Author Topic: Generalne price i iskustva sa online prijavama za posao  (Read 37760 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile

Offline snovakovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Tako je...Najgore je to što sam već pročitao njegove postove o MSC.... Izvinjavam se. -()-
Evo par sati sam pokušavao da pošaljem CV direktno MSC-u i (naravno) ne uspevam.
Greška pokušajte ponovo...
Da li je neko naleteo na isti problem?
Dok ne probam lava, za mene je PRASE kralj životinja

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
na carnival je tesko bez agencije. na sve pozicije se tako stize, ili u rijetkim slucajevima preko job fairs (nekakvi sajmovi po usa i kanadi). par kolegica se prijavilo za NCL i nista, navodno su im cure rekle da moraju ici preko agencije. jedino menadzerske idu direktno, i to networking, na preporuku sve.

Mislim da na podrucju bivse juge nema agencije koja radi za NCL tako da svima preporucam web site.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Ove vece kompanije necete moci zaobici bez agenata, mozete ispuniti aplikacije ali ce vas na kraju uputiti u agencije da s njima dogovorite sve.To je tako.
Jednom sam poslao CV za Crystal i iznenadio sam se kako su mi brzo odgovorili, bas profesionalno.
Inace, sto se tice treninga, onaj za Image je koristan, stojim iza toga i pomaze da prodjete lakse intervju.
Agencija mi je trazila duplo vise novaca za avio kartu, kada sam im spomenuo da imam kartu za tu i tu cijenu - onda su je mecirali i da li mi svoju kartu za tu cijenu.

Offline Kure

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Agencija mi je trazila duplo vise novaca za avio kartu, kada sam im spomenuo da imam kartu za tu i tu cijenu - onda su je mecirali i da li mi svoju kartu za tu cijenu.
""]]
Svaka cast  ;)

Offline Together

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Vidim da ova tema dugo već nije ''dirana'', pa me zanima da li je neko u međuvremenu uspio na ovakav način dobiti posao. Ako jeste, bilo bi lijepo da podijeli iskustvo s nama ''običnim smrtnicima''. :)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Welcome to MSC CRUISES U.K, and to our range of cruise ship jobs and careers. With our reputation for excellence and exclusivity, it’s only right That MSC CRUISES recruit the very best people to enjoy career opportunities working on our cruise ships.

Due to expansion in our organization, we want to use this medium to inform you that vacancies is now on, so therefore do let us know if you have an interest in working in any of the areas in which MSC CRUISES Offers toward the New Season.

Whether you are experienced or new to having a job at sea, MSC CRUISES ship career can be exciting and fulfilling. And with lots of different opportunities available, MSC CRUISES is the best place to begin or further develop your career on cruise ships.

If you’re looking for a cruise ship job or career, you will find everything you need to know here including information on specific careers and job opportunities at sea.

Send in your C.V/Resume to the HR Dept.
Email:- hr-dept@msccruise-line.co.uk

Regards
Recruitment Department
Giles Hawke
President & Managing Director
www.msccruises.co.uk


Izgleda mi kao spam, ali vrijedi pokusati....Dok god ne traze novac unaprijed, nemas sta izgubiti..
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia


 :stop: Polako momak ...

Apsolutno PRVA stvar koju u ovakvim slučajevima treba provjeriti je "Šta stoji iza @ znaka. Koja domena?"

U ovom slučaju, to je msccruise-line.co.uk što je slično pravoj, ali nije prava email adresa MSC-a.
Što kažu "Close, but no cigar".  :neceici:

Zatim malo proguglaš, i eto ti ga na ...

Pogotovo mi je simpatično da je email na jednoj domeni, a sasvim donji link na drugoj (pravoj) domeni.
Lukavo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Pa laznjak je jasan kao dan. U sustini, i zelio sam postovati u topic za laznjake, ali nisam nasao pravi otkljucan topic gdje bih postovao.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.