Author Topic: Najbolje regionalne agencije za zapošljavanje na kruzere?  (Read 278968 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Mirko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #15 on: 01/October/2008 »
Doduse, oki je imao srece :)
Ugovor se obicno ceka od 3 do 6 nedelja nakon finalnog razgovora. Zavisi koju poziciju dobijes.

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #16 on: 01/October/2008 »
E vako!

Danas sam isao na razgovor u Safe Cruise i pravo da vam kazem, sve mi djeluje sasvim ok, cak i vise nego sam se nadao!

Otprilike sam povezao sta bih mogao raditi i za koju poziciju da apliciram, s tim sto necu moci da "upadnem" u ovaj oktobarski trening, sto zbog mojih obaveza, sto zbog prevelike frke, te sam se odlucio da to bude novembar (Budimpesta) ili decembar (Beograd). Tako da moj prvi ugovor mogu ocekivati do pocetka/polovine februara, kontam.

90 % sam se odlucio da apliciram za "junior waiter" (Ovaj decko, kod koga bijahoh na razgovoru rece da sa mojim znanjem engleskog, a on ga ocijeni intermediate/advanced, mogu da prodjem za to mjesto bez problema)

misljenje ?

Sefe?
Forume?
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #17 on: 02/October/2008 »

90 % sam se odlucio da apliciram za "junior waiter" (Ovaj decko, kod koga bijahoh na razgovoru rece da sa mojim znanjem engleskog, a on ga ocijeni intermediate/advanced, mogu da prodjem za to mjesto bez problema)

misljenje ?

Sefe?
Forume?

Idi pa ces tamo steci pravu sliku.
Pokusaj utvrditi tocan datum zavrsetka ugovora, prije nego krenes na brod.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #18 on: 02/October/2008 »
isto kaze i bivsi sadasnji kolega kojeg sam poslao...
on ce ici u ovom trenaznom postupku na intervju, oktobarskom, a ti ne znam, do decembra imas jos puno, i ono, do tada ako ovako nastavis sve ces saznati pa ti se ni nece ici, salim se, zavisi u kakvoj si situaciji kod kuce...
svejedno, srecno...ja nastavljam da cekam...napisao sam totalno neprofesionalno, neformalno pismo Chiassu,ali mu je sve na svome mestu, mada previse informacija,  jos nije stigao answer...:)

Ma nema pitanja! Idem ja 192 %
Nego ne mogu se sada organizovati sa nekim dokumentima, cekam novi passport i tako to!

Zahvaljujem
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #19 on: 03/October/2008 »
za sve one koji imaju bilo kakve sumnje u employment power pisem ovo da  sve te sumnje otklonim sama sam prosla kroz tu agenciju to su ljudi od krvi i mesa obicni smrtnici tako da sa njima postupajte sa postovanjem i bez straha i tako ce i oni sa vama prema meni su bili susretljivi i puni stpljenja za sva moja pitanja i neudomice dobila sam posao pursera i sad cekam ljekarski nadam se sto skorijem ukrcavanju

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #20 on: 05/October/2008 »
Rafter ako samo cekas pasos idi sada u oktobru , sto pre to bolje..... Ne zanm kakva ti je situacija sa pasosom ali ako vec imas onaj plavi a cekas novi crveni onda se prijavi .... Evo od cele nase grupe koja je bila u avgustu dvoje njih je otislo a evo ga i prijatelj Oki ide uskoro...Ostali cekamo...... Bice uskoro, barem u mom slucaju jer mi novi pasos stize u sredu i onda vrlo uskoro i datum ukrcaja a preko Safe Cruise-a ce sve ici lagano , kako treba bez lazi i prevara...... Kako ti oni kazu bice tako, e sad jos samo tvoja dobra volja i to je to.....  :plovim:
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
milos majdanac
« Reply #21 on: 08/October/2008 »
za sve one iz RS u banjaluci ima agent zove se milos majdanac suradjuje sa ep iz zagreba
lik je malo neurotican al me je odveo na interviju u zagreb i prosla sam sad cekam employment letter i nadam se skorijem ukrcavanju.
ko hoce nek oproba sa njim, moj savjet zovite ga u to vrijeme po mogucnosti u jutarnjim satima jer je poslije podne nervozan il mi posaljite poruku pa cu bilo kome zainteresovanom u detalje opisati svoja iskustva sa istim gospodinom

