Author Topic: Medicinski pregled u Beogradu - Dobra organizacija je pola posla  (Read 6416 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Stalone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Odabrala sam najgori dan za odlazak na pregled - dan ranije je poceo da pada snijeg, a tog jutra bila sam prinudjena da ustanem u 5h i zapocnem avanturu.

Do Medicine rada na Novom Beogradu dosla sam posle vise od 1,5 sata mukotrpne voznje autobusom (inace se moze stici za manje od 40 min). Posto zivim u Bg, nisam imala mnogo teskoca da je pronadjem, ali svakom bih preporucila da se prije nego sto podje, konsultuje s ovim sajtom na kom mozete naci putanje svih vozila gradskog prevoza  http://gsp2.euromedija.rs/rs/linije/mapa

Obavezno ponesite novac u dinarima, jer ja to nisam ucinila i pomucila sam se dok sam nasla mjenjacnicu koja radi u 8 ujutro. Zato su mi pregledi poceli nesto kasnije. Rekli su mi da nikakve papire osim onih koje su mi oni dali, necu morati da nosim sa sobom, jer svi nalazi, cim budu gotovi, dolaze na salter. Moji su bili gotovi u pola jedan, a vjerujem da moze i brze, ako uspijete da dodjete ranije.

Na salteru ljubazne tete pregledaju papire koje ste donijeli (a prethodno dobili od agencije na mail) o pregledima koji su potrebni. Ja sam konkurisala za NCL kompaniju i ukupno me je kostalo 8.900 dinara. Novac predajete na licu mjesta, a zatim odmah odlazite da predate urin i date krv.

Odatle idete pravo kod doktora koji vam je dodijeljen i koji razgovara s vama, upucuje vas u proceduru, mjeri pritisak i zadrzava glavni formular kod sebe. U mom slucaju, samo testovi na sifilis i trudnoću nisu mogli biti obavljeni na Medicini rada, pa su me poslali u cuveni Al Labo.

Kao prava Bosanka, pogresno sam razumjela prilicno jasna uputstva kako da do njega dodjem i izasla stanicu ranije. (Al Labo je tri stanice od Medicine rada bilo kojim tramvajem) To me je kostalo pola sata cekanja na naredni tramvaj.

Kad sam i u Al Labu dala krv i vratila se do Medicine rada (cijena za pomenute dvije analize je bila 1.600 din), vec je bilo vrijeme pauze - 10.30 koja traje do 11 sati.

Za to vrijeme sam nesto kupila za jelo u obliznjoj Idei, a po isteku pauze otisla na rentgen.

Nisam pratila redosled ordinacija koji mi je preporucen, nego sam dalje isla u zavisnosti od toga koliko ljudi ceka na red. U principu je sve islo brzo.

Posle rentgena, koji od vas zahtjeva samo da polugoli i bez nakita na sebi mirno stojite, uputila sam se ka EKG-u. Preporucujem vam da prije nego sto udjete odmorite malo, dobro se nadisete vazduha i potpuno opusteni udjete unutra, jer ako zurite ili sve to smatrate stresnim, puls ce biti nesto brzi od normale, pa vam poslije glavni ljekar moze praviti probleme. (Kod mene to nije bio slucaj, ali nikad se ne zna)

Posle sam radila klasicni test vida (prepoznavanje obojenih polja na crno bijelim sahovnicama), sluha (stavite slusalice na usi i dizete ruku u zavisnosti od toga da li se zvuk cuje na desnoj ili lijevoj strani), spirometriju (udisete i izdisete vazduh u aparat iskljucivo na usta - PAZNJA! zena koja radi je entuzijasticna i tjera vas da date sve od sebe, sto pusacima moze tesko pasti).

Bila sam kod psihologa - rutinska pitanja o svakodnevici i zivotu ukupnog trajanja tri minuta. :D Neuropsihijatar, kod kog sam narednog isla, samo mi je pomijerao ruke i rekao da hodam na prstima i petama. Pitao me takodje o tome da li koristim neke od lijekova za neuroloske probleme - depresiju, nesanicu, epilepsiju i sl. Gotovo je bilo za dva minuta.

