Author Topic: Radio sam 5 meseci za Princess i stvarno nisam imao nikakvih problema ...  (Read 10185 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Ajde i ja da se upisem u ovu temu, mada nisam odustao svojom voljom.

Ovako, radio sam 5 meseci za princess i stvarno nisam imao nikakvih problema, a na sign off nisam pomislio niti jednog trenutka.
Pronasao sam se na brodu i poslu koji sam obavljao, i mogu reci da se niti jednom nisam pozalio da je tesko ili slicno, jer u Srbiji sam radio triput teze poslove u okvirno istom ili slicnom radnom vremenu, ali... Imao sam problema sa jednim dishwasher-om iz Meksika (ko je bio na Crownu zna Luisa 100%).
Covek me je konstanto provocirao i maltretirao 2,5 meseca, a ja i nisam bas neko ko moze da trpi toliko dugo, cak sam sebe sam iznenadio.
Ne volim da se zalim i da cinkrim ljude, ali znajuci da bilo koja druga mera moze da mi donese bananu, doticnog i***ta sam prijavio svom supervizoru (zabaru inace) u nadi da ce ovoga malo smiriti, medjutim moj supervizor mi je rekao sledece-ignorisi ga molim te, ja ga znam 15 godina covek je retardiran  oT ,i sta ja tu treba da radim?
Prvi ugovor, jos uvek neiskusan, malo zbunjen...
Naravno, sad sa ove distance kad pogledam trebao sam da odem direktno kod Ass.Maitre-a ako to ne urodi plodom ajmo dalje, tu su Maitre, F&B director, HGM itd, itd...

I tako je ovaj nastavio da jase i mene i sve ostale, ali nekako sam mu ja bio "omiljen".... Sve do Dubrovnika 28. novembra, dok mi nije pukao film... Ostalo sami mozete zakljuciti.
Meni discarge from vessel a njemu master warning. E sad, ja imam da postavim par pitanja, pogotovo Sefu.
Bio sam super radnik, stvarno. Nisam krivinario, nisam kasnio (preterano :D), uvek uredan, nisam se svadja sa nadredjinima, trudio sam se da uradim sve sto mi kazu, i kao potvrdu svega toga na saslusanju kod kapetana bilo je pismo od Maitre'a da sam odlican radnik, kapetan na kraju kad mi je izricao kaznu (kao vojni sud jbt) mi je rekao da uzimajuci sve u obzir bi zeleo da me ostavi ali ne sme da rizikuje jer je stepen povreda doticnog visok (par savova).
Ostao sam u kontaktu sa assistant Maitre'om preko mejla, i pre neki dan me je covek pitao kakvu bananu sam dobio od kapetana.
Kada sam mu odgovorio da je discharge from vessel, covek mi rece da mogu da se vratim, jer je kazna ova koju sam naveo, kao i to da je vec bilo takvih slucajeva ranije, gde su se ljudi vracali.
Sta sef i ostali iskusni misle o tome?
Sledece pitanje bi bilo da li kapetan ima moc da radnika iskljuci iz kompanije ili je krajnji domet njegov iskljucenje sa broda?
Posto se razmisljam i o promeni kompanije, prvenstveno Carnival jer bi isao sa devojkom-da li ja njima da kazem da sam radio na Princess-u ali (zbog vize, medicala i dobrog aprajzala, u aprajzal nije uneto da sam discharge) ali da ne navodim razlog zbog kog ne radim vise, kazem samo da sam zavrsio ugovor i to je to? Isto bi bilo i za druge kompanije? Eto toliko.

