Author Topic: Najbolje regionalne agencije za zapošljavanje na kruzere?  (Read 278972 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #30 on: 15/January/2009 »
U bilo kojoj zemlji da je agencija ili firma prvo proveri u prirednom registru te zemlje da li postoji (svaka zemlja ima internet sajt privrednog registra).
Drugi bitan faktor je da prevaranti uvek uzimaju manje od 4000 dinara, jer se to ne racuna kao krivicno delo, tako da te dve stvari uvek proveravaj.  
A da,  najbitnije ti je da li se mozes videti sa predstavnikom agencije ili ne, ako mozes ako se posao ne obavlja preko telefona .
Budi skeptican, ali nemoj da ti to bude izgovor da ne odes da radis u inostranstvu   :D   .

pozdrav  oT

preki

  • Guest
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #31 on: 02/February/2009 »
Ne mogu da tvrdim da je najbolja na Balkanu, ne poznajem ostale agencije, ali Kouzon je kod mene ostavio jak utisak. Profesionalni, odgovorni, plus sto sam cuo od drugarice iz Makedonije najbolje potvrde za ono sto sam ranije cuo. Cim sam dobio kontakt telefon nazvao sutradan i potrebne informacije dobio odmah. Jedina otezavajuca okolnost je bila sto se predstavnistvo nalazi u Nisu a ja zivim u NS. Sta je moglo mejlom islo je mejlom, ostalo je stvar dogovora oko prevoza (post ekspres ili Nis ekspres :-)  )  Nikad mi Nis nije bio blizi. Prevodi su bili 500 din kod njih u NS 800 - 1000din, oni su nam nalazili povoljan smestaj kad je trebalo ostati u Nisu, ma cega god se setim sve je pozitiva. Izaci ce me sve oko 900e, sa prevozom dva puta do Nisa i sa sve avionskom kartom koju ja placam (oko 500e) . Da ih ne hvalim odvise sada, na sva zvona cu kad se popnem na Navigator 9 marta  :moli:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #32 on: 19/March/2009 »
Employment Power su prevarili vise ljudi,nego zaposlili.
Ne mislim u bukvalnom smislu prevarili za novac,ili da neko nije otisao,oni su samo iskoristili neznanje ljudi,i lagali im o pozicijama,i pricali skroz druge price,kako je nesto super,ustvari sta je daleko od super.
Ali skola je skola,nikad vise s njima,toliko drugih agencija.Btw,i bahati su.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #33 on: 19/March/2009 »
toliko drugih agencija.Btw,i bahati su.
Osim bahatosti treba im sto godina da odgovore na mail :(... i kad odgovore to je na kapaljku.... jako loš način poslovanja  +U+
...evoluirati ili umrijeti...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #34 on: 19/March/2009 »
Osim bahatosti treba im sto godina da odgovore na mail :(... i kad odgovore to je na kapaljku.... jako loš način poslovanja  +U+

znam,i ja kad sam mijenjao department prije 2 godine,tj.i ja i supruga smo dali otkaz carnivalu i spremali se ici kod agenta da pitamo kad ima intervju za starboard za shop,obratili smo se prvo njima,doduse meni je supruga ruskinja,i Andrej je nesto govorio bla,bla,i na kraju je rekao ''vi ne mozete zajedno i ako ste muz i zena jer starboard ne uzima parove,to je company policy,a kad smo se njima obratili,pitao sam jednog od district managera iz njihovog office-a iz Miami-ja,rekao je da uzimaju parove....to je bilo na intervjuu u Budimpesti..
toliko o njihovoj poslovnosti i informisanosti o company policy...:P
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Odg: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #35 on: 19/March/2009 »
a dobro no;;;,  samo san tila rec da san do sada s njima zadovoljna,od dana kad me nazvao agent,nakon 1.dana sta san poslala mail,pa sve dalje,...
samo da se ukrcan,a posli ionako necu imat posla s njima,oni su tu meni podsrednik i kao neka odskocna daska,ne ocekujen od njih nista nego da me ukrcaju i to je sve...
a sta se tice drugih ljudi,sve je to jedan veliki buisnes i vrti se ogromna lova,imaju rupa i nedostataka kao i svi.
ti ljudi koje su oni nasanjkali s obecanjima,... mislim ja san znala vrlo dobro sta zelin,tako da te price ja ne kupujen,barem danas postoji internet, i masu ljudi koji su bili na raznoraznim brodovima,tj. sa iskustvom,..ocu rec nije to otic u ducan,nego upustanje u malo vecu avanturu,zar ne?tako da je normalno raspitat se totalno prije nekih odluka.
a eto iskustva su razlicita,a kao i u svemu...
pozdrav :uzdravlje: :-*

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #36 on: 19/March/2009 »
Ja sam im juche poslao CV preko maje loncar, konkurisao sam za A/V media staff!!!
Videcemo za koliko ce me pozvati. A njih sam izabrao na preporuku mojih kolega
koji su otisli na brod preko njih!