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #22 on: 08/October/2008 »
POz svima !!! E ovako... Danas sam na ovom forumu najavio da cu napisati dugacag post o Joy ali cu pre toga moram da kazem sledece.... Danas u 12h sam podigao novi crveni pasos, dosao kuci i poslao ga ljudima iz Safe Cruise-a, u 14h im je stigao moj mail a oni su mi rekli da ce me pozvati kada budi imali moj ugovor u rukama tj kada budu znali kada idem na brod... I ladno su me ljudi zvali u 14.30h i to da 90% imam ukrcaj u Miami-ju 11 oktobra brod Star Princess pozicija Junior Waiter !!!!!!! :run: Ja ne mogu da verujem.....Sutra ujutru idem da primim vakcinu i nadam da ce sve biti ok i da sam u avionu vec u petak...Znaci neverovatno!! Zelim da se zahvalim Sefu forumu iali i ostalim clanovima na pravim informacijama koje sam ovde nasao ali najvise bih zeleo da se zahvalim SAFE CRUISE-U jer bez njih ja ne bih bio tu gde jesam.... Ljudi ako neko zeli da ode stvarno vrlo brzo na brod , bez lazi i prevara, neka se javi njima , to je moj najtopliji savet... Evo i brojeva telefona  Ivan 064 618 52 53 Djordje 064 618 52 51  Alem 069 80 13 978  Svi znaju da asm ja kao i mnogi prevaren od strane Joy agencu i bezite od njih kao djavo od krsta... A da ne zaboravim i coveka koji me je spojio sa Safe Cruise-om Svetu !!!! Sveto Ssvaka ti cast !!! Veoma sam ti zahvalan na svemu !!! Ipak se na kraju videlo da je Svete ok i ko laze i vara ljude u Srbiji... Znaci sada znate da ima prava agencija jako blizu vas u Bg, obratite se, i brod vas ceka!!!!!! Sada sam jos uvek uzbudjen ali cu sutra nastaviti ovaj post i napisati svim ljudima kako je islo od pocekta pa do ovog dela.... A napisacu kako je islo i od Joy od njihovog pocetka pa i do zatvaranja.... Ne znam dsta da kazem....SAFE CRUISE THANK'S !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :plovim:  :run:
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #23 on: 02/November/2008 »
Ja bi svoj glas dao Uspinjaci tj. EP iz Zagreba, sa mnom su uvijek bili super profesionalni i korektni...
Premda mi izgleda da i ova gospodja iz Lovrana radi dobar posao...

U biti svaka agencija koja ti posteno objasni poziciju i ugovor, pripremi te za interview i odradi posao oko papirologije za ukrcaj...
Vjerujem da je njihova provizija transparentna.
Sto se cekanja tice, mislim da tu nije do njih nego kad dobiju poziv od kompanije...

I jos nesto, nije bas isti pristup kod agenata kad vec imate neko brodsko iskustvo s kruzera ili kad idete prvi put

Offline Mirko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #24 on: 02/November/2008 »
Zahvaljujuci clanovima ovog foruma (Krle i okibgd) sam kontaktirao agenciju Safe Cruise. Za manje od 7 dana sam vec bio kod njih da predam potrebna dokumenta, a potom za mesec dana sam bio na glavnom razgovoru sa g. Sorbijem. Iako pored velikog broja nas koji smo konkurisali i kratkog vremena, obuka je prosla sasvim uspesno. Ivan, Alen i Djordje su bili sve vreme sa nama, maksimalno nas podrzavajuci i pripremajuci nas za sve teskoce pred intervju :)
Jednostavno se ne mogu pozaliti na njih ni u jednom momentu, jer su momci zaista dali sve od sebe.

Ocekujem datum ukrcaja, tako da.. za Safe Cruise samo reci hvale :)

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #25 on: 04/November/2008 »
Ja samo da prokomentarisem malo...josh nisam isla ni na intervju, ali vec mogu neke da pohvalim a neke... :)
Andrej iz EP-a je pre 10ak dana pisao 5 mailova i zvao me je da se kao detaljno dogovorimo oko intervjua 12.nov.u zg..i kao poslace mi mail sa detaljima vec sutradan...a to je bilo pre 7 dana, i ja taj mail josh uvek cekam!
Dok su ljudi iz safe cruisea odmah reagovali, culi smo se u petak, danas idem da se vidim sa njima da se dogovorimo oko detalja i da pocnem da se pripremam za int.21.u bg!
Tako da u samom startu dajem prednost safe cruise-u! Videcemo vec, ali ipak su ljudi ozbiljni! Nije mi jasno zasto ovima iz ep-a treba toliko vremena, pa i oni uzimaju kesh tu..i to ne malo kesha (kako sam razumela, oni uzimaju najvecu proviziju i naplacuju avionsku kartu mnogo vise od realne cene...) mozda gresim, ali ovo su moji utisci!!!
Pozdrav!
I.

Offline Panonski mornar

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #26 on: 04/November/2008 »
puno pozdrava svima
dugo vec citam ovaj forum i polako se spremam za odlazak na brod. hvala vam puno na svim savetima i korisnim informacijama i mislim da ce mi puno znaciti kada odem. svima bih preporucio agenciju safe cruise iz Beograda jer mislim da su stvarno naj posteniji i nista ne pricaju napamet i isto tako nist nemoguce ni ne obecavaju

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #27 on: 08/January/2009 »
nisam uspio pročitati svih 12 stramica pa 1 pitanje :jel istina da slovenska firma Invermoreshipping ne uzima proviziju za "uslugu"  a što uzimaju Employment-power i ostali???
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #28 on: 08/January/2009 »
NIJE

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Najbolja Balkanska agencija za kruzere?
« Reply #29 on: 15/January/2009 »
Ja sam cuo od dosta ljudi da su isli preko safecruis-a, i da su zadovoljni njima.
evo i ja bas sredjujem papire pa cu ici preko njih.
lako se moze doci do njih. samo ih nazoves i zakazes sastanak u njihovoj kancelariji.
Sto se mora...nije tesko!!!