Author Topic: Form 11  (Read 3201 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Form 11
« on: 11/February/2013 »
Posle završetka ugovora svi smo dobili poštom prvo jedan formular,gde je lepo bilo napisano ko smo,sta smo,gde smo i koliko radili,bruto i neto.Taj papir smo vratili poštom i onda nam je stigao dokument Form 11,samo skraćeno izdanje. Šta mi sa tim da radimo? Za čega je to?
Bila sam na Birou za zapošljavanje,oni nemaju pojma,pa ćemo ovih dana u Bg u neki odsek za rad u inostranstvu,ali bar da znam okvirno da pitam za čega je to,da li za penziono,da li za poresku ili šta već.
Možda je to samo za normalne zemlje,a ne i za Srbistan.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Form 11
« Reply #1 on: 12/February/2013 »
ajd skeniraj da vidim  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Form 11
« Reply #2 on: 12/February/2013 »
pa ja sam plavusa,kako mislis da to izvedem?

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Form 11
« Reply #3 on: 12/February/2013 »
pa ja sam plavusa,kako mislis da to izvedem?

ma screenshot, onda izrezi ono sto ne zelis da se vidi, pa ako nista posalji mu sliku na fb u poruke, najjednostavnije po meni- ali ne zamjeri i ja sam plavusa  oT
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Form 11
« Reply #4 on: 12/February/2013 »
form 11 se izdaje kao potvrda da si platila porez u svicarskoj..i jednog dana ako izguras 5 godina na brodu da mozes traziti mirovinu..svake godine ces dobiti novi!!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Form 11
« Reply #5 on: 12/February/2013 »
wooow,ima li to NCL :)?

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Form 11
« Reply #6 on: 26/February/2013 »
Danas bili u penzionom u Bg. Pravnik kaze ovako:Srbija ima sporazum sa Švajcarskom i Luksemburgom ( za one koji su radili sa lux ugovorom do sada);kada jednog dana prestanemo da radimo za Viking,otići sa ovim papirima u PIO ( Vojvodjani u NS,na Žitni trg br.3, u Bg ne znam sad ulicu,mogu vam reći naknadno ako treba) i započeti proceduru. Potrebno je biti zaposlen min.jednu godinu ( ne mora u kontinuitetu,te ovo što je sezonski ugovor ne igra neku ulogu) i imati sve ove papire što su nam slali ( najbitniji je broj socijalnog) i AHV = AVS karticu ( koju je neko dobio na brodu neko ne). Tako bar sada znamo sta treba tražiti od ofisa za Srbiju. Onda ovih pet godina staža što se spominje svuda,verovatno je posmatrano sa strane švajc.zakona?