Author Topic: Riv doo interview jan i feb 2013 Harding Brothers and Starboard  (Read 22940 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Žao mi je što nisi prošao, al eto ostaje onda još Starboard, ne?
Ja sam iskreno očekivala da ti intervjui traju duže, mislim da sam negdje na forumu i pročitala da finalni za Starboard traje cijeli dan - tipa od 8h-19h, ali sad više nemogu nać taj komentar da se ubiješ...  -()-

Offline seapanda

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
I tako i ja sam jedna od onih koje su sretne izašle kroz vrata, sva nabrijana, pozitivna do bola, i onda jučer Tinin mail i niš od toga-kao ovaj put su bile ful stroge i jako je malo ljudi prošlo :(

ima li itko s ovog foruma da je prošao?? ;)

i da-pljuvanje po Starboardu-ful neprofesionalno-kao da su s Balkana, hahahahahha

i što sad, vidimo se u 3ćem mjesecu na intervjuu za starboard?
Estas murallas por fuertes que sean, no retienen,
ni retendran nuestros sueños

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Jao... ko zna kakva će bit ekipa iz Starboarda... :hmm:
Đabe se ja učim i spremam ak će biti ko ovi iz HB-a...

Offline goran64

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Ne znam Mina sta ti rec....ovo je sad zbilja ludo,,,,ne vidim smisao ako sve ruse nije mi to jasno ako je to tako cemu interview?Mislim da nasi agenti trebaju vidjet s njima da ne bacamo novce uzalud....ja sigurno necu ici ako ovako bude,,,,u 5 min ne mozes vidjet osobu...to je lutrija,bolje da izvuku 2 od 50 i bok,,,,ja sve vise mislim da oni traze astronaute za mjesec haha...pozz

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Slažem se da je ludo... Nekako imam osjećaj da je moj muž imao sreću, njega je amer nazvao na tel i obavili su kratki razgovor i that's it. :D

Offline seapanda

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
da li postoji ikakva druga Shop kompanija za koju se možemo prijavit a da nije HB ili Starboard? ono da znam što me čeka ako ovo ne upali....
Estas murallas por fuertes que sean, no retienen,
ni retendran nuestros sueños

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
da li postoji ikakva druga Shop kompanija za koju se možemo prijavit a da nije HB ili Starboard? ono da znam što me čeka ako ovo ne upali....

Ako se ne varam, Princess nema koncesionara već svoj vlastiti shop - možeš pokušati i na taj način. Sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Ako se ne varam, Princess nema koncesionara već svoj vlastiti shop - možeš pokušati i na taj način. Sretno  :uzdravlje:

pred cca 6mjeseci su sa moga broda dvije osobe imale prekrcaj bas na princess da preuzmu shop
 

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
pred cca 6mjeseci su sa moga broda dvije osobe imale prekrcaj bas na princess da preuzmu shop

Na HAL-u je Starboard koncesionar, je li tako? ali naletio sam nekoliko puta na postove ljudi koji su pisali da rade direktno za Princess u shopu  :hmm:
Once a sailor, always a sailor.

Offline riri86

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
hej ljudi...cao!!!

htela sam samo da vam kazem da ne gubite nadu...prijavite se za bar department odradite ugovor -dva i postanite bartenderi...dobar zivot, a plata veca-duplo nego u shopu!

A sto se tice harding-a ma oni naprave intervju i pozovu sve ljude a primaju petoro, i onda ako ih neko odusevi primega...ako govori tri svetska jezika i sl.
znam dva lika sto su presli iz carnivala u shop...na odmoru u po pet meseci...imaju viska zaposlenih...zato i ruse ljude...
u svakom slucaju ja cu probati iso shop...16.02 u bgd...ali uporedo konkurisem i za bar za svaki slucaj...da ne gubim vreme :hekla:

Offline 8sin

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Hei

I ja sam bila u Budimpešti 29. i još uvijek nisam dobila odgovora..2 osobi (koje ja poznam) nista prošli, a 3 još čekamo na odgovor..

Lp
You know, you never know.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Na HAL-u je Starboard koncesionar, je li tako? ali naletio sam nekoliko puta na postove ljudi koji su pisali da rade direktno za Princess u shopu  :hmm:

