Author Topic: Memoari nevidljivog ?ovjeka  (Read 4061 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rimac

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Memoari nevidljivog ?ovjeka
« on: 12/December/2012 »
Citajuci forum, odlucih i ja napisati neka moja gledista na cjelokupno nastalu situaciju vezano uz odlazak prvobitno na „Moby“, a nakon toga Carnival.
Citam neke istine i neistine i jos uvijek ne shvacam cemu takve spekulacije, ali dobro, bit ce uvijek ljudi koji imaju potrebu komentirati nesto sto nema potrebe komentirati.
Bilo kako bilo..

Pa da krenemo.
Kroz nekoliko dana informiranja, poslao sam par mailova i tako se ispostavilo da cu ici preko A Priori d.o.o. raditi na kruzer.
Po svim procitanim informacijama, to se cinila medju boljim opcijama pa sam tako i postupio.
Javio sam joj se mailom i nakon tjedan dana je odgovorila sa nekoliko pitanja, trazila je potrebnu dokumentaciju i tako. Lagano sam krenio u pripreme i sve sto ide s time.
Nakon nekog vremena, gdja Suzana se javlja mailom sa informacijom da ce se interview odrzati 7. studenog 2012. godine te da trebamo doci dan ranije na test engleskog jezika.
Pomislih super, sve se tako brzo odvija sto mi odgovara.
No međutim, nekoliko dana prije interview-a za Carnival dolazi mail obavijesti kako je gdja Suzana pocela suradjivati sa kompanijom „Moby“ te da hitno traze ljude.
Vjerujem da su svi vidjeli koju listu osoblja koje su navodno trazili. Nakon procitanih uvjeta rada na „Moby“ brodovima (iz maila), pomislih zasto ne.
Naravno da sam i dalje isao na razgovor za Carnival, sumnjajuci u sve ovo sa „Moby“ brodovima.
Nakon 2 dana od moje potvrde da zelim ici na „Moby“, na mobilni telefon mi dolazi poziv sa „Public broja“ te se ispostavlja da je to predstavnik „Moby“ kompanije.
Nakon kratkog interview-a od cca 20ak minuta gdin je rekao da je jako zadovoljan te da ce javiti gdji Suzani o ishodu razgovora.
U poslijepodnevnim satima toga dana, Suzana javlja da sam primljen na mjesto IT computer operator.
Naravno da mi je bilo sumnjivo to sto sam primljen na takvo mjesto bez konkretnih upita o IT sektoru (IT-evci znaju o cemu pricam), ali ajd, mislis si Suzana je provjerila pa cemo zanemariti moju sumnju – i inace ne vjerujem nikome. I tako sam 6. studenoga 2012. godine isao na Marlins test u Lovran te tamo shvatio koliko je gdja Suzana zapravo neorganizirana.
Dosli smo na Marlins test u 11h ujutro, otisli smo u 17h popodne iako sam test rijesio u 22 minute. Nije logicno, zar ne? Evo i objasnjenja.
Gdja Suzana je jedina osoba u toj agenciji i na sto strana prica i vodi sve sama.
Neki kazu, popusti joj, samohrana majka itd. Ja kao covjek nemam zamjerku prema njoj s te strane, cak stovise, divim se takvim ljudima i privatno im uvijek zelim pomoci ako ikako mogu.
Ali pazite, ovdje se radi o jednom profesionalnom odnosu u kojem je ona posrednik u zaposljavanju i mene u tom trenutku ne zanima niti jedan detalj njenog privatnog zivota ili zasto je to tako neorganizirano.
Test smo radili u lokanom pubu, guzva medju gostima, guzva zbog nas, svi tmurni i ljuti, jednom rjecju anarhija.
Posebno sam zapamtio jednu djevojku iz Osijeka, inace svi kazu iz malo vecih gradova da su Slavonci uljudni i kulturni, ali to olicenje sebicnosti i nekulture sam jednostavno morao izdvojiti iz mase.
I tako sa Marlins testom u ruci i poslozenim papirima za sutrasnji interview odlazimo u Matulje u kojima ce se odrzati interview.
Bilo nas je 4 u apartmanu, vec unaprijed dogovorena ekipa Slavonaca – sreca pa smo barem tu imali svi slicna misljenja o cjelokupnom danu.
Tu smo malo popricali, vecerali itd (hvala Dejanu sto nas je hranio, kolega je 11.12.2012. otisao na Carnival Pride).
Interview je bio dogovoren u 8h, sto mi je bilo malo sumnjivo, ali opet racunas, Suzi radi vec 5-6 godina, valjda zna sto radi.
Naravno, dolazimo malo prije 8h na lokaciju interviewa gdje smo ugledali grupicu od cca 80 ljudi koji imaju takodjer interview u 8h.
Na kraju je gdin Eric (predstavnik Carnivala) dosao oko 11h te smo na red dosli oko 14:30h.
Sreca da nam je apartman bio udaljen 200 metara od lokacije interviewa pa smo se mogli grijati i cekati tamo.
I tako nakon odradjenog 3-minutnog interviewa, predajem dokumente Suzani te odlazimo u stan pravit veceru i malo se zezat posto smo svih cetvero prosli.
Ujutro je lijecnicki za „Moby“ i D1.
Takodjer jos jedna sumnja prema sposobnostima gdje Suzane se javila kada me je gdin Eric pitao zasto se prijavljujem na mjesto konobara ako nemam iskustva u tom poslu.
Moj odgovor je bio da na natjecaju za posao navedeno kako iskustvo nije potrebno. Na to je njegov odgovor bio da ce morati popricati sa gdjom Suzanom.
Mozda je to bio neki njegov nacin da me pokusa zbuniti ili slicno, iako sumnjam.
Samo da opet naglasim razliku zbog dobre organiziranosti, dosli u 8h, otisli u 15h, efektivno vrijeme=5 minuta.
I tako je dosao lijecnicki za „Moby“, sto reci.
Standardna neljubaznost bolnickih djelatnika, ponasanje kao da ja trebam znati sve sto oni tamo rade (osobno nisam bio u bolnici 15ak godina), drzanje iznad nas „obicnih“ ljudi..
Nakon obavljenog cjelokupnog pregleda isao sam kod dr. Nikolica koji je opusten i na razini nas „obicnih“ ljudi da mi da konacni rezultat lijecnickog.

