Author Topic: Silversea  (Read 7428 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Silversea
« on: 27/November/2012 »
http://www.silversea.com/

http://en.wikipedia.org/wiki/Silversea

Ova kompanija se jako slabo spominje ovdje, možda na forumu imamo sveukupno 2-3 osobe koje mogu reći nešto iz prve ruke. Šteta je što se tako malo zna o tome kako je raditi za njih, jer očito predstavlja sam vrh cruise ponude. Sveukupno imaju 6 brodova što je solidno za luxury cruise kompanju. Meni ova kompanija djeluje jako privlačno i atraktivno, pa bi bilo lijepo kad bi se našao netko tko ima ikakvog iskustva s njima.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Silversea
« Reply #1 on: 29/November/2012 »
Ja nemam iskustva direktno,ali sam cuo iskustva drugih. Cuo sam iskustvo kapetana,iskustvo Cruise Directora, i svi su imali samo rijeci hvale,tacnije da je Silver vrh ! Evo sada smo bas skoro svaki port sa jednim od njihovih brodova,i imao sam priliku da razgovaram sa 2 Bar Waitera, sve sto su rekli je da su prezadovoljni. Toliko od mene  :uzdravlje:

Offline Maksuzija

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Silversea
« Reply #2 on: 27/June/2017 »
Pozz ljudi.

2017ta je pa posto ne vidim nikakav info o ovoj kompaniji, jos jednom da vidim jel zna neko nesto? Mozda ovi iz Starboarda sto rade u gift shopovima mogu preneti neka iskustva u vezi ove kompanije, posto oni rade na raznovrsnim brodovima?    Ja sam samo na netu nasao da je ovo navodno luksuzna kompanija sto bi znacilo da ljudi sa dubljim i punijim dzepovima bi trebalo da budu ovde zastupljeni.   Jos jedna stvar je da su na brodu Silver Cloud nocili NBA kosarkasi za vreme olimpijskih igara u Riu 2016te.  To je sve sto ja znam.

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Silversea
« Reply #3 on: 19/January/2018 »
Imam drugara kolegu,peruanac koji je pobegao sa QM 2 broda zbog ponude sa Silversea kompanije..potpisao je ugovor na 2200dolara platu za waitera i toliku kaze i dobija pa ga je to razocaralo i trazi da se vrati na Cunard..koliko sam ga skontao sve je all inclusive nema tipa sto je bas bas lose..za dve nedelje kaze imao je25dolara tipa sto je mizerija...trenutno na Cunardu je plata oko 2800za konobara i naravno tipsa im i bas ga ima,zao mi je sto je takva6star kompanija tako nametnula plate a pretpostavljam da posla ima vise nego na vecim brodovima...cini mi se kao Seabourn tamo radis usph svaki dan😊za mizeriju isto 2000 i to je to.
Slabo ima nasih na Silversea kaze mi ovaj a logicno je traze italijanski ili spanski pa forsiraju juznoamerikance ili spance i portugalce..i naravno italijani su im cinovi..eto toliko

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Silversea
« Reply #4 on: 19/January/2018 »
Jedan Rumun somelijer mi je rekao da je većina posade sačinjena od Filipinaca.
Nekad se znalo dešavati da za vrijeme večere bude jedini bijelac u crew messu.
Takođe mi je rekao da somelijeri tamo imaju dobar život, dosta slobodnog vremena, zarađuju oko 4000$ mjesečno.

Kad sam radio na Seabournu načuo sam razgovor između gostiju o tome kako oni ne vole Silversea jer ima puno Fikusa.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline edo.elix

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: Bosna i Hercegovina
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Silversea
« Reply #5 on: 22/January/2018 »
Nista dobro ne mogu reci o Silversea! Bio sam krajem prosle godine, i nakon 12 dana dao otkaz. Ostao jos mjesec dana odraditi taj otkazni rok. Ali zapravo radi toga jer je karta za tih mjesec bila puno jeftinija...
Pozicija waiter. Placa 2500 dol i to je sve. Ima jako malo tipa. Za tih mjesec ipol sad dobio oko 150 dol...
Radi se sva tri objeda svaki dan. Jedan meal off mozes ocekivati jednom u mjesec dana. Nema veze sto smo imali npr 150 gostiju manje nekih 5 dana, sto je 20% ukupnog broja, schedule ostaje isti. (odu na tour pa dodju u drugi port)
Za crew apsolutno nista nisu napravili. Dvije menze, crew i staff iako je bio novi brod. U staff mess je hrana bila ok ali za nas ovamo katastrofa!! Crew mess je jako mali pa moras cekati 20ak minuta u liniji da dodjes na red uzeti hranu...

Raditi je bilo mnogo lako. Dorucak je malo onako zbrda-zdola ali rucak i vecera su penzija. Od svih brodova i kompanija na kojima sam bio raditi ovdje je bilo najlakse ali je nerealno veliki omjer pritiska i ostalih *ovana koje moras pojesti  tako da nije vrijedilo.

I da, somijerima je bilo odlicno. Ostale pozicije u fnb nikako!!


Sent from my SM-A310F using Tapatalk


Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Silversea
« Reply #6 on: 23/January/2018 »
Isto kao seabourn ama bas ista prica..svaki dan tri smene sva tri obroka i tea time nekad,menadzment ma nemam reci opasna g...a,posao je lak u sustini ali presije nikad vise.. ma sve najgore...neka kandidati vide,ko ide prvi put ,drugi ssmo obijajte te dve kompanije,nista dobro necete dobiti.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Silversea
« Reply #7 on: 23/January/2018 »
Koja onda kompanija s manjim brodovima nudi najbolje radne i životne uvjete ako Silversea i Seabourn ne valjaju?

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Silversea
« Reply #8 on: 23/January/2018 »
Možda Crystal. To znaju oni koji su radili tamo.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Silversea
« Reply #9 on: 24/January/2018 »
Mozda Azamara..Crystal je postao los opet cujem samo gadne stvari za njih..na Odyssey sam upoznao 7ljudi sa Crystala..pobegli su glavom bez obzira kako vidim..Oceania cujem da je maaaaalo bolja za sve ..

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Silversea
« Reply #10 on: 25/January/2018 »
Možda je Oceania bolja ali odlazak na istu će te koštati silu para.

Moj prijatelj radi tamo kao asst.waiter preko agencije Employment power.
Morao je da plati avio kartu, medical koji ne refundiraju i STCW sertifikate koje je platio oko 450€.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Silversea
« Reply #11 on: 25/January/2018 »
Naravno da je sve platio,tako je u celoj Apollo grupi..sve se placa samo za Visu vracaju pare..jos uvek dosta kompanija trazi stcw ( Oceania,Regent,Marella,Msc,Cmv,Starboard kada ides za Costu) i jos neki ali kad polozis stcw bar ga imas5godina..evo taj Seabourn nista ne traze ama bas nista dik ti na poslu uzmu sve i dusu i glavu ...nisam pametan ali mislim da placanje nekih stvari u korist malo lakseg zivota tamo se isplati...

Offline nbgdjbt

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Silversea
« Reply #12 on: 15/June/2021 »
Pozdrav svima

Jel ima neko svezije informacije u vezi ove kompanije kakva je prica u F&B departmentu i generalno neko iskustvo...