Author Topic: Malo mi neobicno izgleda ovaj Navitrans iz Napolia  (Read 5809 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Malo mi neobično izgleda ovaj Navitrans iz Napolia.

Princess to naziva svojim centralnim europskim uredom, a site izgleda kao da se radi o nekoj regruterskoj agenciji.
Ali čini se pokrivaju ne samo Italiju, već cijelu Europu osim UK i Portugala, pa je to možda šansa de se izbjegnu ovi uobičajeni balkanski paraziti koji sebe nazivaju agentima.
Primjetio sam da na sa njihovog sitea možeš skinuti formular za prijavu, ali sam malo zastao jer mi izgleda kao da je namijenjen više za prava pomorska zanimanja (navigacija, stroj) nego za bijelo osoblje, odnosno hotel staff.

Ima li netko da se uspio ukrcati na Princess na ovaj način?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Malo mi neobi?no izgleda ovaj Navitrans iz Napolia
« Reply #1 on: 23/December/2012 »
skoro svi koji su se ukrcali na Princess su isli preko Navitransa. Oni su zvanicna agencija za Princes za veci deo Evrope. Sledeca agencija sa takvim statusom je Princess South Hampton UK.
Bilo koja druga agncija ce te odvesti do njih na kraju za konacni intervju. Nakon prvog ugovora, sva dalja saradnja sa Princessom ide preko Navitransa, nemas nista vise sa Safe Cruise ili Kouzonom ili ko te je vec poslao u startu.
Ne znam kakva je sada situacija, al pre su samo znali da ti posalju mail da kontaktiras lokalnu agenciju... Svi oni imaju razradjen dil vec...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Malo mi neobi?no izgleda ovaj Navitrans iz Napolia
« Reply #2 on: 23/December/2012 »
S obzirom da Uspinjača ne surađuje s Princessom, pa prema tome i nitko u Hrvatskoj, nekako sumnjam da bi ubacili nekog trećeg u priču, a i bilo bi mi malo čudno da me proslijede nekoj agenciji iz Srbije ili Makedonije s obzirom da imam manje od sat vremena vožnje do talijanske granice.

Ti si isto ispunjavao onaj formular s njihovog sitea? U njemu se pita za nekoliko certifikata za koje u životu nisam čuo i mislim da je to nešto što treba samo ako si nautika ili makina.

Hoće ovi iz Princessa znati ako apliciram i za P&O i obratno ili se ne moram opterećivati s tim?

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Malo mi neobi?no izgleda ovaj Navitrans iz Napolia
« Reply #3 on: 29/December/2012 »
Treba mi mala pomoć oko popunjavanja formulara od Navitransa. Pitaju za STCW 95. Pretpsotavljam da je to onaj naš uobičajeni D1, ali odmah pored toga stoji i "specify level". Je to možda ono "a-vi/1"?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Malo mi neobi?no izgleda ovaj Navitrans iz Napolia
« Reply #4 on: 29/December/2012 »
Treba mi mala pomoć oko popunjavanja formulara od Navitransa. Pitaju za STCW 95. Pretpsotavljam da je to onaj naš uobičajeni D1, ali odmah pored toga stoji i "specify level". Je to možda ono "a-vi/1"?

Već sam negdje pisao o tome ali za kolegu s Cunarda ću napisati opet - ovo što mi radimo za dobivanje pomorske knjižice je samo "Familiarization training", ili "Postupci u slučaju opasnosti" - A-VI/1.

Valjda postoji neka rupa u zakonu pa je to "dovoljno" - ali uglavnom se očekuje da imaš Basic safety (D2) koji uključuje:

Osobno preživljavanje – STCW A-VI/1-1
Osnove protupožarne zaštite – STCW A-VI/1-2
Elementarna prva pomoć – STCW A-VI/1-3
Osobna sigurnost i društevna odgovornost – STCW A-VI/1-4

http://www.stcw.org/training.html

Obično, ja napišem da imam  "A-VI/1".
Once a sailor, always a sailor.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Malo mi neobi?no izgleda ovaj Navitrans iz Napolia
« Reply #5 on: 29/December/2012 »
Onda ću i ja tako napisati, hvala na savjetu.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Malo mi neobi?no izgleda ovaj Navitrans iz Napolia
« Reply #6 on: 29/December/2012 »
Hoće ovi iz Princessa znati ako apliciram i za P&O i obratno ili se ne moram opterećivati s tim?

Ako pod P&O mislis P&O UK, nece znati Princess niti ih zanima. Ako mislis na P&O AUS, znace. Nema svrhe prijavljivati se uopste za P&O Aus posto se sve radi preko Princessa.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Malo mi neobi?no izgleda ovaj Navitrans iz Napolia
« Reply #7 on: 30/December/2012 »
Ako pod P&O mislis P&O UK, nece znati Princess niti ih zanima. Ako mislis na P&O AUS, znace. Nema svrhe prijavljivati se uopste za P&O Aus posto se sve radi preko Princessa.