Samo jos da jednu digresiju dam, lijecnicki pregled za „Moby“ i lijecnicki pregled za Carnival je isti lijecnicki pregled odnosno sastoji se od istih koraka pregleda, cijena za „Moby“ je 600kn, cijena za Carnival je 1300kn. (djevojka koja je isla raditi 24.11.2012. je isla s nama na pregled za Carnival, zato govorim tu cinjenicu) Nije logicno, zar ne?
Također ti daju mali papiric na kojem je ispisano da ti oni nude uslugu koja se naplacuje 200 kuna da ti njima das punomoc da oni podignu pomorsku knjizicu iz LK i da ti je posalju. WTF?
Nakon toga idemo na tecaj D1 u Nauticki centar d.o.o., tecaj traje cca 2 i pol sata, placa se 950 kuna.
Ako netko ima iskustva s time pa zna sta je paragon blok, na njemu smo dobili „racun“ na kojem naravno nema nikakvih podataka o firmi koja nam to izdaje ili bilo koji podatak da nas poveze s tom firmom.
Nakon sto sam to vidio, trazio sam da mi lupi pecat firme na sami „racun“ tako da imam barem neki dokaz.

Jos jedna digresija, u firmi Nauticki centar d.o.o. nam nude uslugu koja se naplacuje 300kn te je to zapravo ista ova usluga kao kod ovih cigana sa lijecnickog.
I tako smo mi odlucili, da ne dolazimo jos jednom za Rijeku posto smo iz Slavonije, zaduziti jednog momka da on nama podigne pomorske knjizice te nam posalje – 47,50kn javni biljeznik, cca 30kn dostava na kucna vrata. „usluga“ my ass..

I tako se balada nastavlja..
Dolazi dan odlaska za Italiju te ukrcaja u Napulju na „Moby Aki“. Platili avionsku kartu 1525 kuna iz Trsta do Napulja te nasli hotel Colombo u Napulju.
Smjestili se, jednom rjecju ako netko zna taj rijecnik – prčija od hotela, navodno 3 zvijezdice. Ujutro je dogovoren sastanak u 10h sa predstavnikom „Moby“ kompanije.
Noc prije ekipa cuga, za*****ava se sto je po standardnom balkanskom obicaju.
Ujutro ustajem oko 7h pa reko idem se otusirat da dodjem sebi. U 7:30h zvoni sobni telefon, zove baja da dodju dolje 4 covjeka koji su trebali ici na drugi brod.
Dolaze ljudi dolje, gdin napada nekoliko nas da nismo uredni, preduga kosa, arogantni. Sto reci osim da je zasluzio Oscara. Kao zombiji, ostali ustaju i idemo svi na dorucak.
Njih 4 odlazi, pozdravljamo se, tuga itd.
Mi ostali smo dobili naredbu da u pola 10 budemo spremni sa koferima u predvorju. Tako smo i napravili.
On dolazi oko pola 11 te nas sve sjeda na terasu i dijeli ugovore i kojekakve papire vezane uz placu itd.
Govori da nam se promijenio plan i da ne idemo na „Aki“ vec na „Freedom“ (kojega ja btw nisam vidio da postoji u Moby floti-ali mislis si, Suzana je provjerila sve), nakon cega je mene uhvatio „grc“ na licu i nakon sto sam pogledao svoju djevojku koja je bila kraj mene, ugledah i kod nje isti izraz lica.
Poveden grupom, idemo svi dalje, popunili papire, naivci se vesele, meni koliko je drago, toliko me grc u stomaku hvata. Trebamo ici za Francusku, u St Tropez je ukrcaj, krenili vlakom.
Presjedanje u Rimu, dosli do mjesta Ventimiglia u kojem vlak za Nicu ide svakih 1h. 1h my ass, dosli smo u 23:30h i nema nocnih vlakova.
Gdje sta, sjedamo u lokalnu birtiju gdje je vesela spanjolska glazba, na granici izmedju Italije i Francuske. Tamo se malo opustamo, cuga pljuga, subota je pa da se iskoristi. Firma sve placa hehe
Jedna djevojka koja je bila zaduzena za nas „team“ odvaja racune cuge od hrane posto firma placa trosak hrane i bezalkoholnog pica.
I tako ujutro u 5:47h sjedamo na vlak za Nicu. Tamo izlazimo na stanici St Augustin, gdje na stanici ni kuceta ni maceta. Tu nas je trebala docekati agencija. Pogadjate, nema agencije.
Trazimo gledamo, ne znamo sta cemo. Odlucimo do luke otici, sjedamo na neki autobus, neljubazni Francuzi bla bla.. Izlazimo kod luke, gledamo okolo, neki od nas kuze da je prijevara, neki su zaludjeni cinjenicom da smo mi pogrjesili negdje. Zovemo Suzanu, ona ne zna nista o promjeni plana, ne javlja se hotel, ne javlja se firma na kontakt telefon..
I tu smo nasli hotel, smjestili se, prijavili policiji, Suzana dolazi po nas, na putu kuci stajemo u Monaco razgledati, pogodili smo bas dan drzavnosti pa smo se tu malo proveselili.
Stali smo jos u gradicu 35km od Trsta da prijavimo i talijanskoj policiji. I tako.. to je otprilike ta prica..

