Author Topic: evo i ja da sa javim i opisem moju potragu za brodom :)  (Read 10417 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Zdravo svima!

Druzim se sa vama u poslednjih nekoliko dana, naleteh na forum u potrazi za pravim informacijama... Prvo, veliko hvala svima koji su doprineli sa svojim iskustvima itd. Neverovatni ste!  :happy: :clapping:

E sad, moja prica... Diplomirani sam filolog, engleski mi je poput maternjeg, tecno pricam spanski i japanski. Radila sam u administraciji, kao prevodilac i kao profesor, a radila sam i na recepciji u salonu lepote skoro tri godine. Plus, u Kanadi sam bila, gde sam isto radila nekoliko leta u salonu za manikir i pedikir, i opet neki kancelarijski posao.

Hocu na brod pre svega zbog novca (treba mi sto je pre moguce da skupim pare za neki dalji plan), da putujem, a i da steknem to iskustvo. Dakle, standardna prica. Citajuci ovde, javila sam se par agencija i direktno nekim kompanijama... Izmedju ostalih, idem kod RIV na pre-interview (spa receptionist), a i jedna agencija iz BG me je zvala na pre-interview.

U svemu tome, posaljem ja CV i ovima iz EP-a. Javi mi se lik sa odgovorm "mozemo da pokusamo za Floor Supervisor... intervju je 13. decembra u Splitu". Ja pogubljeno, ne kapiram sta se desava, priskocio mi je puno u pomoc Aleksandar sa foruma i objasnio da je to intervju za Carnival za ceo HSKP. I sad, mene zanima, koliko ja ozbiljno da shvatim ove iz EP-a? Bez ikakvog preinterview-a, bez uputstva i saveta, da nisam citala ovaj forum ne bih nista ni znala sta me ocekuje i sta treba sve da uradim. Rekli su u petak da ce poslati invite, nisu ni to odradili.
Though she be but little, she is fierce!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Pozdrav!

Pročitaš iskustva veterana koji su radili taj posao, pogledaš http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=4368.0 video, opis posla http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=2069.0 i bit će ti puno jasnija situacija. Za tu poziciju imaš koledž, pa ćeš sve naučiti, vjerojatno im je na intervjuu najbitniji engleski jezik.

I ja sam namjeravao na intervju za Steiner ali sam pročitao i čuo svašta loše o toj kompaniji pa sam se predomislio.
Savjetovao bih ti da samo još jednom provjeriš sa EP je li to TO, ali mislim da je sve ok, nije prvi put da se sve na brzinu odrađuje.

Sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
EP nije omiljena, ali je relativno ozbiljna tvrtka koju treba malo gnjaviti. Prilično često u zadnji čas nešto odrade, no ja osobno nisam imao problema s njima. Dakle, zovi ih, šalji mejlove... čisto da ne dođeš u stisku s vremenom.
imaš jake kvalifikacije u edukaciji, pa su ti zato vjerojatno ponudili floor supervisora. uopće nije loše.... a i kako već reče legionnare, postoji college i tamo dobiješ barem osnovu da se ne pogubiš na brodu kad kreneš raditi. nemoj niti očekivati pred-intervju ili bilo kakvu pripremu, maximum češ dobiti pdf s opisom posla i dužnostima koji je EP-u poslao Carnival, a ima ga i na netu. Mogu ti ga i ja poslai ako ne nađeš :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ono najvaznije: Tecno govoris engleski, spanski i japanski.

EP te pokusava utrpati gdje njima odgovara, prije nego shvatis da mozes puno puno bolje od toga.
Jer jednako ce te oderati posalju te kao konobara ili kao staff-era. Njima je najbitnije da te posalju sto prije i ubru svoju lovu iz svih dealova (provizija, karta, D1, medical, kompanija)

Recimo, mozes traziti posao recepcionera u SPA, sto je odlican posao. Purser isto nije lose,a kada interviewer cuje da znas i japanski, to je done deal. Svakoj kompaniji dobro dodje netko tko govori japanski ili kineski, jer broj takvih turista je na svakom putovanju i svakom brodu znacajan, a govornika NEMA.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Odradi jedan ugovor u HSKP mozda ti se i svidi onda trazi transfer u MSA ili GS  ,veoma dobre pozicije u CCL . :pilot:

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Ono najvaznije: Tecno govoris engleski, spanski i japanski.

EP te pokusava utrpati gdje njima odgovara, prije nego shvatis da mozes puno puno bolje od toga.
Jer jednako ce te oderati posalju te kao konobara ili kao staff-era. Njima je najbitnije da te posalju sto prije i ubru svoju lovu iz svih dealova (provizija, karta, D1, medical, kompanija)

Recimo, mozes traziti posao recepcionera u SPA, sto je odlican posao. Purser isto nije lose,a kada interviewer cuje da znas i japanski, to je done deal. Svakoj kompaniji dobro dodje netko tko govori japanski ili kineski, jer broj takvih turista je na svakom putovanju i svakom brodu znacajan, a govornika NEMA.

