Author Topic: Marlins test  (Read 115067 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Marlins test
« Reply #15 on: 01/May/2009 »
score 96 % .... tocno znam gdje sam zeznula...

malo me zezala gramatica  oT

.... nikad mi nije bila jaca strana.... :sprda:

.... lagan test   :run:  ... nista se ne sekirajte  ;)
...evoluirati ili umrijeti...

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Marlins test
« Reply #16 on: 22/September/2009 »
99%, zeznula se na onome zadatku s fotkom i strelicama. pazite da vam točan vrh strelice bude na stvari koju predstavlja riječ u strelici.
inače nije teško :)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Marlins test
« Reply #17 on: 23/September/2009 »
ti testovi su ti vise za same agencije .. da unapred otpisu one koji ne ispunavaju uslove za rad
a za kompaniju je jedino bitno kakav si na razgovoru sa regruterom

ja sam bila svjedok jednoj svojoj sad bivsoj kolegici koja je dosla na brod sa koledza i djevojka se bas nije slazazila sa engleskim najbolje i cura je radila test na brodu  i pala i do duse ponuduili su joj i ctc kurs engleskog al nije islo i dobije cura otkaz poslije nekoliko zalbi da je gosti nerazumiju a ni ona njih . a iskreno bilo je tesko raditi sa nekim ko nezna i nerazumije koliko god imao stpljenja nakraju ja il nek drugi uvjek bi zavrsavao njenu parirologiju poslije smjene.
ps cura je pricala 4 jezika i maternji joj je bio spanjolski.

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Re: Marlins test
« Reply #18 on: 23/September/2009 »
Pa koja su ostala tri jezika koja je razumela? Srpski, Hrvatski i Crnogorski? Stvarno ko ne prodje Marlins test apsolutno ne zna Engleski jer to je osnovni minimum znanja. To dete 4 razred moze da prodje, cisto sumnjam da je tvoja prica istinita, posto je ona sigurno morala da prodje neki interview pre ukrcaja a plus navodno je fakultetski obrazovana, toliko neznanje engleskog bes sumnje bi je eliminisalo prilikom bilo kakvog razgovora...

Tvoja prica mi vise lici na izgovore agencija koje pokusavaju da opravdaju Marlins test. On je po mom misljenju tu samo zato da bi cela prica izgledala profesionalnije tj. da tvoja investicija od npr 600 evra izgleda opravdano i test je naravno tu cisto kao njihova sigurica da ti iole znas Engleski posto se hvala Bogu na intervjuu kandidatu posveti izmedju 3 i 5 minuta...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Marlins test
« Reply #19 on: 25/September/2009 »
To dete 4 razred moze da prodje, cisto sumnjam da je tvoja prica istinita, posto je ona sigurno morala da prodje neki interview pre ukrcaja a plus navodno je fakultetski obrazovana, toliko neznanje engleskog bes sumnje bi je eliminisalo prilikom bilo kakvog razgovora...

Nemoj tako Walther, jer ne znas o cemu pricas.
Ti trazis logiku, i pretpostavljas da su bogate kompanije logicne, ali iz iskustva ti velim da ces, ako odes na brod, vrlo brzo biti isfrustriran cjelokupnom situacijom.
Tamo ne caruje logika i razum.

Kao prvo, EP je jednom zaposlila jednog decka iz "nasih krajeva" koji se, kad priupitan direktno na engleskom, okretao prema balkancima i pitao: "Sta ovaj kaze?". Otisao je sa broda samovoljno, poslije nekoliko mjeseci ugovora, a i predstavnici kompanije i Sinisa iz EP su ga kumili da zavrsi ugovor i ostane do kraja, jer im nikome nije u interesu da netko prekine ugovor iz bilo kojeg razloga.
Ako ne pokaze interes za drugi ugovor, to im ne igra ulogu, ali jednom kada imaju takvu osobu na brodu, najlakse je za sve pomiriti se sa njime i istrpiti ga do kraja ugovora.
Toliko o engleskom kao o minimumu znanja za bilo sto.

Zatim, ja sam recimi platio Marlins test agenciji preko koje sam isao na drugu kompaniju, ali to je bio bacen novac, jer me nisu ni provjeravali. A inzistirali su da se plati. Platio sam jer je 300kn bila sitnica na putu dobivanja posla koji se placao 7.000kn. Zacudjuje koliko ljudi je spremno dici prasinu oko par stotina kuna koje cesto cine razliku izmedju "zaposlen" i "nezaposlen".

