Author Topic: U kojoj agenciji je lakse dobiti posao- PRINCESS ili CARNIVAL?  (Read 6349 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jeki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Gde je lakse proci glavni intervju, Princess ili Carnival? Molim za odgovore onih koji su imali prilike da se okusaju u obe agencije, ili su aplicirali u obe.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Brkaš pojmove - Princess I Carnival su cruise kompanije, s tim da su obje unutar Carnival korporacije. Agencije su Employment Power, A Priori, Safe Cruise, Kouzon....

Što se tiče tvog pitanja, ovisi o poziciji, ali Carnival je manje zahtjevan - priča se +U+
Once a sailor, always a sailor.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Ja ipak smatram obrnuto,bolja ti je agencija Princess  :rofl:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Ja ipak smatram obrnuto,bolja ti je agencija Princess  :rofl:
A jesi ti bio na Carnival-u pa znas gdje je bolje, ili samo nagadjas da je Princess bolji od Carnival-a??

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ja sam bio na Carnival i kazu svi da je Carnival pjesma spram princess. Znam jer sam upozno dosta ljudi sta su na princess radili i kazu mi ljudi da je Carnival "pjesma". Znash pjevat Jack piratu stari. :D

Ovo je za ekipu u restoranu dok ekipa iz bara sta znam kaze da je bar bolji tamo, bolji zivot vise baro boyeva. Na carnival je jedan bar boy na 6/7 barova sta je problem jer ne stizu nist. Recimo na Dream klasi je bilo 3/4 bar boya a to je brod koi u prosjeku ima 90% popunjenost sta znaci da nonstop voza oko 4000 ljudi li la...

Zamislite 4 bar boya na 4000 ljudi. :).

Kolko puta sam baco smece, ribo pod sto u za barom sto u pantryu i naravno sve besplatno ne. :)

Offline jeki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Meni su u agenciji SC, na razgovoru, rekli da razmislim o poslu konobara, ili eventualno housekeeping-u. Posto oni rade Princess, interesuje me kako konobari stoje u toj kompaniji, kakva je prolaznost na intervjuima za tu poziciju, i sta mislite da je bolje prihvatiti kako bi se lakse doslo na brod.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
A jesi ti bio na Carnival-u pa znas gdje je bolje, ili samo nagadjas da je Princess bolji od Carnival-a??
Bio sam na Princessu,radi se svuda nema tu priče.Pričao sam sa nekim waiterima šo mi kažu Princess je ok.
A i ne zavisi gde je bolje od kompanije nego od nadređenih dali su ok ili ne.
Pitanje glasi gde je lakše dobiti posao.Lakše je za Princess i mnogo jeftinije i kraći su ugovori.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Kako kaze Crni Gruja: "Moze biti, a ne mora"

Bio sam na Carnivalu, bio sam na Celebrity... naslusao sam se i POMNO ispitao crew membere sa Princess, Royal, Seabourn, Holland America, Azamara, Queen Mary i jos razno raznih kompanija.

Na kruzeru se samo radi i radi. Cak i oni oficiri za koje mislite da ne rade nista, i oni imaju svoje obaveze od kojih se znoje jaja u gacama. Znam da su se meni znojila dok sam trcao po restoranima!

Ipak mislim da je Carnival bolji od Princess zbog toga sto svako malo izbacuje nove brodove, cak i ovaj stari brod Destiny poboljsavaju i povecavaju. Daju mu novo ime i krstarenje po Evropi. Princess je isto u sklopu Carnivala ali, ipak ce Carnival biti No. 1 u svojoj korporaciji.
Na Carnivalu u restoranu je veoma lako uzeti dobar baksis.
Jedini problem je sto u restoranu promocije idu sporije, ali promociju treba ocekivati tek pred kraj drugog ugovora.

Ja u vrijeme dok sam bio na Carnivalu nisam htjeo ni pitati za promociju niti im dati povod da me promovisu. Ali kad sam presao na Celebrity radio sam kao kad bi na Carnivalu dobio promociju. Sto bi znacilo da sam bio mlad i lud sto nisam trazio promociju na Carnivalu. Ali i ovako je dobro ispalo, jer sam puno iskusniji sad i ne bojim se nikakvog rada bilo Carnival, Princess ili Jadrolinija.

Idite, radite i ne se*ite previse.  :pop:

Od kompanija necete dobiti ni penziju niti bilo kakvu beneficiju. A za promociju se trebate malo namuciti gdje god da radili, tako da na kraju opet dodje na isto.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Da malo nadodam gulio sam dve godine za Carnival dobiti posao je lako treba im puno bijelog  roblja .Svakog dana dolazi friska roba narocito F&B Bar itd. A zapravo  puno ih odustaje taff posao i emotivno silovanje im ne pase nikome sa nasih prostora :tuctuc: :tuctuc: .Carnival ima veoma male standarde oko zaposljavanja gledaju na basic znanje jezika posto kalkuliraju svaki brod ima CTC trenere a sad menagere zbog novih silnih promjena u CCL  2.0 ship mozes obnoviti i poboljsati jezik po potrebi .

Sad je na vama ako vam treba posao hitno slobodno CCL lako se upada  + veoma je brz ukrcaj . :pilot:

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Da malo nadodam gulio sam dve godine za Carnival dobiti posao je lako treba im puno bijelog  roblja .Svakog dana dolazi friska roba narocito F&B Bar itd. A zapravo  puno ih odustaje taff posao i emotivno silovanje im ne pase nikome sa nasih prostora :tuctuc: :tuctuc: .Carnival ima veoma male standarde oko zaposljavanja gledaju na basic znanje jezika posto kalkuliraju svaki brod ima CTC trenere a sad menagere zbog novih silnih promjena u CCL  2.0 ship mozes obnoviti i poboljsati jezik po potrebi .

Sad je na vama ako vam treba posao hitno slobodno CCL lako se upada  + veoma je brz ukrcaj . :pilot:

  ::yes::  :uzdravlje:

Offline Eden

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • Just do it alone!
    • View Profile
Evo od mene jedan post ( ne znam koliko sam kopetentan da pričam o tome ali ako može pomoći što da ne :) ) , prvi put sam predao za CCL i čekao možda pola godine , prvo u Sarajevu kratki interview sa Sinišom iz Zagreba , onda Marlins test i obuka za aplikaciju i interview od par sati (malo zamorno ali vrlo korisno) , nakon toga zagreb nakon 3 sedmice , kao na fabričkoj traci smo izlazili , ja sam ušao među prvih 6-7 da obavim interview pa ne znam poslije mene šta je bilo ali ja sam dobio posao. Interview je bio sa Ericom Chinoy-em i sastojao se od 3-4 pitanja koja nisu bila vezana ni za moje iskustvo ni za posao koji ću raditi.

Savjet- ako si siguran u sebe što se tiče engleskog jezika CCL je za tebe , pogotovo ako ideš u F&B odjel , kako pričaju ljudi i kako slušam prijatelje koji su već tamo bili USPJEŠNO shvatio sam da dosta dosta dosta ljudi odustane u prva 3 mjeseca tako da im uvijek treba ljudi , ne volim slušati lovačke priče tipa "radiš 20 sati bez prestanka" i tako to , znam da će teško biti ali prijatelju uključiš samo svoj film , ništa ne slušaš i guraš - ključ uspjeha. Meni su svi govorili "trebaš dati štelu kako sam ja čuo , platiti ovom 10 000 KM pa ćeš biti primljen , ogromne su štele , svi guraju svoje ljude , ne vole balkance i bla bla" , sjedneš sa sobom razbistriš i ganjaj šta ti hoćeš. Pozz