E sad, zakljucak neki. Ovo je za sve ljude koji tek treba da odu. Mi Balkanci smo takvi, preki i ne trpimo puno, niti se saginjemo. Ali moramo.
Ja sam tu skolu prosao na najgori moguci nacin ali sad bar znam sta i kako ako opet odem, a to zelim, jer sta god ljudi pricali (dobro lose) na brodu mozes da stvoris i karijeru i bolji zivot za sebe i porodicu.
Ne dajte se isprovocirati, a provokatora ce biti na svakom koraku. Ako budete imali slicne probleme kao ja, nemojte da se libite da odete nadredjenima da se pozalite, jer necete ispasti glupi kao ja, sacuvacete posao i aj da kazem sigurniju buducnost. Pozdrav svima i pamet uglavu. ;D

Offline D10S

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: indimenti,princess
« Reply #1 on: 15/December/2012 »
Mozes zaliti sto si izgubio posao,to sve stojii..kosto si rekao mogao si ovo,mogao ono,ali kasno sad govoriti jbgaa..

Ali neka si ga istamburo  :smack: svaka ti dala  :uzdravlje:
Better to fight for something than live for nothing.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: indimenti,princess
« Reply #2 on: 15/December/2012 »
Na Princess-u je bilo slučajeva da su ljudi dobivali otkaze, a onda bi dobili posao na drugom brodu unutar flote.
Meni to do danas nije jasno, a objašnjavali su mi bezbroj puta (neuspješno) da je svaki brod kao neka posebna firma.
Na tvom mjestu, ne bih polagao nade u povratak, nego bi se fokusirao na drugu kompaniju, a Appraisal bih pokazao jer na njemu nema tragova otkaza.
Što se tiče toga da si nokautirao budalu, to je razumljivo, i ja sam bio par puta na samom rubu.
Možda ti sada to ne izgleda dobro, ali ja ti garantiram da si dobro postupio. Neke se granice ne smiju preći, i ti ju nisi prešao. Tko jednom dozvoli da ga se gazi u ime viših ciljeva, ne vraća svoj integritet tako lako.
Kapetan je napravio šta je morao. Šavovi se ne mogu sakriti.
Ovaj dishwasher je mogao i tužiti kompaniju da ima pameti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Ma naravno da ima granica za sve,ali sa ove distance mislim da je bilo i drugih resenja,mada ko zna sta cu misliti kad se glava ohladi...
Probacu sve solucije,mada mi je gospodin Golac vec dao odbijenicu,pa cu da izvestim ovde sta i kako,ako ne daj boze bude istih ili slicnih slucajeva da znaju ljudi.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Zlatno pravilo je kad dođeš u nepoznatu seosku kafanu da istučeš najjačeg u selu da bi na miru mogao popiti svoju cugu.
Ja kad sam došao na brod i prvi keri kad sam radio sutradan bilo nas je u kambusi jedno desetak i ono videli mene burek u svemiru kako se smešim i pokušavam da dokučim Tagalo i Hindu,dok nisam ocenio galamdziju i iz keca ga uveo samnom u hladnjaču i čisto mu malo namestio kragnicu od tog dana i naredih 5 i pol meseci ama ni jednog problemčića.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline sovereign

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Sada pamet u glavu. Moj ti je savet da se ne vracas vec da trazis posao u nekom drugom departmentu gde neces imati posla sa sljamom.

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Jel to onaj sto stalno ponavlja "me recargo la pareeee" ? ako jeste znam ga ja... samo mi nije jasno kako je i dalje na brodu. covek je toliko retardiran da nema dalje...
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Sve to stoji,ali svi mi idemo zxbog para,zar ne? A po mom misljenu u restoranu su najbolje. Sve u svemu prosao sam skolu,sad samokontrola majka  :haha:
Beks debeli visoki,sa pet zuba u glavi? Mislim da je taj... Uzrecica njegova chupa me laverga ili tako nesto  :haha:
A kako je idalje tu,nemam pojma. Verovatno sto je vec 15 godina u kompaniji... A o njegovoj pameti najbolje govori to da kad je iz akomodjesna ( :) ) presao i disvas objasnio to kao-izi lajf u disvosu hahahaha

