Author Topic: Elaina Aislyn- budu?i brodski fotograf (hopefully :D)  (Read 2686 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Pozdrav ekipa!

Sorry što upadam kao totalni padobranac ali sve ovo mi je novo,forum je ooooogroman i teško se snaći jednom noobu kao meni.    :D

Ukratko; javila sam se za poziciju brodskog fotografa IMAGE agenciji te imam zakazan intervju tj.tečaj nakon kojeg dobivam certifikat 15.12.i 16.12. u Zagrebu.
Plaćam ga 100 eura.OK,100 eura mi nije problem,trošila sam na veće gluposti u životu pa sve i da propadne neću toliko žaliti. :)
Javila sam se i Royal Caribbean agenciji no od njih nema nikakvog odgovora već preko 2 mjeseca..  :waiting:  :(

Ali zanima me ima li tko iskustva sa IMAGE agencijom,i kakve su šanse za dobiti posao?
Ovo naravno nije jedina agencija pa ako znate bilo koju drugu koja traži fotografe,može čak i shop i kitchen assistante,ma bilo šta samo da odem odavde. Bila bi Vam jako zahvalna na uputama i preporukama,ovo sve mi je totalno novo.  :neee:
Unaprijed hvala svima!

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: Elaina Aislyn- budu?i brodski fotograf (hopefully :D)
« Reply #1 on: 04/December/2012 »
ajde malo bolje prouci forum i dobro vidi sto te jos ceka... nije 100 eura problem... ja sam tvoji koracima isto krenuo.. i pocetni kapital prije nego odes na brod ti je barem tisucu eura!! ako ne i veci...

taj tecaj ti je vjerovatno u suradnji sa employment power ili uspinjaca.. agencija iz zagreba.. a oni ti zaposljavaju fotografe za firmu image iz miamia koja je koncesionar na kruzerima.
tecaj je samo pocetak mali.. i tih 100€ placas dvodnevni tecaj gdje ces dobit diplomu iz digitalne fotografije... nis posebno.. ali pomaze pri zaposlenju kao fotograf.. i nema veze sa intervjuem za image i sl.. do samog intervjua trebas jos kopat i placat ;)

prouci dobro forum i sve ce ti biti jasno..
pogotovo ove forume:
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=17.0
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=33.0
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=137.0
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=143.0


odluci zasto ides na brod.. radi novca ili putovanja i zabave... ovisno o tome gledaj hoces li ici za forografa ili shop ili sto vec si spomenula.


poz.. i slobodno postavljaj jos pitanja!  :yeah:
nabijem te...

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Re: Elaina Aislyn- budu?i brodski fotograf (hopefully :D)
« Reply #2 on: 04/December/2012 »
Hvala na odgovoru Hrga,već sam se bacila na proučavanje linkova...  :uzdravlje:

Radi se o Employment Power agenciji,zvao me gdin.Tomislav,ali koliko sam ja skužila i Uspinjača je dio te firme,a kolko vidim s njima ljudi nemaju baš dobra iskustva,zato i pitam. :D No moguće da sam nešto krivo shvatila.

I tih spomeutih 1000 eura bi posudila pa vratila, nije ni to toliki problem ako dobijem posao,samo se unaprijed raspitujem da znam kolike su mi šanse,kako se pripremiti i sl.kako bi što prije otišla. Naravno,prvenstven razlog odlaska je zarada,sad radim po cijele dane za 3000kn i ne mogu pokriti niti hranu i režije,kamoli više. Drugi razlog je normalno da vidim nešto svijeta jer mrzim ovu državu iz dna duše xD ,ali nije primarni. ;)
Pozdrav!

Offline McDarda

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
  • hattrick
    • View Profile
Re: Elaina Aislyn- budu?i brodski fotograf (hopefully :D)
« Reply #3 on: 04/December/2012 »
Pozdrav Hellena...

U vezi IMAGE-a:

Kupuješ opremu, ako nemaš svoju (koju oni traže)
Neki pričaju dobro je na IMAGE, puno ih priča da nevaljaju ništa, sve je na tebi..
Ja cu isto na IMAGE, prijavio sam se nekim drugim putem...
Većina ljudi govori, da je IMAGE za 1 ugovor dobra odskočna daska, što se tiče fotografije, da se radi jako jakooo puno, ali da se stvarno mnogo nauči (uostalom radi se svuda, samo negdje malo više negdje manje)
Sve ti jako zavisi od broda, od kruza, od putnika, menadžmenta, ekipe, kako bi jedan naš balkanac reko, ako ti je dobra ekipa i menadžment, radit ces puno lakše i ležernije, što je u suštini kad pogledaš na svakom poslu...
Ako si naumila na brod, dobro prouči prvo pozicije, departmente, jel puno je ljudi oslo, na male pozicije samo da odu pa su se vracali nakon mjesec dva, tako da je mozda bolje i vise cekati ali ustrajati u poziciju koju stvarno želiš i koju ćeš raditi tih 6-8 mjeseci dok si onboard...