Pitala sam ja i ove iz EP sta je sa poslovima na recepciji, jer nisam glupa, znam da ovi moji jezici mnogo znace. Rekli su mi da im to retko traze. Znam da me farbaju, ici cu na intervju sa ovima iz Carnivala, pa se sve nadam da ce mi mozda ponuditi i nesto drugo, tj. za mene bolje.

Quote from: dubica
Odradi jedan ugovor u HSKP mozda ti se i svidi onda trazi transfer u MSA ili GS  ,veoma dobre pozicije u CCL .

Joj, nemojte mene pocetnika sa tim skracenicama, otkud sad znam sta je MSA i GS  :rofl:
Though she be but little, she is fierce!

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile


I mene su mučile skraćenice na početku Lily.
Trebao bi Šef da napravi i neku translate opciju ovde, neki begginer dictionary
 :D



Gnothi Seauton

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Ma tu je search, ali kad prvo ugleam post gde ne znam sta mi neko prica  :sljac:  :haha:

elem, MSA iliti Manager of Staff Administration (svidja mi se ideja da to radim  :rofl:), a GS je Guest Service... I'm so smart  :happy:  :smack:
Though she be but little, she is fierce!

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Pitala sam ja i ove iz EP sta je sa poslovima na recepciji, jer nisam glupa, znam da ovi moji jezici mnogo znace. Rekli su mi da im to retko traze. Znam da me farbaju, ici cu na intervju sa ovima iz Carnivala, pa se sve nadam da ce mi mozda ponuditi i nesto drugo, tj. za mene bolje.


Stoji da se te pozicije malo redje traze nego neke druge ali svakako ne treba da pristanes na bilo sta. Ceni sebe pa cete ceniti i drugi. Salji i ostalim agencijama svoj CV (koji prethodno fino sredi i nasminkaj) i onda cekaj :D Videces iz iskustva drugih ljudi da je cekanje neminovno tako da samo lagano i bez ikakve panike :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Veoma je tesko smuljati  dobru poziciju na pocetku karijere dobra stara odskrinji vrata pa ih otvor kad si na brodu onda mjenjas poziciju  :clapping:a jezici ti samo tehnicki trebaju da ukrasis CV
da prodes interview .Carnival 98%gostiju su Ameri !~ :waiting:nema frke .

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Prijavi se na Royal Caribbean/Celebrity Cruises za poziciju International Host ! Ti u biti znas 4 jezika, svoj maternji i tri strana jezika od kog su engleski i spanski najtrazeniji. Javi mi se u privatnoj poruci pa cu te ja dalje uputiti!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Imaš sjajne kvalifikacije & predispozicije. Pred tobom je lepa brodska budućnost, samo da preguraš taj prvi korak. ;D :uzdravlje:

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Ajde da stavim jedan (mali) update...

Elem, javila sam se NCL kompaniji direktno preko web sajta, oni su mi predrozili International Guest Service poziciju (IGS), sa super platom od $2226, kabina sa jednom cimerkom... Medjutim, posle intervjua i odradjenih prevoda i svega, ipak su se odlucili da mi ponude Guest Service Associate poziciju (GSA) sa platom od $1317 mesecno. Navodno 4 meseca onboard, 2 off, u kabini sa jos tri osobe. E sad, sta raditi, da li pristati na ovo. Prednost je sto svakako placaju kartu avionsku, a pretpostavljam da bih mogla fino napredovati. I svi im hvale hranu  :rofl: Bar da mi nisu ovu prethodnu poziciju spominjali. Znam i zasto su me "spustili" na GSA, jer sam im napomenula da mi je japanski na konverzacionom nivou, ali ne i na prevodilackom (jer je to prokleto tesko i slabo ce nekog belca naci ko to ume).

I tako, sta sad raditi? :D

Elem, iscekujem i Scylla intervju 24. januara, na to sam pozvana, za maltene istu poziciju (Receptionist)...
Though she be but little, she is fierce!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
eto, šta ti je trebalo da se sama degradiraš ... ccc ...
Guest Service Associate sa još 3 osobe? Nikad čuo za takvu kombinaciju. Ta pozicija nosi "staff" privilegije i nije mi jasno zašto bi osobu koja ima direktan kontakt sa gostima cijeli dan trpali u gajbu kao piliće ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
eto, šta ti je trebalo da se sama degradiraš ... ccc ...
Guest Service Associate sa još 3 osobe? Nikad čuo za takvu kombinaciju. Ta pozicija nosi "staff" privilegije i nije mi jasno zašto bi osobu koja ima direktan kontakt sa gostima cijeli dan trpali u gajbu kao piliće ...


Navodno je tako na NCL-u, imam prijateljicu koja također čeka ukrcaj za NCL kao GSA - rečeno joj je da ih je 4 u kabini  :pad:
Once a sailor, always a sailor.