Author Topic: Generalne price i iskustva sa online prijavama za posao  (Read 37810 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Prijavili ste se online?
Zaposli se preko online prijave?




Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
E,ovako-imam svjeze iskustvo sa ovim online apliciranjem.Naime,jedna osoba je aplicirala za Carnival entertainment-za poziciju Youth Counselor prije 15-ak dana.
Sinoc je stigao odgovor,i pored napakovanog cv-a,fotografija i preporuka odgovor je bio sledeci :

''  Dear X ,
 
We would like to take this opportunity to thank you for showing interest in our company. Carnival Cruise Lines is proud to continue a tradition of excellence in Cruise Line entertainment.

We are not currently holding interviews in your country.  Please try back at a later date.

Once again, thank you for showing interest in our company.
 
 
Carnival Entertainment (Youth Programs) ''



Sta se ovime govori? ""]] Da cak ipak i pored online aplikacije,treba ici preko agencije na intervju-jer ne vjerujem da ce oni doci samo za tebe samog/mu da rade intervju... :nono:
Ovo se odnosi na Rusiju,btw.

Da li je jos neko dobio slican odgovor?  -()-
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja jesam jednom, isti odgovor, napisali su mi da se javim ovlastenom agentu.

Za neke pozicije je to drugacije. Neke manje trazene pozicije.

Nedavno sam aplicirao online za poziciju Security Officer, vrlo kratko, samo sa CV-jem, i javili su mi da im posaljem sve ostale certifikate koje imam, jer su zainteresirani da me zaposle.

Odgovorio sam im da cu im se javiti poslije ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
ehh sto je lepo kad mozes da birkas posao ;)

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
2 puta sam se prijavljivala za posao preko online aplikacije i mislim da vise nikad necu ni pogledati neku domacu agenciju !! ovi nasi su muvatori i zavlakuse!

prvi put sam poslala dokumenta za Crystal Cruises i odgovorili su mi posle 2 nedelje da trenutno nemaju poziciju koju sam ja htela (housekeeping) ali da ce me imati u vidu. Javili su mi posle 3 nedelje da ima jedno mesto upraznjeno  :yahoo:  super! ali je meni u medjuvremenu iskrsla jos jedna ponuda za brod koju sam prihvatila tako da kad su me zvali ja sam uveliko bila na brodu  :plovim:  e sad....fora je u tome da ja mogu da kontaktiram Crystal ponovo bez ponovnog slanja dokumenata jer me imaju zavedenu u sistemu kako mi kaze sekretarica

drugi put sam slala jednoj nemackoj agenciji isto za brod...zena mi odgovorila u roku od 3 dana da treba da joj posaljem to,to i to - kratko,jasno i konkretno!
trenutno sam to stavila na pauzu ...i nije nikakav problem.

nase agencije naplacuju 'usluge'...drugim recima otimaju pare gde god stignu a nemaju pojma o poslovanju i toga mi je pun kufer!
Kouzon iz Nisa  naivne ljude koji su vec bili na brodu tera da idu na treninge sto se naravno placa 250 E ! Onaj ko nije naivan rekao im je : koji crni trening posle 2 contracta! i taj se izvukao, sacuvao svoje pare i dragoceno vreme koje bi protracio 3 dana u Nisu na treningu o poslu u kojem vec sve zna,toliko da bi on mogao da drzi trening i bolje od tog kvazi predavaca - od 5 mojih prijatelja 2 koja imaju 3 kontrakta iza sebe su nasela na trening od 250E i 3 dana u Nisu  oT 

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Kouzon iz Nisa  naivne ljude koji su vec bili na brodu tera da idu na treninge sto se naravno placa 250 E !
Onaj ko nije naivan rekao im je : koji crni trening posle 2 contracta! i taj se izvukao, sacuvao svoje pare i dragoceno vreme koje bi protracio 3 dana u Nisu na treningu o poslu u kojem vec sve zna,toliko da bi on mogao da drzi trening i bolje od tog kvazi predavaca - od 5 mojih prijatelja 2 koja imaju 3 kontrakta iza sebe su nasela na trening od 250E i 3 dana u Nisu  oT 


Mozda se o tome radi da oni zele da kandidat pokaze samouvjerenost i sigurnost.
Kad se pobuni, tad u Kouzonu vide mu trening nije potreban.

A onaj tko odluci platiti, placa jer misli da treba i to njemu ima logike.  -()-
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile


Offline perilica88

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
  • b&h croatia
    • View Profile
aplicirao sam online agenciji riverside u m.srediscu, javili su se nakon 4 dana da im posaljem papire.

cekam da se jave sto dalje. :)
Withe&Pride

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Aplicirao u viking cruise, javili da su popunili,
Aidu javili da su popunili,
Riveradvice, javili da se obratim agenciji u Hrvatskoj.