Osnovne stvari da bi se ukrcala na brod su ti:

Putovnica
Dokaz da se protiv tebe ne vodi neki kazneni postupak
Liječnički
Viza
D1 tečaj
Pomorska knjižica
Provizija agenciji
i td.....

Eto nesto ukrtatko, svako dobro...

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: Elaina Aislyn- budu?i brodski fotograf (hopefully :D)
« Reply #4 on: 04/December/2012 »
uspinjaca ili suncani sat ili employment power.. sve ista agencija.. gdin tomislav je regruter za fotografe... to za losa iskustva ti je kako uzmes.. neko voli jesti pizzu a neko je nemoze podnijeti ili sto god...
ja osobno nemam nikakvih problem sa njima i cak sam i jako zadovoljan.. da nije tomislava mislim da bih trenutno svrljao po internetu nadajuci se nekako doci do intevjua i eventualno sanse za zaposlenje kroz narednih godinu dana na brodu..

istina je da ako si dobra sa njima i ljubazna.. das im do znanja da ozbiljno mislis i sve ekspresno rjesavas.. mozes u rekordnom roku sve rjesit i otic na brod.. a da nekazem kako netrebas nista se sama gnjavit oko papirologije nego ti oni sve srede i samo u mailom dobijes gdje i kada se pojaviti i ako je neki tecaj ili lijecnicki ili stogod da kosta kazu koliko novaca ponijeti ili gdje uplatiti...
naravno ta usluga i kosta... ali o tome ces biti obavjestena od agencije i u to nezelim ulaziti..

nadalje ako je zbog novaca moras znati koje uvjete ti image pruza i koliko imas popratnih troskova..

ako uzmemo da ti je cca 1200€ pocetni kapital (svi tecajevi i potvrde, te odjeca koju nosis i sl.), nadalje.. image trazi da imas vlastito tijelo aparata (cca 500€)..  ili dobijes od njih te ti oni oduzimaju od place 750$ ... isto tako uzmu 500$ za polog u slucaju da dobijes ili das otkaz te ti to vrate na kraju ugovora (ne prvog nego zadnjeg.. to moze biti i nakon 5 godina kada kazes vise necu raditi i onda ti to vrate!!!), i jos 200$ za uniformu... tako da od place ukupno imas oduzeto 1450$!!

placa u image za pocetnika je 700$ + bonusi i provizije.. a kasnije se bonusi i provizije pojacavaju te ako dodjes do photo3 onda ti placa ide na 800$
ako je suditi po ljudima sto rade trenutno sa tim placama sve zajedno ti dodje 900-1200$ mjesecne place..

i jos trosak imas doprinose drzavi za zdravstveno i mirovnisko cca 1000kn mjesecno...


mislim da sam uglavnom sve napisao..


tako da racunaj dali se isplati .... sreca ti je sto image placa povratnu kartu pa to nemoras.... ehh..

ja idem ovim koracima iz razloga sto tek na drugom ugovoru se pocne bolje zaradjivat jer nemas pocetni kapital i obijanje onih 1450$ od place... tako de je to vec neki novas... + ostaje ti vlastita foto oprema ako se mislis kuci sa tim baviti ;)
nabijem te...

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Re: Elaina Aislyn- budu?i brodski fotograf (hopefully :D)
« Reply #5 on: 05/December/2012 »
Hvala na savjetima dečki,puno ste mi pomogli,sad znam puuuuno više nego sam znala jučer  :uzdravlje:
Sve u svemu,za taj početni kapital mogu otvorit maximalni minus u banci pa ga vratiti nakon nekog vremena.Mislim da nemam što izgubiti,nemam djece,kredita i nikakvih dugova,tako da bi mi ovo bio jedini dug kojeg bi relativno brzo isplatila..
Samo me jedna stvar muči..taj liječnički,sigurno se radi i pregled vida...smeta li kratkovidnost?

Offline McDarda

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
  • hattrick
    • View Profile
Re: Elaina Aislyn- budu?i brodski fotograf (hopefully :D)
« Reply #6 on: 05/December/2012 »
nemam djece,kredita i nikakvih dugova,tako da bi mi ovo bio jedini dug kojeg bi relativno brzo isplatila..

 :yeah: , dobra prednost kao i kod mene  :-))))'


Samo me jedna stvar muči..taj liječnički,sigurno se radi i pregled vida...smeta li kratkovidnost?

Zašto bi smetala ako nosiš naočale/leće, i ja nosim, pa su rekli da nema nikakvih problema...  :yeah:

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Elaina Aislyn- budu?i brodski fotograf (hopefully :D)
« Reply #7 on: 12/December/2012 »
iz licnog iskustva, uopste nije tesko dobiti posao na image.. to moze svako..
ja sam otisao u junu, jos uvijek sam na brodu.. problem je kad dobijes posao.. :)
pripremi se da radis jako mnnogo, naravno, zavisi od broda koji dobijes..
ja sam dobio jedan od najgorih, kratki kruzevi, 3 i 4 dana.. fotografi se ubijaju od posla..
duzi kruz - bolji zivot - manje para
kratak kruz- tezak zivot - malo vise para :)
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!