Kod ginekologa je bilo trijumfalno - dopala mi je vec na forumu pominjana "mesarka", koja u potpunosti zasluzuje taj nadimak. Zene, podjite spremne na najgore i nece vam tesko pasti. Napravljen je papa razmaz, a nalaz bi trebalo da bude gotov za desetak dana.

To je bio i poslednji pregled (oko 11.30h) pa sam posla u Al Labo gdje su mi obecali zavrsene nalaze do podneva. Tako je i bilo, s tim sto sam ponovo putovala kao preko bijela svijeta i do Medicine rada stigla oko 13.

Nalazi su i tu vec bili gotovi i odnijela sam ih kod glavne doktorke koja mi je dodijeljena. Sve je bilo ok, s tim  sto sam imala povisene nitrite i epitelne celije u urinu, zbog cega mi je rekla da dodjem sutra (tj. danas) ali da prethodno popijem hektolitre vode. Sve papire je zadrzala.

Danas nisam mogla da odem, ponovo zbog situacije u saobracaju, ali sutra to necu propustiti. Doplacuje se samo ponovni pregled urina, koji iznosi oko 200-300 din, vidjecu jos.

Ako se ne drogirate, ne pijete neke jake lijekove i generalno ste zdravi, necete imati problema na testiranju. Ipak, treba uciniti minimalne pripreme da ne biste, kao ja, po ovakvom vremenu ponavljali nalaze.

- Dakle, pijte mnooooogo tecnosti, najbolje vode i to flasirane, nekog provjerenog brenda - u Srbiji je to Prolom kog inace piju bubrezni bolesnici. Prije nego sto date urin, istusirajte se, posebnu paznju obracajuci na intimni dio tijela. Zatim, "bacite" prvi mlaz, a tek naredni "hvatajte". Tako cete sprijeciti kontaminaciju uzorka eventualnim bakterijama koje bi se mogle naci na kozi.

- Obavezno ponesite naocare, ako imate dioptriju, jer ce vam trebati za pregled kod oftalmologa.

- Ako imate novca, najbolje je da ginekoloski pregled obavite kod vase doktorice, i sa nalazima podjete u Medicinu rada. To je vazno iz dva razloga: "mesarka" vas nece pregledati i necete morati da cekate deset dana na papa nalaze (kod privatnih ginekologa ceka se dva do tri dana). Dakle, tada mozete sve vezano za medical zavrsiti do 13.30h u najgorem slucaju.

Ako se sjetim jos neceg bitnog, dopisacu. :)

Offline Stalone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Samo da dodam: Ispostavilo se da su bakterije ipak u pitanju, pa sam pila antibiotike pet dana i ponovo otisla. Ponovo se placa samo analiza urina a to kosta oko 150 din. :)

Danas i to obavih i konacno prodjoh medical.  :run:

Offline jeki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Jel sigurno moze da se uradi ginekoloski kod svog lekara? Da ne pravi kompanija problem oko toga.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Nije bitna kompanija, nego doktor koji na kraju daje ocenu, potpisuje i pečatira.

Offline jeki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Nije bitna kompanija, nego doktor koji na kraju daje ocenu, potpisuje i pečatira.

 Pa dobro, hoce li taj doktor sto pecatira te dokumente praviti problem ako ja obavim ginekoloski pregled kod svog doktora, i donesem mu gotove rezultate? Jer,  lakse mi je da to odradim u svom gradu, zbog cekanja rezultata Papa testa. A da izbegnem tu doktorku "mesarku" kako su je nazvale neke devojke koje su isle kod nje na pregled.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
-()- Ili da pitaš tog doktora ili da se nadaš da će se neka od devojaka koja je pregled radila u medicini rada na Novom Beogradu javiti sa konkretnim odgovorom.

Offline Stalone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Ja nisam sigurna da li moze, posto sam, kao sto vidis, zavrsila kod doktorke iz Medicine rada. :( Ipak, mnogo clanica foruma je uradilo tako i ja ne znam zasto bi to bio problem. Najbolje bi bilo da neko ko je skoro isao na pregled, napise sta je i kako bilo.