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Gadna situacija, indimenti, i ja sam imao problema sa sličnim k****nčinama, jednom sam se i potukao u liftu s Ukrajincem ali srećom, cijeli događaj je, više manje, ostao u liftu - a i nije bilo šavova, vjerojatno je i to olakotna okolnost  :rofl:

Lik zbilja zvuči kao totalni k****n, ali svugdje nažalost ima barem jedan takav, u najboljem slučaju... Trebamo poraditi na samokontroli  :zen:
Once a sailor, always a sailor.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
uf, ovo je baš gadna situacija...
trebao si ga onako pandurski morkim novinama po rebrinma da ne ostaju tragovi... :D
jel ima novosti kako je sve završilo? jesi se vratio na princess ili?

"It always seems impossible until it's done"

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Zlatno pravilo je kad dođeš u nepoznatu seosku kafanu da istučeš najjačeg u selu da bi na miru mogao popiti svoju cugu.
Ja kad sam došao na brod i prvi keri kad sam radio sutradan bilo nas je u kambusi jedno desetak i ono videli mene burek u svemiru kako se smešim i pokušavam da dokučim Tagalo i Hindu,dok nisam ocenio galamdziju i iz keca ga uveo samnom u hladnjaču i čisto mu malo namestio kragnicu od tog dana i naredih 5 i pol meseci ama ni jednog problemčića.


Kao što kaže čovek, ali na brodu je takva situacija da ćutiš trpiš i prva situacija kada ste sami, bez svedoka i kamera, u ćošak pa jednom šakom za grkljan drugom za onu siću što mu zvecka u gaćama, pokažeš zube, iskolačiš oči i 95% takvih jajara će ti se sklanjati sledeći put.
Naći onog kao najluđeg i postaviš se da si luđi od njega iako nisi i dobiješ poštovanje od svih, tako nekad u školi, na ulici, u zgradi pa nažalost i na poslu, nije neko kulturno rešenje al na silu samo silom kad već ne može drugačije.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Samo da dodam.
Ovaj cvjetko "Luis " mi je bio cimer na Island Princess.
Gringo je psihicki bolesnik,i ja sam se cudio kako je moguce da radi s ljudima.
To govori kakva je Princess kompanija....
Savjet za one koji budu ovo citali :"ako se nadjete u slicnoj situaciji,problem se rijesi vani,ako ne personalno,uvijek imate geto decke koji ce to odraditi za sitne novce ".
 :deda:
Da fak I am doinn" on this place ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
..., u ćošak pa jednom šakom za grkljan drugom za onu siću što mu zvecka u gaćama, pokažeš zube, iskolačiš oči i 95% takvih jajara će ti se sklanjati sledeći put.

ccc ...  :facepalm:

gross misconduct za nekoga kome je u imenu Euro. Panišabl baj dismisal from vesel for komiting IWO 1-01, IWO 1-02, IWO 1-03 ... end so on.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Kao što kaže čovek, ali na brodu je takva situacija da ćutiš trpiš i prva situacija kada ste sami, bez svedoka i kamera, u ćošak pa jednom šakom za grkljan drugom za onu siću što mu zvecka u gaćama, pokažeš zube, iskolačiš oči i 95% takvih jajara će ti se sklanjati sledeći put.
Naći onog kao najluđeg i postaviš se da si luđi od njega iako nisi i dobiješ poštovanje od svih, tako nekad u školi, na ulici, u zgradi pa nažalost i na poslu, nije neko kulturno rešenje al na silu samo silom kad već ne može drugačije.
Da to uradis letis sa broda automatski, bez obzira sto kamera nije snimila. Tacnije, vjerovatno bi i tebe i njega poslali kuci. Vise puta su tako slali kuci ako se neko pozali da je fizicki napadnut.
Nije to Balkan prijatelju.  :neceici:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #14 on: 13/March/2015 »
To neka bude kao poslednja stavka ako ga nadredjeni, kojima si se zalio, ne ohlade doticnog a on biva sve bezobrazniji i bezobrazniji.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.