Author Topic: Generalne price i iskustva sa online prijavama za posao  (Read 37883 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Pozdrav svima,

prije nekih mjesec dana sam aplicirao direktno na msc kompaniju,i juce mi je dosao sljedeci odgovor iz photo departmenta,tj par pitanja:

1.kad si spreman da se ukrcas?
2.koju poziciju zelis?(ovo su me pitali jer bi u tom departmentu mogao da radim i kao photo i kao video staff)
3.koliku platu ocekujes?

Jos im nisam odgovorio nista,a trebao bi ubrzo,razmisljam se sta da napisem,pa stoga najljepse molim sve iskusne moreplovce za iskren i pravilan savjet..Posebno ako neko ima iskustva sa msc kompanijom.
Veliki pozdrav svima,posebno za Sefa Foruma..
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Zdravo Popay-e!

Nisam iskusan plovac, ali zelim pomoci...

Lepo sto su ti odgovorili na mail, znaci pokrenuo si im fantaziju, i imas dobru sansu da se zaposlis kod njih.
MSC koliko ja znam, placa u evrima i daje malo vecu platu od ostalih prekookeanskih.

Za pitanja:
1. ASAP, znaci ako si spreman da ides, ili treba ti jos mesec dana da sredis neke stvari, napisi ASAP, jer oni ne vole da "cekaju" na tebe...
2. Ovo zavisi od tebe, ako volis to fotkanje i dobar si u prodaji fotke, bolje da radis kao fotograf
3. E sad... Ovo je sensitivna tema, jer ako napises premalo, misli ce da nemas pojma u radu i zelis samo da odes bilo bi sta. A na drugoj strani ako napises previse, nece te primiti zbog toga jer neces imati motivaciju za rad za manje dzeparca. Ja mislim da bi srednja-zlatna-cifra bi bila negde oko 900 do 1400 Eura.

Ako mozes sacekaj sta kazu i drugi forumasi,

poz.  :uzdravlje:
:run: :plovim: :run:

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Zdravo Popay-e!

Nisam iskusan plovac, ali zelim pomoci...

Lepo sto su ti odgovorili na mail, znaci pokrenuo si im fantaziju, i imas dobru sansu da se zaposlis kod njih.
MSC koliko ja znam, placa u evrima i daje malo vecu platu od ostalih prekookeanskih.

Za pitanja:
1. ASAP, znaci ako si spreman da ides, ili treba ti jos mesec dana da sredis neke stvari, napisi ASAP, jer oni ne vole da "cekaju" na tebe...
2. Ovo zavisi od tebe, ako volis to fotkanje i dobar si u prodaji fotke, bolje da radis kao fotograf
3. E sad... Ovo je sensitivna tema, jer ako napises premalo, misli ce da nemas pojma u radu i zelis samo da odes bilo bi sta. A na drugoj strani ako napises previse, nece te primiti zbog toga jer neces imati motivaciju za rad za manje dzeparca. Ja mislim da bi srednja-zlatna-cifra bi bila negde oko 900 do 1400 Eura.

Ako mozes sacekaj sta kazu i drugi forumasi,

poz.  :uzdravlje:
Pozdrav levykk,hvala ti puno na javljanju,znaci mi trenutno svaka informacija.Otprilike sam i ja cuo da je msc nesto bolji od ostalih kompanija i da su plate malo bolje.
Otprilike i ja razmisljam da im posaljem tako nekakav diplomatski odgovor sto se tice plate i vremena kad bi bio spreman za ukrcaj,jer fakat mi i treba malo vremena da sredim sve prije moguceg odlaska.
Jedino sam u dilemi za koju bi im poziciju rekao,jer znam da u photo timu bude jedan eventualno dvojica videographera,i 10ak fotografa,sve zavisi od broda,pa su samim tim i sanse da dobijem taj posao znatno manje,nego za foto.Logicno razmisljam.
Sad,znam da je videographer na brodu bolje placen i da ima laksi i posao i zivot uopste,ali jel realno ocekivati da cu upasti na tu poziciju???Opet kontam,ako me vec pita sta zelim,mozda je bolje pucati odmah na visoko,jer da nemam sanse za video,ne bi me ni davali izbor,logicno zar ne?..a opet kontam...ma neznam ni sam..
Zato sam i zamolio ljude ovdje koji ista znaju ili imaju iskustva da mi pomognu..Tebi mnogo hvala na savjetu i informacijama,znace stvarno..U zdravlje
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Guglaj Popaye, guglaj, ... evo poslao sam ti na pp link na fotografera koji radi za MSC, ako on ne zna, nitko ne zna.

Ako baš moraš odmah odgovoriti za visinu plaće, reci im diplomatski da želiš biti plaćen kao i talijani, imaj na umu da oni zapošljavaju iz cijelog svijeta i da balansiraju između superjeftine radne snage tamnije boje kože, i skupe radne snage bijele boje kože. Uopće nemaj iluzija o ravnopravnosti rasa koju propagiraju sve internacionalne kompanije, žuta/crna rasa je puno izgubila na cijeni poslije 9/11, i to sam čuo sa najviših položaja u tom poslu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natala

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Generalne price i iskustva sa online prijavama za posao
« Reply #19 on: 28/September/2010 »
Zahvaljujem svima na informacijama, jako su mi puno pomogle. Procitala sam vecinu tema na forumu, i ohrabrili ste me :)
Sa deckom razmisljamo o tome da idemo raditi na brod, u planu nam je Royal. E sad, mi bi hteli da zaobidjemo ove agencije i posrednike,pa me interesuje koliko je pametno kontaktirati direktno Royal, preko sajta. Popunjavali smo njihov upitnik, tj formular za prijavu ali jos nismo poslali. Znam sta mi sve treba da bi stigla na brod, papirologija, viza,lekarski, avion, smestaj..itd..sve mi to jasno...Samo sto bi ipak da cujem nekog iskusnog..Hvala unapred :)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Generalne price i iskustva sa online prijavama za posao
« Reply #20 on: 28/September/2010 »
Hahaha. Ka sam vidio nick moro sam odgovorit.

