Author Topic: ?estitke svima - Safe Cruise Final Interview  (Read 16165 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: ?estitke svima - Safe Cruise Final Interview
« Reply #30 on: 09/January/2013 »
Pozdrav svima! Vec duze vreme pratim forum i mnogo korisnih informacija sam pronasla ovde. Super ste ljudi!

Da se nadovezem na vasu pricu... i preko Kouzna je ista situacija. Dobili smo informaciju posle dva meseca da za shop(jewelry) niko nije prosao finalni. Izgleda da postoji problem sa staff pozicijama u Princess-u... ili prosto niko nije zadovoljio kriterijume...   :hmm:


Trenutno najveci problem za staff pozicije prestavljaja ekonomska situacija u Evropi gde jako puno mladih ljudi ceka na posao a sto je jos gore ove godine najavljau novi talas recesije i jos manje posla  pa se tako poceli prijavljivati za poslove na brodu a sedista mnogih hiring agencija koje rade u evropi bas su locirane u Italiji i UK dok su kod nas  samo agenije koje opet rade preko njih. Tako drugari da izgleda da ce pre progurati svoje zemljake nego nas ali u svakom slucaju se netreba prdavati   你好 izgleda cemo morati da naucimo i kineski 再见  :uzdravlje:

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: ?estitke svima - Safe Cruise Final Interview
« Reply #31 on: 09/January/2013 »
Trenutno najveci problem za staff pozicije prestavljaja ekonomska situacija u Evropi gde jako puno mladih ljudi ceka na posao a sto je jos gore ove godine najavljau novi talas recesije i jos manje posla  pa se tako poceli prijavljivati za poslove na brodu a sedista mnogih hiring agencija koje rade u evropi bas su locirane u Italiji i UK dok su kod nas  samo agenije koje opet rade preko njih. Tako drugari da izgleda da ce pre progurati svoje zemljake nego nas ali u svakom slucaju se netreba prdavati   你好 izgleda cemo morati da naucimo i kineski 再见  :uzdravlje:

Da ih muci recesija i SEKA ne bi izbacivali 2 nova broda...bar moje neko vidjenje stvari. A opet, koliko sam shvatio iz pisanja drugih po forumu, mi Balkanci smo jeftinija radna snaga nego recimo Britanci ili Italijani tako da je logicnije da ce nas angazovati da lomimo kicme za manje para. Mozda gresim ali ipak mislim da su neke druge stvari u pitanju. U SC agenciji za staff pozicije se prijavilo oko 30tak ljudi, mozda i vise, i prema recima agencije samo troje je za sad proslo...
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Poz
« Reply #32 on: 09/January/2013 »
Za Bozic gledam prilog na dnevniku, u Italiji kriza! Pa dalje kaze, prosecan italijan za Badnje vece nije u mogucnosti da kupi jastoga,morace da se okrene skromnijoj trpezi. Njegova skromnija trpeza je moja bogata trpeza. Tako da ne verujem da bi tim tempom prosecan Italijan, Englez itd.radili za platu od 1500 usd. To je neko moje vidjenje

Offline Oljlja

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: ?estitke svima - Safe Cruise Final Interview
« Reply #33 on: 10/January/2013 »

Naravno, samo napred, nema odustajanja. Ako treba i kineski cu da progovorim! :D

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: ?estitke svima - Safe Cruise Final Interview
« Reply #34 on: 10/January/2013 »
Da ih muci recesija i SEKA ne bi izbacivali 2 nova broda...bar moje neko vidjenje stvari. A opet, koliko sam shvatio iz pisanja drugih po forumu, mi Balkanci smo
Samo primera radi Royal Caribbean je svoja dva najveca broda Oasis of the seas a potom i Allure of the seas gradio i porinu kada je ekonomska kriza bila na vrhuncu jedina prednost nas balkanaca u odnosu na drugare iz zapadne evrope nije sto smo spremni da radimo za manje para nego sto smo lojalniji i duze ostajemo na staff pozicijama dok ovi iz zapadne evrope vide to vise kao zezanje
Aevo ga i pravi odgovor zasto skoro niko nije primlnjen preko princess-a a toje Gift Jewelry
Gift Watch  (pozeljno previous ship experience - OBAVEZNO sa pozitivnim appraisalom/evaluationom sa poslednjeg ugovora ili iskustvo od najmanje 3 godine u prestiznim prodavnicama nakita/satova, fully fluent English).
Dakle iskustvo sa broda idu prvo pa ako ih nema onda mogu i drugi ....


Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: ?estitke svima - Safe Cruise Final Interview
« Reply #35 on: 10/January/2013 »
Samo primera radi Royal Caribbean je svoja dva najveca broda Oasis of the seas a potom i Allure of the seas gradio i porinu kada je ekonomska kriza bila na vrhuncu jedina prednost nas balkanaca u odnosu na drugare iz zapadne evrope nije sto smo spremni da radimo za manje para nego sto smo lojalniji i duze ostajemo na staff pozicijama dok ovi iz zapadne evrope vide to vise kao zezanje
Aevo ga i pravi odgovor zasto skoro niko nije primlnjen preko princess-a a toje Gift Jewelry
Gift Watch  (pozeljno previous ship experience - OBAVEZNO sa pozitivnim appraisalom/evaluationom sa poslednjeg ugovora ili iskustvo od najmanje 3 godine u prestiznim prodavnicama nakita/satova, fully fluent English).
Dakle iskustvo sa broda idu prvo pa ako ih nema onda mogu i drugi ....



Eto prave dopune teme. A sto se tice zapadnjaka oni taj posao shvataju kao izlet i za*****anciju. Valjda im je standard back home sasvim zadovoljavajuci pa rad na brodu gledaju kao turisticku avanturu a pri tom mogu i da zarade :D Kako god, ostali smo jos ja (JAP) i jos jedan momak bas za Jewelry bez obavestenja od SC-a tako da bice dopune teme cim stignu vesti. Dobre ili lose...nadamo se dobrim :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline markoivkovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: ?estitke svima - Safe Cruise Final Interview
« Reply #36 on: 11/January/2013 »
bilo je 2 ljudi sa pozitivnim appraisalom sa poslednjeg ugovora. radili su na brodu pre. mislim po 2 ugovora. i nisu ni njih primili.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: ?estitke svima - Safe Cruise Final Interview
« Reply #37 on: 13/March/2013 »
Evo i ovde da zakljucimo temu posto sam ja poslednji iz te oktobarske grupe koji je cekao na rezultate i posle skoro 5 meseci cekanja stigli su pozitivni rezultati.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ?estitke svima - Safe Cruise Final Interview
« Reply #38 on: 13/March/2013 »
Super, mećem ključ u bravu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)