Author Topic: evo i ja da sa javim i opisem moju potragu za brodom :)  (Read 10413 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
http://www.holland-america.nl/international-concierge

pokusaj ovo, nemogu ti napisati kolika je placa, ali barem nisi u kabini sa jos 3 osobe
o recepciji u SPA nemoj ni razmisljati
 

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
eto, šta ti je trebalo da se sama degradiraš ... ccc ...


Nije stvar degradacije, nego realnosti... postoje stvari koje mogu, ali i one koje ne mogu. Samo bi moglo da me se desi da me na brodu direktno spuste na GSA :D

A da, ludilo mi je to za cetvoro u kabini, a i razlika u plati od skoro 1000 dolara. A pri tom znam da ako se desi da dodju gosti Japanci, ili ako im bude trebao spanski, da ce svejedno da me zajase  :rtfm: Ne znam sta da radim.
Though she be but little, she is fierce!

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
http://www.holland-america.nl/international-concierge

pokusaj ovo, nemogu ti napisati kolika je placa, ali barem nisi u kabini sa jos 3 osobe
o recepciji u SPA nemoj ni razmisljati

Applicants must speak Dutch, English and German and or Spanish fluently

A ja ni rec nemackog i holandskog  :rofl: Znam za SPA, saznala sam sve i svasta i batalila tu ideju odavno.
Though she be but little, she is fierce!

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Applicants must speak Dutch, English and German and or Spanish fluently

A ja ni rec nemackog i holandskog  :rofl: Znam za SPA, saznala sam sve i svasta i batalila tu ideju odavno.

neznaju ni druge sva ta 4 jezika pa su dobile i tu poziciju i promocije poslje  :waiting:
 

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
neznaju ni druge sva ta 4 jezika pa su dobile i tu poziciju i promocije poslje  :waiting:

ako je tako, ja sam se prijavila  :pilot:
Though she be but little, she is fierce!

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Eto kako je kad je neko suviše skroman i "ponizan". :tuctuc: Na vrh stižu oni koji grebu, ne oni koji pognu glavu i kažu "ja to ne umem". Nije to stvar "istine", već marketinga. Ne ideš u akademsku/naučnu ustanovu, već u ploveći hotel... ne bave se na brodu prevođenjem proze i poezije, već prodajom, zabavom, ždranjem, kockanjem i napijanjem. Ubuduće i ti grebi, pa šta i da te "na brodu spuste na GSA", a čik da vidim da se to desi... pogotovo zbog nekih finesa u znanju japanskog, moš' misliti. Znaš sve, znaš najbolje, tvoje mesto je na vrhu i tačka. Sad znaš za ubuduće. :deda:

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Eto kako je kad je neko suviše skroman i "ponizan". :tuctuc: Na vrh stižu oni koji grebu, ne oni koji pognu glavu i kažu "ja to ne umem". Nije to stvar "istine", već marketinga. Ne ideš u akademsku/naučnu ustanovu, već u ploveći hotel... ne bave se na brodu prevođenjem proze i poezije, već prodajom, zabavom, ždranjem, kockanjem i napijanjem. Ubuduće i ti grebi, pa šta i da te "na brodu spuste na GSA", a čik da vidim da se to desi... pogotovo zbog nekih finesa u znanju japanskog, moš' misliti. Znaš sve, znaš najbolje, tvoje mesto je na vrhu i tačka. Sad znaš za ubuduće. :deda:

Ma pricajte slobodno sta hocete... Jedno je marketing, drugo je cisto laganje. Jezici su moja struka i profesija. To je kao da ti isfoliras sa kojim si sistemima radio, namazes tu par sertifikata koja mozda imas, mozda nemas, i odes na brod kao veliki strucnjak u svojoj profesiji, kad ono corak.
Postoji ogromna razlika u fluent i conversational/business Japanese, nije stvar skromnosti i poniznosti. I ne, ne mozete se "snaci kasnije", ko god je imao dodira sa istim, zna o cemu pricam. Ja sam njima samo rekla da simultano prevodjenje japanskog ne radim i ne znam nikoga ko radi. Nista vise, nista manje. Uostalom, radila sam probne prevode na sve jezike koje pricam, tu su oni mogli sve da vide.
Though she be but little, she is fierce!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Evo kada purseru treba znanje egzoticnog jezika:
Kada se japanac, korejac ili kinez izgube na brodu, pa ga treba pozvati da se sredi i reci mu da ne gluvari po brodu sam ako ne zna engleski. I to je to. Sanse da netko iz opskurne zemlje to napravi su izuzetno male iz vise razloga, a najvise zato jer takvi putnici putuju u grupi, i barem jedna osoba u grupi zna engleski u dovoljnoj mjeri da drzi situaciju pod kontrolom.
Ono cega se kompanija boji, je da dozvole jednoj takvoj osobi da se posluzi javnim razglasom, jer u teoriji, ta osoba moze prouzrociti nekakvu paniku i reci sta zeli. Moze recimo narediti pocetak teroristicke akcije. Svi na brodu cuju, a nitko osim odabranih ne razumije.
U slicnim situacijama purseru zovu druge departmente, u kojima ima neki crew koji goovori taj jezik.
Moj cimer je bio kanadjanin, pa su ga zvali par puta da objavi nesto na francuskom.