I to je korisna informacija. Znači ako se prijavljujem za Princess ili P&O Aus, onda se zapravo prijavljujem za oboje? Što je onda bolje, aplicirati preko Navitransa ili official websitea od P&O Aus?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Malo mi neobi?no izgleda ovaj Navitrans iz Napolia
« Reply #8 on: 30/December/2012 »
I to je korisna informacija. Znači ako se prijavljujem za Princess ili P&O Aus, onda se zapravo prijavljujem za oboje? Što je onda bolje, aplicirati preko Navitransa ili official websitea od P&O Aus?

P&O ne zaposljava vise nikoga, videces da na oficijalnom sajtu nema vise nigde informacija o ponudi poslova. Isto tako ni Carnival Australija nema nikakve veze sa onboard zaposljavanjem. Svi zahtevi se iz Sidneja prosledjuju u LA a onda idu agencijama (pod uslovom da ikoga bude briga za taj zahtev) Najverovatnije ti ne bi ni odgovorili iz P&O kada bi posalo mail... mozes da probas, al sanse da te P&O zaposli su iste kao i da ja provedem odmor na Mesecu ove godine... mada, nikad se ne zna.. mislim da bih dobro izgledao u svemirskom odelu... :)

Postoji mogucnost da te Princess posalje ovde ako budes trazio to, posto sada krecu da mesaju malo nacionalnosti medju P&O posadom, pa im treba ljudi iz Evrope.. zavisi od pozicije?? Za sta apliciras?? Ukoliko je Staff ili OFF, OK, ako je CREW nemoj ni da pomisljas da dodjes ovde...



No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Malo mi neobi?no izgleda ovaj Navitrans iz Napolia
« Reply #9 on: 31/December/2012 »
Nećeš vjerovati, ali zanima me isto ono što i ti radiš, purser's office. Tvoji postovi su mi omiljena lektira na ovom forumu.

Offline markoivkovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Malo mi neobi?no izgleda ovaj Navitrans iz Napolia
« Reply #10 on: 31/December/2012 »
neobično ti izgleda da agencija i treba da ti izgleda neobično. nešto muvaju oni sa našim agencijama, budite spremni na sve. kad se prijavite za Princess preko bilo koje naše agencije ova agencija iz italije drži finalni intervju. i pravo da vam kažem, intervju je relativno neprofesionalan. i staff uopšte više ne primaju. bilo nas je oko 20 koji smo aplicirali za shop, photo, video, purser, crew welfare coordinator, itd. i niko od nas nije primljen. nešto mi tu sumnjivo da od 20 i nešto ni jedan kandidat im ne valja. pa nije to NASA. oni podele pare sa ovima iz naših agencija i ćao đaci.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Malo mi neobi?no izgleda ovaj Navitrans iz Napolia
« Reply #11 on: 31/December/2012 »
Nećeš vjerovati, ali zanima me isto ono što i ti radiš, purser's office. Tvoji postovi su mi omiljena lektira na ovom forumu.

rekose mi da je Princess bas poostrio kriterijume za pursere... sretno.. treba biti uporan :)  Evo, ja bih ti rado ustupio moj sledeci ukrcaj zakazan za 30ti mart na Pacific Dawn-u . Ja cu 90% da promenim poziciju...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Malo mi neobi?no izgleda ovaj Navitrans iz Napolia
« Reply #12 on: 02/January/2013 »
Eh, kad bi to tako išlo... A na koju poziciju prelaziš?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Malo mi neobi?no izgleda ovaj Navitrans iz Napolia
« Reply #13 on: 02/January/2013 »
trazio sam transfer na Princess kao 3rd Electro-Technical Officer...  Imao sam dva meseca treninga i onda konacni intervju sa Chief Eng i Staff Elect Officirom i oni su poslali pozitivne preporuke. Navodno je Princess odobrio transfer, al pitaj boga kada ce oni zapravo izvrsiti taj prebacaj. Sada su poslali Chief Engineer i Hotel Direktor par mailova Princessu za to, pa mozda uspeju da poguraju slucaj...

ako mi to ne uspe, verovatno cu aplicirati za tehnicku sluzbu negde drugo ili za Internet Menadzera...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Malo mi neobi?no izgleda ovaj Navitrans iz Napolia
« Reply #14 on: 03/January/2013 »
Ne kužim baš kako to rješavaš s obzirom da purser's office i ovo za apliciraš nemaju baš nikakve veze jedno s drugim.