Offline vale

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Pa dobro, hoce li taj doktor sto pecatira te dokumente praviti problem ako ja obavim ginekoloski pregled kod svog doktora, i donesem mu gotove rezultate? Jer,  lakse mi je da to odradim u svom gradu, zbog cekanja rezultata Papa testa. A da izbegnem tu doktorku "mesarku" kako su je nazvale neke devojke koje su isle kod nje na pregled.

Zdravo,
Interesuje me Je si li uspela da predas rezultate od svoje doktorice? Kome si dala? Specijalisti ili ginekolga?
Vidim da si bila prosle godina, al ja sad treba da uradim opet medicinski pregled zato hocu malo da se informisem ...
Pozdrav!

Offline vale

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Samo da vam napisem kako mi je proslo dan medicinskih pregleda u Beogradu za Carnival za poziciju youth staff.
Krenuli smo oko 5.30 sati ujutro, na pola 8 smo bili u Beogradu, pravo smo isli do medicine rada. Gps je neki super stvar!
Uplatila sam 9.149 dinara kod saltera M.R., predala sam kopije kartona da sam dobila sve vakcinacije kao dete, i donela sam ginekoloski papa test i jedan izvestaj sto mi je doktorica uradila za svaki slucaj.
Bez te papire verovatno bi platila oko 10 hiljade.
Ja budala nisam stampla nikakve papire za pregled od moje kompanije, morali su oni da mi stampaju sve, a ja da ispunim par strana.
Nisam donela ni sliku, zatim kasnije sam morala da uradim i to. Al preko puta medicine rada ima fotograf, za 350 dinara sam dobila 4 slicice za licnu kartu plus gratis 4.

Kod saltera su mi objasnjavaju sve, red pregleda, itd.
Na pocetku: davanje urina, krvi, stolice.
u Privatnoj laboratoriji - davanje krvi. Opet.
u M.R. Ekg, rentgen pluca, pregled vida, sluha, psihijater, neuropsihijater, itd.
Vratila sam se dole kod saltera, zatim dobili smo razultate u mejlu iz privatne laboratorije.
Malo kasnije su mi poslali opet kod specijalista, i on stavi pecat gde treba..., i gotovo.

Moj savet je,
Pozovite kliniku dan ranije da vam kazu sta treba da donesite za pregled za brod i za vasu poziciju.
Ako ti treba nesto iz apoteke, ima u zgradnji medicine rada, npr. mozes kupiti kutiju za stolicu i tamo, ako si zaboravila kod kuce.
Slusaj dobro kad ti ojasnjavaju gde se nalazi najbliza privatna laboratorija, (ako ti treba)...
Poseti doktorice, kucaj na vratima ako nema guzva ispred.
Ako ima guzva ja uvek kazem da uradim lekarski za brod, pruzim moje papire, i pitam da li da dodjem kasnije ili... Uvek su mi ljubazno rekli: udjite, udjite!!!  :-))))'

Meni je lepo proslo, svi doktori su bili ljubazni i mirni. Specijalista mi je bio dr Dragan Jovcic, nisam ga ja izabrala, al imala sam sreca, jer on uopste nije rekao nista za ginekoloske nalaze sto sam uradila kod moje doktorice 2 nedelje ranije, dobre su bile, to je bilo bitno.
Papa test za devojke je 50 dinara ako idete drzavno, i imate zdravstvena knjizica koji jos nije istekla. Samo da znate, meni sve jedno, ko kako ce da uradi, al ipak je jeftinije.

Ja sam bila malo nervozna pre ovog dana, procitala sam par topik u vezi sa pregledom. Evo su moje iskustve,  htela sam da podelim sa vama da pomognem malo.
To je sve od mene. Hvala!   :)



Pozdrav!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Hvala tebi! :clapping:

I nastavi da deliš svoja iskustva i nadalje... a sigurno će biti najinteresantnije kad odeš na brod.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ustajanje u 05.30, pa ti budi normalan na pregledu ...  :facepalm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline vale

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Hvala. XD
uskoro se vracam na brod, al jos nemam ni datum. : D

U 5.30 smo vec krenuli... Daleko mi je beograd. : D
Pozdrav!