Offline asterisk

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #37 on: 10/June/2009 »
proradio forum  :banana:

hvala za odgovor sefe. u medjuvremenu sam nastavila rovariti i kako god okrenem ne gine mi zagreb ili beograd. slaba fajda u sarajevu  :nono:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #38 on: 10/June/2009 »

 ... ne gine mi zagreb ili beograd. slaba fajda u sarajevu  :nono:


zasto?  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Odg: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #39 on: 01/December/2009 »
Slazem se u potpunosti..Zaista je dobar,izlazi svima u susret,uvijek je za pomoc.Nema sta,jos jednom,bez ijedne zamjerke na Milosa. Sto kaze Seaman,150% provjeren.. ::yes::

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Odg: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #40 on: 12/November/2010 »
znam,i ja kad sam mijenjao department prije 2 godine,tj.i ja i supruga smo dali otkaz carnivalu i spremali se ici kod agenta da pitamo kad ima intervju za starboard za shop,obratili smo se prvo njima,doduse meni je supruga ruskinja,i Andrej je nesto govorio bla,bla,i na kraju je rekao ''vi ne mozete zajedno i ako ste muz i zena jer starboard ne uzima parove,to je company policy,a kad smo se njima obratili,pitao sam jednog od district managera iz njihovog office-a iz Miami-ja,rekao je da uzimaju parove....to je bilo na intervjuu u Budimpesti..
toliko o njihovoj poslovnosti i informisanosti o company policy...:P

Vjerojatno mu je bilo lakse da vas posalje odvojeno pa je bilo ono sto mi zovemo APP ( Ako prodje - prodje... ).
Sinisa mi je pomogao i ispao je super profesionalac i covjek i to cu uvijek tvrditi iz mojih osobnih razlogai to se ne zaboravlja.
Puno je ljudi proslo kroz EP iliti Uspinjacu agenciju i mislim da je puno vise zadovoljnih nego onih drugih i ja cu ih uvijek rado preporuciti.
A sto se tice kritika, prilikom mojih dolazaka bilo u Tkalcu ili na Crnomerec, vec sam na prvu loptu vidio da ima puno ljudi koji su tamo naisli iz kafica, cisto iz dosade pa da vide , ljudi koji nisu zadovoljavali nikakav minimum za rad na brodu i bilo bi vrlo nekorektno da se to stavlja agenciji na dusu...

S Andrejom na svu srecu nisam imao nikakvih kontakata osim kad se javlja na telefon ali i to mi je bilo dosta jer je nepristojan i bahat do krajnih granica. On je bivsi maitre d' s Celebritya pa valjda jos uvijek misli da je u takvoj poziciji da moze tretirati ljude kao smece ili neku smetnju ( u blazoj varijanti ). Ipak, jedna osoba ne cini cijelu agenciju iako bi bilo bolje da se spusti malo na zemlju...

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #41 on: 16/November/2010 »
mislim da ja mogu biti relevantan što se tiče EP i Procruises  jer sam preko oboje išao, razlika je ogromna, pristup je otvoren te susretljiv i uvijek nastoje pomoći dok je EP totalno obrnuto i naravno po mom mišljenju ulogu imaju kompanije s kojima radi EP te su velike šanse da odeš na loš brod dok Procruises ima manji izbor kompanija ali puno kvalitetnijih koji su sam vrh cruise biznisa jer sama činjenica da rade isključivo Cunard zasad te i Seaboune uskoro im je daleko veći plus, stoga svi koji imaju iskustva i želje za kvalitetan rad preporučam Procruises, a da ne kažem da me odlazak preko EP koštao 9000 ukupno, pa si vi mislite....

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #42 on: 03/December/2010 »
U anketu je dodana i nepravedno zapostavljena agencija Riverside - Mursko Središće.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #43 on: 23/January/2011 »
Popisu u anketi je dodana i agencija Invermore Shipping LTD, Koper

EDIT May 17 2013
Navedeni posrednik je promijenio ime u RIV doo
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Odg: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #44 on: 23/February/2011 »
Slazem se u potpunosti..Zaista je dobar,izlazi svima u susret,uvijek je za pomoc.Nema sta,jos jednom,bez ijedne zamjerke na Milosa. Sto kaze Seaman,150% provjeren.. ::yes::

Cisto da objavim forumasima, mozda to vecina vec i zna, Milos je nedavno umro, otud' odgovor na neka pitanja zasto vise ne radi u Banja Luci. Tuzno, sta se moze  :(
When it comes to money, nobody can be trusted !