Author Topic: da li kabina ima uticnicu za 220V?  (Read 3034 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zagor83

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
da li kabina ima uticnicu za 220V?
« on: 09/July/2011 »
Da li neko ko je bio na Oasis-u moze da kaze da li u kabina ima uticnica za 220 V, posto nosim svoj lap top i moblini pa da znam da li moram da trazim adapter i ako neko zna gde mogu da ga kupim u Majamiju?

Hvala unapred

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
da li kabina ima uticnicu za 220V?
« Reply #1 on: 10/July/2011 »
Da li neko ko je bio na Oasis-u moze da kaze da li u kabina ima uticnica za 220 V, posto nosim svoj lap top i moblini pa da znam da li moram da trazim adapter i ako neko zna gde mogu da ga kupim u Majamiju?

Hvala unapred

Za laptop ti nije problem, ti mozes bilo koji nastavak da stavis na utikac, i radice, jer podrzava 100-240 V, ali za mobilni zavisi. Ovaj za laptop  mozes kupiti na svakom buvljaku, i kosta oko 1-2 eura.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline hariscupina

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
da li kabina ima uticnicu za 220V?
« Reply #2 on: 13/December/2012 »
Za laptop ti nije problem, ti mozes bilo koji nastavak da stavis na utikac, i radice, jer podrzava 100-240 V, ali za mobilni zavisi. Ovaj za laptop  mozes kupiti na svakom buvljaku, i kosta oko 1-2 eura.

Dobro, ima li utičnica za 220V ili nemaa(kako misliš podržava). Da sada netražim po buvljaku adaptor za laptop?!

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
da li kabina ima uticnicu za 220V?
« Reply #3 on: 14/December/2012 »
Gotovo da ne postoji adapter za laptop koji ne radi i na 110 i na 220 V. Da se uveriš, pogledaj šta piše na njemu, videćeš ili to napisano rečima "wide range input" ili baš konkretne cifre. Jedino što ti treba je fizički nastavak koji evropske "okrugle šipkice" pretvara u američke "pljosnate pločice"... haha, ala sam ih opisao. A i svaki punjač za mobilni koji sam do sada pogledao isto radi na oba napona.

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: da li kabina ima uticnicu za 220V?
« Reply #4 on: 14/December/2012 »
u majamiju mozes kupiti adaptere za uticnice  odma na aerodromu  ima ih na svakom cosku  skoro u svakoj prodavnici ih ima i oko 12 $ su ako se ne varam ,, na aljasci su 8 :yeah: :yeah:

Offline hariscupina

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: da li kabina ima uticnicu za 220V?
« Reply #5 on: 14/December/2012 »
u majamiju mozes kupiti adaptere za uticnice  odma na aerodromu  ima ih na svakom cosku  skoro u svakoj prodavnici ih ima i oko 12 $ su ako se ne varam ,, na aljasci su 8 :yeah: :yeah:


Prinče na Belome Brodu; fizički nastavak koji evropske "okrugle šipkice" pretvara u američke "pljosnate pločice = TOoooooooooo o tome ti ja pričam. Dakle da li netko od vas zna da li su na Oasis of the Seas Brodu u Sobama plosnate (američke) utičnice ili okrugle (evropske) utičnice. Hvala !!!! ;)


Mnogo ste ljubezni na dosadašnjim komentarima  :yeah:

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: da li kabina ima uticnicu za 220V?
« Reply #6 on: 14/December/2012 »
ja sam taj adapter platio $2,50  u NYC (adorama shop).  A moze se naci u vecini gift & souvenirs shopova, malo skuplje, do $20.