivalent Man) je zapravo 1 REM = 1 RAD x Q, gdje je Q ovisan o vrsti zračenja. Q govori "koliko jako određene zrake prodiru u tkivo", ahem. S obzirom da X zrake i Gama zrake imaju Q = 1 (neutroni imaju Q 5, a alfa zrake 20), u tom slučaju je rem = rad, zato sam pisao u miliremima. Većina radijacije u našem primjeru su X i gama zrake.  Danas se koriste SI jedinica Gray (Gy) umjesto Rada, a Sievert (Sv) umjesto Rema. 100 Rad = 1 Gy, a tako u ovom slučaju 100 Rem = 1 Sv. Lako si preračunate u SI jedinice ako želite.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Stjuardesa
« Reply #11 on: 16/April/2011 »
Šta reći sem fantastičan post ! Svaka čast za znanje. Sve u svemu zaključujemo da je radijacija i zračenje na visinama leta komercijalnog vazdušnog saobraćaja veća nego na površini zemlje ali zanemariva i bez fatalnih posledica. Dakle za curu koja želi biti stjuardesa, samo napred, it's safe. ( obožavam letenje  oT )