Dalje, zar je tesko razumjeti da netko prica i razumije 4-5 jezika, ali ne i engleski?
Ako kada dopadnes u Miami, tesko ces cuti engleski jezik u nekoliko velikih gradskih kvartova, a na prodavaonicama u izlozima ces vidjati natpise: WE SPEAK ENGLISH, koje trgovci isticu jer tako privlace kupce, (ako pricaju engleski).
Sta bi covjek na to trebao reci? U Americi ljudi ne govore engleski?
Pretpostavka je majka svih za*****a.

Zivot je pun iznenadjenja, i zato radije poslusaj nekoga tko je proputovao i ima sta za reci, kao sto je rankic.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Dominik

  • Guest
Re: Marlins test
« Reply #20 on: 28/September/2009 »
marlins test je po meni samo komad papira kojeg moras imati i tao te natjeraju da platis, mislim da sam platio 60kn, a test je brat-bratu 4razred osnovne skole, nije isto znati citati i razumjeti engleski i sporazumjeti se, neko se ne snadje kada se svako jutro budi sa good morning, odmah je druga prica.

poznajem nekoliko ljudi koji govore vise jezika a medju njima nije engleski tako da.....
a ta cijenjena osoba o kojoj se govori da nije znala eng. mislim da je trebala znati moze li se sporazumjeti ili ne na engleskom, a ne doci tamo pa vidjeti da nis ne kuzi,,,,,,,,,steta love koju je utrosila za odlazak.....lol

Hm, nije mi bas jasno kako vecina ljudi misli da je to lako zaraden novac i da ce se vratit sa velikom lovom nazad, da je to tako nitko nebi radio na kopnu vise

ne mogu docekati datum  :plovim: hihi



Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Marlins test
« Reply #21 on: 28/September/2009 »
djevojka je s spanskog govornog podrucja mama joj je brazilka pa prica portugalski zivi u mexicu pa prica spanski stari joj je holandjanin pa prica nizozemski i dosla je na brod kad su masovno uposljavali ljude polije swin flu u mexicu jer ih je krs po najboljim hotelima ostalo bez posla na recepcijam cura prica engleski i cita i pise ne bas anj al to nije dovoljno za rad sa gostima u engleskom govornom podrucju .dobr nam je dolazo njen spanjolski je na mexico run u ima dost gosti sa bas tog govornog podrucja. nij je to spasilo
zam mi je djevojke al kazem za neke pozicije nemoras imat besprjekoran izgovor
al ako mislis radit moj posao nije bas svejedno kad ti dodje zahtjevan gost nepomaze ti sorry smjesak i stajati tamo ljep. jbg treba znati prodati pricu da on ode sretan a ti da nedas konpenzaciju.

Dominik

  • Guest
Re: Marlins test
« Reply #22 on: 28/September/2009 »
a kaj da ti kazem :-)      mene te pozicije i ne zanimaju bas nesto tako da, lol,,,meni je bitno da ja znam eng i da cu se znati sporazumiti, brzo to dojde na svoje engleski i posao, meni ce bar super odg,a nadam se da necu imati problem sa eng jer znam ga vrlo dobro,,,,a ako bude poteskoca vjerujem da cu se brzo usavrsiti .-)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Marlins test
« Reply #23 on: 28/September/2009 »
samo naprijed
nekazem ja da svi trebaju biti istog znanja i istih sposobnosti sam si rekao naj bolje sve dodje na svoje
jezik pokupis za par dana
test je sam smjesan
trebao bi biti tezi i stroziji za neke pozicije
da se nebi dogadjale price koju sam ja gore ispricala
djevojka je imala iskustva u hotelima prica vise jezika i carnival ju je zaposlio jer je jeftina a dobro kvalifikovana radna snaga
u njenom slucaju engleski joj je bio problem koji ju je vrato kuci poslije nepuna dva mjeseca
to je steta  :pop1:

Offline 2d2f

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Marlins test
« Reply #24 on: 27/October/2009 »
ja sam imao 94%...
 pitajte Sinishu  :D

Offline legionnaire

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Marlins test
« Reply #25 on: 28/October/2009 »
mnogi su imali i vise od 94%...
pitajte Sinisu  :sprda:

Offline abanico

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Marlins test
« Reply #26 on: 21/May/2010 »
score 96 % .... tocno znam gdje sam zeznula...

malo me zezala gramatica  oT

.... nikad mi nije bila jaca strana.... :sprda:

.... lagan test   :run:  ... nista se ne sekirajte  ;)

Nadam se da će mi netko odgovoriti budući da je zadnje komentar ovdje napisan pred godinu dana ... hmmm... :moli:

Ja se stvarno super služim engleskim, ali sam iz čiste znatiženje downloadala neki marlins i probala ga riješiti. Gramatika, brojevi,...stoji da je to bez veze i lagano, ali ljudi moji nemojte mi reći da se vi svakodnevno služite riječima kao što su: steering gear, tub-wheel, drip tray koji se prije bunkering treba gurnuti ispod hose couplings and flanges, manifold, filling valves...??? Ja apsolutno ni na jednom jeziku, uključujući materinji, ne znam što je to HIDRAULIČNO VITLO, PRITEZAČ BRTVE ili ZASUN S VENTILIMA! I kako da onda točno odgovorim je li se jedno stavlja u drugo ili jedno na drugo, jel se prije isplovljavanje trebaju objesit na kuku, prefarbat ili gurnut pod tepih? Što se mene tiče to se sve može i jesti!

Dajte mi please recite da je to neki drugi Marlins i da me nikad nitko u životu neće pitati što se radi s cjevovodnim razdjeljivačem... U suprotnom se nadam da je taj cjevovod negdje visoko i da se mogu objesit na njega. oT

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Marlins test
« Reply #27 on: 21/May/2010 »
Ma ne budu ti takva pitanja. Ovisi za koji department rjesavas test!! Ja sam isao za Food and beverage i pitanja su bila vezano uz taj posao .

Offline catfish

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Marlins test
« Reply #28 on: 21/May/2010 »
Istina, don't worry!!
Budu ti neke osnovne stvari u tom Marlinsu-više kao snalaženje u jeziku!
Nema nekih super stručnih, brodskih izraza. Jedino ako se ne prijavljuješ za "engine room"   :D
Npr. imaš sliku broda i pitanje da li brod prolazi ispod mosta, proći će ili je prošao..i tako neke smijurije.
I npr. snimka gosta koji nešt' trkelja a ti trebaš zaokružiti a,b, ili c na šta se on/ona žali ili koji deck traži...
Treba ti samo malo koncentracije i staloženosti.
Ja sam bila nervozna ko' ker jer sam rješavala test neposredno pred interview i nehotično sam klikala i žurila se. I solidno sam ga napravila a nisam neki "wunderkind".
Ak' baš želiš biti sigurna 200% evo nekih osnovnih "brodskih" izraza za koje mislim da su više nego dovoljni za taj testić

Stern-krma
Deck-paluba
Keal-kobilca (dno broda)  oT
Bow-pramac
Anchor-sidro
Port side-lijeva strana broda
Starboard-desna strana broda

P.S. iskusniji pomorci, slobodno nadodajte/ispravite

Offline abanico

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Marlins test
« Reply #29 on: 21/May/2010 »
Istina, don't worry!!
Budu ti neke osnovne stvari u tom Marlinsu-više kao snalaženje u jeziku!
Nema nekih super stručnih, brodskih izraza. Jedino ako se ne prijavljuješ za "engine room"   :D
Npr. imaš sliku broda i pitanje da li brod prolazi ispod mosta, proći će ili je prošao..i tako neke smijurije.
I npr. snimka gosta koji nešt' trkelja a ti trebaš zaokružiti a,b, ili c na šta se on/ona žali ili koji deck traži...
Treba ti samo malo koncentracije i staloženosti.
Ja sam bila nervozna ko' ker jer sam rješavala test neposredno pred interview i nehotično sam klikala i žurila se. I solidno sam ga napravila a nisam neki "wunderkind".
Ak' baš želiš biti sigurna 200% evo nekih osnovnih "brodskih" izraza za koje mislim da su više nego dovoljni za taj testić

Stern-krma
Deck-paluba
Keal-kobilca (dno broda)  oT
Bow-pramac
Anchor-sidro
Port side-lijeva strana broda
Starboard-desna strana broda

P.S. iskusniji pomorci, slobodno nadodajte/ispravite


Sad mi je lakše, već sam mislila da moram završit strojarsku preko vikenda...  oT Tnx!!!!!  :-))))'