Na putu kuci, saznajemo da su oni Suzani podvalili pricu da se u subotu zeni sin od generalnog menadjera i da nitko nece biti dostupan iz firme taj dan (?????????).
Takodjer, da se dodatno narugaju, trazili su od Suzane poklone sa HR amlemima, majice sa HR znakovljem, kape i sl te litru rakije. To je jedna suputnica predala majmunu u Napulju.
Suzana se malo-malo rasplakala i bila suosjecajna itd.

Sad jedan objektivni zakljucak.

Sudeci po cijeloj prici (imam pravo osudjivati s obzirom da sam sudjelovao u tom slucaju), cjelokupnu krivnju svodim na gdju Suzanu posto je ona dogovorila cijeli posao putem maila, bez sastanka uzivo i nekakve sigurnosti.
Mi smo telad koja je isla trbuhom za kruhom i to je nasa jedina krivnja, sto je ujedno krivnja i lijepe nase.
Evo danas je 12.12.2012. godine te je zakljucno sa jucerasnjim danom, Suzana isplatila moje troskove koje sam mogao dokazati racunima u iznosu od cca 1200€ koje sam potrosio za „Moby“.
Neki kazu da je ispala fer, ja kazem da je svjesna rizika ako ne isplati.
Nakon cjelokupnog iskustva za odlazak na brod, ja mislim da su oni svi gamad koja udara po sirotinji i pokusavaju naplatiti proviziju gdje god mogu.
Moje misljenje o gdji Suzani kao covjeku je dobro posto je relativno dobronamjerna te odgaja dvoje djece i zivi skroman zivot.
Profesionalno misljenje o njoj je da je pohlepna i nesposobna za voditi posao. Do sada sam se drzao izreke: „Never underestimate the other guys greed.“, trebao sam i sada.
Volite me, mrzite me, ovo je moje misljenje o svemu.
Nadam se da ce nekome pomoci, ako nista onda barem dio za „Moby“. Trenutno jos imam izvijat vizu i kupiti kartu, navodno idemo 3.1.2013. na Carnival.. vidjet cemo..

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Memoari nevidljivog covjeka
« Reply #1 on: 12/December/2012 »
Znam kako ti je, imao sam slicnu pricu, bio sam isto prevaren od strane pohlepnih ljudi  :nono:
Sad prihvacam samo agencije i kompanije koje su provjerene i potvrdene od clanova ovog foruma .

Povracen je novac, bar dio, ali tko ce ti ili dali je moguce naplatiti emotivne rane i posljedice ove prevare . :pad:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Memoari nevidljivog covjeka
« Reply #2 on: 12/December/2012 »
Posteno. Nema to ko sta mrzit ni volit. Svak ima svoje misljenje. Ja postujem tvoje i tudje naravno. Tvoje iskustvo i tvoje vidjenje situacije.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Memoari nevidljivog ?ovjeka
« Reply #3 on: 12/December/2012 »
Pozdrav Rimac druze,

Zao mi je bruderu sto si nasjeo na fazon od kojeg je mene dijelio samo taj dan u kojem si me ti preduhitrio i "dobio posao za Moby".

Tvoj post POZDRAVLJAM DO NEBA....jer i ja sam slicno razmisljanje ovde iznjeo pa sam bio osudjivan kako ja "ne razumijem" gdju. Suzanu i kako je ona ustvari pravi "dobrocinitelj".



Pouka ------> Samo ici na provjereno i drzati se velikih agencija i velikih kompanija.


Glavu gore DRUZE....!!!

POZDRAV!!!