Author Topic: Ljudi sa fakultetskom diplomom vs. rad na kruzeru  (Read 16956 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Ljudi sa fakultetskom diplomom vs. rad na kruzeru
« Reply #30 on: 16/September/2015 »
Da se i ja malo ukljucim u temu. Evo i ja sa zavrsenim Americkim fakultetom radim kao pomocni konobar na kruzeru i ne pada mi na pamet kuci traziti posao u struci. Trenutno od jedne plate mogu kupiti za kes iphone6, ipad air 2, macbook, apple watch i jos mi ostane dosta kesa, a oni kuci neka rade za kikiriki i uzivaju u svome statusu, ja necu :).

I bas sam nesto zadnje vrijeme razmisljao da kada mi ponestane wc papira da uzmem tu diplomu pa obrisem d*** , haha.


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Ljudi sa fakultetskom diplomom vs. rad na kruzeru
« Reply #31 on: 17/September/2015 »
Na royalu se jako cijeni diploma sa hotelijerskog faksa, ali treba otici na drugu stranu svijeta, vecina ce radije biti u pekari ili kaficu blizu kuce za 500 eura...  -()-

"It always seems impossible until it's done"

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Ljudi sa fakultetskom diplomom vs. rad na kruzeru
« Reply #32 on: 17/September/2015 »
od jedne plate mogu kupiti za kes iphone6, ipad air 2, macbook, apple watch

vidi ovog sto se navuko na apple

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Ljudi sa fakultetskom diplomom vs. rad na kruzeru
« Reply #33 on: 17/September/2015 »

vidi ovog sto se navuko na apple

Od navedenog imam samo Ipad, nista drugo haha


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline Goran87

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Ljudi sa fakultetskom diplomom vs. rad na kruzeru
« Reply #34 on: 05/March/2016 »
Evo doprinos temi i od mene..nadam se  :D uz kafu..

Dakle, prvo da se nadovezem na onu pricu o devojci sa 2 fakulteta iz NS..ako mislimo na istu devojku, ponudjeno joj je mesto asistenta na FTN od strane jednog profesora (na sta ja odreagovah svaka cast da ima i dalje ljudi koji zele da pomognu vrednim studentima) medjutim postoji jedna divna zackoljica. Mora da upise master studije (naravno ne na budzet)  po zakonu saradnik u nastavi (asistent) mora biti minimum na master studijama..sto znaci u ovom slucaju (dacemo ti posao ali da vratis platu nama) sto je meni stvar koju ne vredi ni komentarisati..no dobro..i to mozda vredi izdrzati..

Back to topic..I ja imam diplomu i namera mi je da upisem master, ali uz to zelim i da odem na brod jer sam imao slicno iskustvo sa ponudom za volontiranje :airquotes: i uvek cu podrzavati ljude koji imaju petlje da promene prvo sebe pa i svoje okruzenje i istraze nesto novo..a oni koji pricaju protiv toga nemam nista ni da porucim..dovoljni su sami sebi..

Okacicu jedan interesantan video u vezi sa obrazovanjem..mozda nama vec kasno..ali za one posle nas (decurliju) koje cemo mi morati da uvodimo u nesto sto se zove zivot :) sto najiskrenije zelim svima ovde..bar 3

https://www.youtube.com/watch?v=t4qV0j5l1qo sigurno ne skodi a onda verovatno koristi..sto bi rekao Lane Gutovic..

eto toliko od mene..

mirno more :plovim:

Offline putnik1182

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Evo doprinos temi i od mene..nadam se  :D uz kafu..

Dakle, prvo da se nadovezem na onu pricu o devojci sa 2 fakulteta iz NS..ako mislimo na istu devojku, ponudjeno joj je mesto asistenta na FTN od strane jednog profesora (na sta ja odreagovah svaka cast da ima i dalje ljudi koji zele da pomognu vrednim studentima) medjutim postoji jedna divna zackoljica. Mora da upise master studije (naravno ne na budzet)  po zakonu saradnik u nastavi (asistent) mora biti minimum na master studijama..sto znaci u ovom slucaju (dacemo ti posao ali da vratis platu nama) sto je meni stvar koju ne vredi ni komentarisati..no dobro..i to mozda vredi izdrzati..

Back to topic..I ja imam diplomu i namera mi je da upisem master, ali uz to zelim i da odem na brod jer sam imao slicno iskustvo sa ponudom za volontiranje :airquotes: i uvek cu podrzavati ljude koji imaju petlje da promene prvo sebe pa i svoje okruzenje i istraze nesto novo..a oni koji pricaju protiv toga nemam nista ni da porucim..dovoljni su sami sebi..

Okacicu jedan interesantan video u vezi sa obrazovanjem..mozda nama vec kasno..ali za one posle nas (decurliju) koje cemo mi morati da uvodimo u nesto sto se zove zivot :) sto najiskrenije zelim svima ovde..bar 3

https://www.youtube.com/watch?v=t4qV0j5l1qo sigurno ne skodi a onda verovatno koristi..sto bi rekao Lane Gutovic..

eto toliko od mene..

mirno more :plovim:
Obrazovanje na na nasim prostorima je jako lose tj. ne nauci te nista prakticno da radis. Ja imam srednju tehnicku skolu koja bi mi omogucila odlican posao na brodu ili bilo gdje u normalnim drzavama, ali nemam prakticnog znanja/ iskustva nimalo i skoro je kao da je i nemam. Imam zavrsen i fax od kojeg nema puno fajde bez "podrske" (koju nemam).

Kazu sreca je mogucnost planiranja zivota u buducnost, ali toga kod nas nema (bar za vecinu). Nije ni na zapadu prevelika izvjesnost, ali su ipak drustva davanja sanse i ako si radisan nesto se postigne.

U globalnom selu je moto "what can you do for me" a ne koji papir imas. Drustvo i sistem obrazovanja kod nas su odron, ali ne smije nam to biti izgovor. Ovo ja vama, ali i sebi kazem. :)

Diplome fakulteta su dobre pogotovo globalno trazenih, ali nisu garancija nicemu.

Offline :D little one

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile
www.youtube.com/watch?v=ckpF-3kUK-c  www.youtube.com/watch?v=KI1Hs4aj7BA

osobno su me nasmijali  :D
molim vas da se nitko ne uvrijedi.
meni su prejaki
 :clapping:
Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.

Offline JJ101

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile


A čuj ovo je filozofski fakultet... s tim možeš samo i isključivo d*** obrisati... hahahaha


Mene zanima kako je našim ljudima s diplomama recimo Strojarstva ili FER-a na kruzerima... kakve su plaće i tak to

Offline Goran87

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile



 :D :party: oT oT