Nemojte zaobilazit agencije. Brze i jednostavnije vam je prek njih. Svi koji idu solo na kraju ih firma uputi nekoj od agencija.

Nemaju cruz kompanije vremena za svakog svog radnika da oni se bahcu sa njim. Iz tog razloga imash agenciju kojoj cruz kompanija placa.

Vjerujem da mogu drukcije(da ne plate agenciji da bi radili tako). Znam da svih provizija muci. Al gle, vratit ce se to sve. Najvjerojatnije kroz misec dva. Ostalo radish za sebe.

Niko od nas nebi prek agencije. Primorani smo. Meni osobno lakse tako. Agentica sve rijesila, uputila. Ja dao pare. Sad za koi dan krecem bez brige. Karta me ceka u ZG. U miami Hotel rezerviran i sve.


Offline natala

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Generalne price i iskustva sa online prijavama za posao
« Reply #21 on: 29/September/2010 »
 ;) sad sam skontala slicnost nicka, sretno ti bilo na brodu (by the way  :plovim:)
Kontam i ja da nisu bvzv te agencije, mada sa druge strane da nemaju vremena kompanije da pregledaju prijave za poslove, onda ne bi ni imali tu opciju na sajtu, tj online prijave i to sa dosta dugackim i detaljnim formularima...

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Generalne price i iskustva sa online prijavama za posao
« Reply #22 on: 29/September/2010 »
na carnival je tesko bez agencije. na sve pozicije se tako stize, ili u rijetkim slucajevima preko job fairs (nekakvi sajmovi po usa i kanadi). par kolegica se prijavilo za NCL i nista, navodno su im cure rekle da moraju ici preko agencije. jedino menadzerske idu direktno, i to networking, na preporuku sve.

Offline natala

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Generalne price i iskustva sa online prijavama za posao
« Reply #23 on: 30/September/2010 »
Predpostavljam da necu ni moci birati na koji brod da idem, sa obzirom da bi sad isla prvi put, to zavisi gde me agencija ubaci, ne??
I mada nije za ovu temu, ali me interesuje da li znate za parove koji su isli zajedno raditi, i uspeli otici na isti brod..Posto mi planiramo sa deckom, samo ne znam koje su sanse da idemo zajedno....

Offline Nataly

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Generalne price i iskustva sa online prijavama za posao
« Reply #24 on: 30/September/2010 »
 ???
Za drugi pasus posta.

Ako mislite da ne naljutite Sefa, preporucila bih citanje foruma.

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=305.0

Offline natala

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Generalne price i iskustva sa online prijavama za posao
« Reply #25 on: 30/September/2010 »
Par dana provodim citajuci forum, ni sama ne znam sta sve nisam pregledala ali na ovo nisam naletela, sorry, i hvala ""]]

Offline Drako

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Ja jesam jednom, isti odgovor, napisali su mi da se javim ovlastenom agentu.

Za neke pozicije je to drugacije. Neke manje trazene pozicije.

Nedavno sam aplicirao online za poziciju Security Officer, vrlo kratko, samo sa CV-jem, i javili su mi da im posaljem sve ostale certifikate koje imam, jer su zainteresirani da me zaposle.

Odgovorio sam im da cu im se javiti poslije ...
Ovde sam to video, gde mogu i ja online da apliciram za taj posao, imam kvalifikacije, radio bi u struci,

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ovde sam to video, gde mogu i ja online da apliciram za taj posao, imam kvalifikacije, radio bi u struci,

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=38.0
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline snovakovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Pozdrav svima,

prije nekih mjesec dana sam aplicirao direktno na msc kompaniju,i juce mi je dosao sljedeci odgovor iz photo departmenta,tj par pitanja:





Pozdrav druže..
Molim te pošalji mail adresu na koju si poslao CV. Ja se ubih od slanja i naravno ništa. Za MSC sam poslao prijavu  ali odgovora nema. Na stranici MSC-a
http://www.msccruisesusa.com/us_en/About-MSC-Cruises/Careers/Careers-send-cv.aspx je prijava koja kao da je odrađena
da odbije kandidate. Ko ne veruje , neka proba.. Pola italijanski, pola engleski, kao da zapošljavaju samo Italijane ...dosta konfuzno...
Može biti da im je u tom trenutku gorelo pod nogama pa su ti odgovorili. A i faktor sreće se verovatno opet pokazao...
Ubih se od googlanja, slanja prijava, traženja ljudi koji bi mogli pomoći.Znam da će mnogi reći da nema šanse
da prođem on-line, ali je ovo drugi ili treći post koji govori o odgovoru kompanije kandidatu. Ove naše agencije mudro organizuju posao tako da većinu nas
drže na leru i u neizvesnosti. Čitam tvoje postove i nigde nisam naleteo na nastavak tvoje priče.Unapred se izvinjavam ako ta priča negde na forumu
postoji...
Da li si im odgovorio i šta? Ako jesi šta je dalje bilo?
Da li završio na nekom brodu ?
Raspiši se malo ...
Pozdrav i hvala
Dok ne probam lava, za mene je PRASE kralj životinja

peanutz

  • Guest
Pa raspisao se decko, otisao je na msc i zavrsio ugovor.