Za ICMA javili da dodem u oslo 12.02.2010. na interview. To jos razmatram dal cu ici.
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Lidija983

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Life is a journey
    • View Profile
Resih da promenim i department!!!
« Reply #10 on: 26/February/2010 »
Dobro vece svima. Prvi put sam na forumu, ali to u principu i nije bitno!!!! Evo ovako da odmah predjem na stvar....
Pre par dana sam se vratila sa mog drugog ugovora, u pitanju je Azamara club cruises.... Znam, znam, verovatno jako malo vas je uopste culo za ovu kompaniju, ali i bolje!!! Ja sam skroz razocarana, prvo jer kada sam prosla intervju, prosla sam za Royal!!! A agent me je poslao na gore pomenutu.
Otisla sam na poziciju bar servera ili kako je to definisano waitress!! Prvi ugovor mi je koliko toliko bio ok, sto se tice i plate i rada i zivota na brodu i ono sto je po meni i najbitnije menadzmenta!! Medjutim s obzirom da su u pitanju manji brodovi (a ova kompanija ih ima 2!!!!) vec nakon nekog vremena dosadi, barem meni jeste!!! I lepo ja odlucim na vec posle prvog ugovora predjem na Royal!! Medjutim meni moj agent kaze da ostanem tu gde jesam, da je to super kompanija.... Istinu govoreci kompanija ima potencijala da bude odlicna, ali kakvi ljudi su na menadzerskim pozicijama malo teze!!!
Elem odradih ja i drugi ugovor i zaklela sam se da se ni mrtva necu vratiti na tu kompaniju!!! Katastrofa!!
Resih da promenim i department!!! Isla bih u giftshop ili youth staff!! E sada, dok sam bila na brodu cula sam od druga koji radi u gftshopu da je on aplicirao online, cini mi se za Harding brothers, i da je imao telefonski intervju!!!
Mene interesuje da li neko ima web adresu bilo Harding brothers, bilo Starboard!!! Ko god ima neke informacije slobodno mi moze poslati mail na sl. adresu: lidija.colic83@gmail.com!!
Sto pre to bolje, zelela bih sto pre nazad na brod!!!
Unapred hvala puno!!!!  

Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
:run: :plovim: :run:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pogledaj u temu Gift Shop, imaš tamo sve adrese.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lidija983

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Life is a journey
    • View Profile
Pogledacu ove reference sto ste mi dali!!!
A sto se tice Azamare pare nisu bogzna sta, ali nije nemoguce da, npr na poziciji na kojoj sam ja bila izguras mesecno 2000 dolara!!!
Menadzment je taj koji ne valja. Na Quest-u sam na svojoj kozi osetila, od strane istih, da ne vole narocito Evropljane!!! Ne postuju te, a sefovi su ti neki polupismeni Indijci i Filipinci. Mada ima i dosta naduvanih Evropljana, naravno!!! To je i najveci razlog zbog cega sam odlucila da napustim kompaniju! Mada koliko sam cula kupili su ih Royal Caribbean...

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
E,ovako-imam svjeze iskustvo sa ovim online apliciranjem.Naime,jedna osoba je aplicirala za Carnival entertainment-za poziciju Youth Counselor prije 15-ak dana.
Sinoc je stigao odgovor,i pored napakovanog cv-a,fotografija i preporuka odgovor je bio sledeci :

''  Dear X ,
 
We would like to take this opportunity to thank you for showing interest in our company. Carnival Cruise Lines is proud to continue a tradition of excellence in Cruise Line entertainment.

We are not currently holding interviews in your country.  Please try back at a later date.

Once again, thank you for showing interest in our company.
 
 
Carnival Entertainment (Youth Programs) ''



Sta se ovime govori? ""]] Da cak ipak i pored online aplikacije,treba ici preko agencije na intervju-jer ne vjerujem da ce oni doci samo za tebe samog/mu da rade intervju... :nono:
Ovo se odnosi na Rusiju,btw.

Da li je jos neko dobio slican odgovor?  -()-

Youth Counselor je dosta visoka pozicija i nemas puno Youth counselora po brodovima.Nekako po pravilu primaju samo Kanadjane, Engleze,amerikance  i sve ostale kojima je engleski maternji jezik. Moja prijateljica se raspitivala o toj poziciji NA BRODU od direktnog izvora i takav je odgovor dobila. E sad...ko zna...vremena se menjaju a na svakom brodu je drugacije...