Nema tu simultanog prevodjenja. Kontakt pursera sa nekim tko govori jap/kor/kin se svodi na 10 minuta po duzini ugovora.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
To je kao da ti isfoliras sa kojim si sistemima radio, namazes tu par sertifikata koja mozda imas, mozda nemas, i odes na brod kao veliki strucnjak u svojoj profesiji, kad ono corak.

Misliš da im na brodu trebaju veliki stručnjaci?

Misliš da ništa nisam isfolirao?!

Ali ja sam grebao i primljen sam, među 7 ljudi iz celog sveta za celu godinu. Imam i ja neki svoj "japanski" koji je samo dobar, ne i odličan, međutim istražio sam "tržište" i znao sam kako da postavim svoj "marketing", nisam spuštao sebi cenu i isticao svoje slabosti koje su realno nebitne za ciljano "tržište".

U brodskom okruženju taj moj dobar "japanski" je sasvim dovoljan i svodi se na, kao što Šef reče, 10 minuta posla za ceo ugovor. Međutim da sam odmah procvrkutao da u tome nisam "veliki stručnjak", danas bi na mom radnom mestu radio neki drugi čovek, a ja bih ili i dalje bio u Srbiji ili bi mi pukao film i prijavio bih se za konobara (uz opravdanje da ću na brodu lako preći u IS, kako da ne).

Naravno, i u tvom i u mom slučaju govorimo o dovoljnom "japanskom", ne o potpunoj laži... da neko pogrešno ne razume. Mi ipak jesmo stručnjaci, zar ne?

A da, ludilo mi je to za cetvoro u kabini, a i razlika u plati od skoro 1000 dolara. A pri tom znam da ako se desi da dodju gosti Japanci, ili ako im bude trebao spanski, da ce svejedno da me zajase

Vidiš da znaš da si dovoljno dobra i da si baš takva potrebna i korisna kompaniji, ali si se dobrovoljno prijavila za 1000 dolara manju platu i život u kabini sa još 3 osobe. Marketing, LilyD, marketing, ne spuštaj sebi cenu! Ako budeš u prilici, proveri koliko je ta druga osoba koja će zarađivati više i živeti bolje jača od tebe u japanskom.

neznaju ni druge sva ta 4 jezika pa su dobile i tu poziciju i promocije poslje

Dovoljno rečeno.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Na kraju izgleda ja vas ne razumem, a ni vi mene... Moj intervju je super prosao, sat vremena je trajao, isproveravao mi je i engleski i spanski, pitao me da li mogu raditi na japanskom, na sta sam mu ja rekla da naravno da mogu. Ne, moj nivo tog jezika nije "native", ali se mogu sporazumeti tecno, on a conversational/business level. Poenta je sto, na ponudu GSA pozicije dodato je i ovo: "please let me know if you are interested. If you are we may have assignments  immediately." Pretpostavljam, frka im je za GSA, hoce da me ubace i u fazonu posalju vec za par nedelja, tako da ja njih razumem zasto su mi na kraju to ponudili. Ne znaci da moram da prihvatim, nisu jedini, niti su kompanija sa najboljim uslovima i ugledom.

Hvala na svim savetima. Moj stav je da postoje white lies, i postoje outright lies. Nikada se nisam postavljala kao da ne vredim, niti cu. Ima stvari koje i ja uglacam da se sijaju vise nego sto je to tacno, pogotovo u ovakvom poslu.
Though she be but little, she is fierce!

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile

među 7 ljudi iz celog sveta za celu godinu.

Nije bas tacno!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
覆水盆に帰らず。
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
覆水盆にらず。

返 ako cemo pravo  :rofl:
Though she be but little, she is fierce!

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Nije bas tacno!!

Ma pametno moje malo.

Naravno ti isto radis u IT dept pa si kompetentan da govoris o tome.

Nisi bio kompetentan da za fnb dept. u kojem radis na prosloj temi a kamoli da ista o IT znas.

Kad si tak sposoban prebaci se u IT pa onda reci nesto a dotle psst molim a pogotovo ne pametovat ljudima koi rade taj poso.
Ipak mislim da oni vise znaju, vjerojatno vise znaju i o ugostiteljstvu na brodu o tebe al necemo se vredjat. ;)

Gle Lilyd pogrijesila si i sad je gotovo, cinjenica je da se tako za malo bolje pozicije moras dobro prodat i sve je to marketing.
Vidit ces kad dojes na brod sa kim radis pa ce ti sve biti jasno. Kaj je tu je. Gle odradi ugovor pa cesh znati onda cijeniti sebe i svoje sposobnosti. :)
Skromna si i taka si sta ces sada. :) Zivot ide dalje. Ljudi nemojte zamjerit curi, nismo svi isti, neki pucaju vise neki nize, nekom malo dosta nekom puno malo.


Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Ja se izvinjavam, ali moram prokomentarisati da mi jako smeta natal sto ides okolo i vredjas ljude! I sad cu ti odgovoriti za sebe, a sigurna sam da i Jack Sparrow moze takodje... Zamolila bih te da mi ne pricas da ne znam ceniti sebe i da pucam nisko i trazim malo jer me ne poznajes, niti iz mojih postova mozes tako nesto zakljuciti. Niti sam ja tu nesto "pogresila". Ako mi ne mozes dati neki normalan savet kao neko ko ima iskustva na brodu, ne trebaju mi ovakva vredjanja. Znaci, turn around and get a life.
Though she be but little, she is fierce!