da starboard
 

Offline snapshot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pozz
Ja sam iz Sarajeva i bio sam na interviju 30. januara u Hilton-u Budimpesta,preko Riv-a,Harding Brothers shop.
Na interviju nas je bilo oko 40-50,Bosna,Srbija,Hrvatska i Slovenija ja mislim.Prvo smo svi usli i dvije Britanke,koje nisu imale onako tezak Britanski akcent kako sam se plasio,uradile su prezentaciju kompanije,kao cime se bave,sta prodaju,kako im shopovi izgledaju,smjestaj,hrana,na kojim kompanijama imaju shopove,uniforma(oni daju),plata(693 funte) itd.Nakon toga smo izasli i jedno po jedno je ulazilo sa CV-jem i ostalim papirima na jedan na jedan interviju,i svi su ostajali unutra 5-10 min.Moram da dodam da su svi izlazili sa osmjehom,pozitivni,pomislio sam pa mora neko izac i nezadovoljan i ljut na sebe,mozda to budem ja jer prije mene su svi bili nasmijani , i ne mozemo svi proci, mada nam je Helena u mail-u napisala da traze puno ljudi.I doso je red na mene,do trenutka ulaska sav sam se unervozio ali kad sam uso sve je splasnulo jer sam pomislio sad ili nikad,pa nisam preso toliki put da samo mucam a nemam inace problem sa mucanjem  ;D Odlucio sam da prvi progovorim i da prvi postavim pitanje cisto da sam sebi podignem samopouzdanje i njima pokazem da sam spreman.Pozdravio sam ih,pruzio ruku i oslovio imenima,pito jesu li se umorile jer sam ja uso negdje predkraj,i nasalio se kako su napunile baterije soljom caja,tad sam pomislio sto su se svi smijali kad one nisu bas bile nasmijane ""]] Tad sam reko da i ja volim caj da ne bi pomislile da je to provokacija na racun Britanaca,i tad su se malo nasmijale i pitale da li ga pijem sa mlijekom ili onako,samo caj i kad sam reko samo caj one su onako napravile Bljak izraz lica. Onda su pocela pitanja:
1.Vi trenutno radite u toj radnji....Poceo sam da pricam sta prodajem,kako izgleda onda me ona prekinula i postavila drugo pitanje.
2.Zasto bi radili na brodu...Prvo prilika za napredovanje u karijeri,ucenje,zarada ,jezici a onda tek zanimljiva mjesta i sl. kao privilegija.
3.Zasto volite prodaju.....Komunikativan sam,volim pomagati ljudima u potrazi za pravim proizvodom,pitati i odrediti,ponuditi sta je za njih,biti u stalnom kontaktu sa ljudima,jer se nalazim u tome i dobro to radim...
4.Sta radite kada tek dodjete na posao.....Provjerim da li sve uredu,cijene,deklaracije,izlozim nove artikle,malo pobrisem prasinu,slozim magacin ako je potrebno.
5.Sta bi vase kolege rekle za vas...Dobar radnik,posten,komunikativan,timski igrac,fleksibilan i jos nesto slazete da se nahvalite kako vas svi vole  :rofl:
6.Kako bi unaprijedili prodaju...Add on sale,promocije,cross-promoted items(kao nemate nesto sto traze pa nudite slicno tome).
7.Da navedem primjer za cross-promoted items (objasnio sam u pitanju iznad)
8.Koji mi je otkazni rok....dvije sedmice
Pitala me da li ja imam pitanje,i ja sam pito dali su ikad bili na pravo uzburkanom moru,jedna nije a druga kao jeste,pa sam reko da sam gledo video na you tube-u kako sve pada case, tanjiri a ona kao ima za to neke naljepnice i kao treba se fino najesti da se ne bi povracalo a ja kao nisam znao i to.
Pitale su me da li imam jos pitanja,reko sad za sad ne,rukovo se,zahvalio na izdvojenom vremenu,pozdravio i izaso.Sve u svemu dosta su zapisivali,nisu bas pucale od smijeha :rofl: i samo je jednom kad sam odgovorio na cross-promoted item pitanje napravila izraz lica kao "Bogami,ovaj pogodi,nije lose" pa sam tu bio pozitivan a ostalo nisam bas izaso sa kezom ali relativno zadovoljan sam sa sobom.Poslije cujem i citam na forumu masa popadala,kako su bili strogi ovaj put i sjetim se svih oni osmjeha :smack: Izgleda da su javili svim onima koji nisu prosli pa se nadam posto nisam dobio nista da sam ipak zadovoljio famozne Britance,uglavnom javim sve :moli:
Sefe izvini radi dugog post-a, ali htio sam da malo prenesem atmosferu i pomognem koliko mogu jer je meni ovaj forum dosta pomogao,hvala

Offline seapanda

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
dakle, vidimo se u 3ćem mjesecu za Starboard, tko sve putuje, idemo zajedno? ;) povratna karta za vlak iz Zga je 241kn, s tim da put traje kojih 6 i pol sati ;)
Estas murallas por fuertes que sean, no retienen,
ni retendran nuestros sueños

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
6 i pol sati???  :neee: :neee: :neee:
to će biti zanimljivo u ovim našim limenkama...

probat ću ja organizirat auto i vozača pa možemo skupa da se ne maltretiramo vlakom :)
to je nehumano :D