Author Topic: Plate na Scylla River Cruises  (Read 11407 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Plate na Scylla River Cruises
« on: 22/December/2012 »
Plate na Scylla

Hotel:
750 evra konobari u restoranu + kolektivni bakšiš po osobi od 500 do 800 evra zavisno jel' brod sa amerikancima ili njemcima + 75 evra za putne troškove + 50 evra bonus + personalni tip ( ne znam tačnu cifru ),
720 evra Housekeeping + isto sve kao gore
680 evra Laundry steward + isto, samo što nema personal tip jer nema dodira sa gostima,
800 konobari u baru + isto,
1200 evra Maitre'd + isto
1000 evra Bar menadžer + isto
750 evra Recepcija + isto
750 evra Maser + dobija pola kolektivnog tipa, jer ima proviziju na masaže,

Nautika:
750 evra Decksman + sve isto, osim peronalnog tipa jer nema dodir sa gostima,
850 evra Sailor + isto kao Decksman
1800 - 3000 evra Hotel menadžer ( zavisno od veličine broda ) + sve isto,

Scylla nije najplaćenija kompanije, al' je atmosfera opuštena i disciplina nije na najstrožijem nivou!

Pozdrav svima!

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Plate na Scylla River Cruises
« Reply #1 on: 23/December/2012 »
E svaka ti cast za ovu informaciju!  :clapping: (i ono na drugoj temi ;) )
Though she be but little, she is fierce!

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Plate na Scylla River Cruises
« Reply #2 on: 23/December/2012 »
Zahvaljujem!   :clapping:

Offline markohux

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Plate na Scylla River Cruises
« Reply #3 on: 23/December/2012 »
Svaka cast Costarico, hvala na detaljnim informacijama u oba posta =""

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: Plate na Scylla River Cruises
« Reply #4 on: 25/October/2014 »
digli su plate nekad su im plate bile mizerija 550e  :pop1:
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline micekkc

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Plate na Scylla River Cruises
« Reply #5 on: 08/January/2015 »
Moze neko malo da mi rasvijetli ove bold dijelove:

750 evra konobari u restoranu + kolektivni bakšiš po osobi od 500 do 800 evra zavisno jel' brod sa amerikancima ili njemcima + 75 evra za putne troškove + 50 evra bonus + personalni tip ( ne znam tačnu cifru )

Nije mi jasan ovaj kolektivni bakšiš? Da li je to nešto poput božičnice? Fakat nikad prije ovo nisam vidio pa oprostite ako sam neuk  oT
Cekam razgovor finalni za kojih 2tjedna pa da znam otprilike na čemu sam. Prilikom Skype interview-a mi je rečeno da personalni tip je otprilike 100-150eura tjedno.Uglavnom stvari ostale koje su mi rečene da je ugovor na 10mj,a ostatak sam shvatio otprilike kao i na oceanskim brodovima,osim što je ovdje koliko vidim obujam manji. Hvala!

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Plate na Scylla River Cruises
« Reply #6 on: 08/January/2015 »
Moze neko malo da mi rasvijetli ove bold dijelove:

750 evra konobari u restoranu + kolektivni bakšiš po osobi od 500 do 800 evra zavisno jel' brod sa amerikancima ili njemcima + 75 evra za putne troškove + 50 evra bonus + personalni tip ( ne znam tačnu cifru )

Nije mi jasan ovaj kolektivni bakšiš? Da li je to nešto poput božičnice? Fakat nikad prije ovo nisam vidio pa oprostite ako sam neuk  oT
Cekam razgovor finalni za kojih 2tjedna pa da znam otprilike na čemu sam. Prilikom Skype interview-a mi je rečeno da personalni tip je otprilike 100-150eura tjedno.Uglavnom stvari ostale koje su mi rečene da je ugovor na 10mj,a ostatak sam shvatio otprilike kao i na oceanskim brodovima,osim što je ovdje koliko vidim obujam manji. Hvala!


Vjeruj meni na riječ: Personalni tip ne postoji, tj. ako radis kao konobar (ili u baru, ili u restoranu) na kraju svakog kruza dobijes po 5 evra od dvojice ili trojice gostiju, i to da ima se jako jako svidiš. Nema tu ni za kikiriki, a to 100 -150 eura tjedno objesi mačku za rep . Pa nisu gosti invalidi u glavi da tebi davaju personalni tip kad su "zamoljeni" od strane kompanije da "moraju" dati generalni tip, koji se dijeli na sve članove posade.Tu ti ujedno leži odgovor na pitanje što je to generalni tip na riječnim brodovima.

Obujam posla na riječnom brodu je PUNO PUNO veći nego na oceanskim brodovima, ako te zanimaju neki detalji posalji mi pp.

Mislim da ti je osoba na interviewu govorila o tvom dijelu generalnog tipa, jer bi se i tako mogao definirat personalni tip. Uglavnom uvijek će ti na razgovoru reći minimum minumuma platu, da nebi bilo kasnije rekli ste mi više, itd. Meni je rečeno da ću imat prosjek 600-800 eura / mjesečno tipa + 800 eura fix, a uvijek je bilo oko 300 eura tjedno tipa, što je oko 1200 mjesečno, tj. skoro duplo više nego što mi je rečeno na razgovoru i u ugovoru.

Uglavnom moj ti je savjet da ne brineš o plaći, para će bit, samo znaj da te čeka zaheban posao. Dali si spreman raditi svaki dan 12 sati dnevno, svaki dan dorucak, rucak , veceru. Imaš dana (jednom tjedno) kad osim tvojih 12 sati treba još 2-3 sata raditi ukrcaj hrane i dr. , tj. loading?

Offline srdjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Plate na Scylla River Cruises
« Reply #7 on: 08/January/2015 »
Kakva je plata za Utility?

Offline micekkc

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Plate na Scylla River Cruises
« Reply #8 on: 08/January/2015 »
Vjeruj meni na riječ: Personalni tip ne postoji, tj. ako radis kao konobar (ili u baru, ili u restoranu) na kraju svakog kruza dobijes po 5 evra od dvojice ili trojice gostiju, i to da ima se jako jako svidiš. Nema tu ni za kikiriki, a to 100 -150 eura tjedno objesi mačku za rep . Pa nisu gosti invalidi u glavi da tebi davaju personalni tip kad su "zamoljeni" od strane kompanije da "moraju" dati generalni tip, koji se dijeli na sve članove posade.Tu ti ujedno leži odgovor na pitanje što je to generalni tip na riječnim brodovima.

Obujam posla na riječnom brodu je PUNO PUNO veći nego na oceanskim brodovima, ako te zanimaju neki detalji posalji mi pp.

Mislim da ti je osoba na interviewu govorila o tvom dijelu generalnog tipa, jer bi se i tako mogao definirat personalni tip. Uglavnom uvijek će ti na razgovoru reći minimum minumuma platu, da nebi bilo kasnije rekli ste mi više, itd. Meni je rečeno da ću imat prosjek 600-800 eura / mjesečno tipa + 800 eura fix, a uvijek je bilo oko 300 eura tjedno tipa, što je oko 1200 mjesečno, tj. skoro duplo više nego što mi je rečeno na razgovoru i u ugovoru.

Uglavnom moj ti je savjet da ne brineš o plaći, para će bit, samo znaj da te čeka zaheban posao. Dali si spreman raditi svaki dan 12 sati dnevno, svaki dan dorucak, rucak , veceru. Imaš dana (jednom tjedno) kad osim tvojih 12 sati treba još 2-3 sata raditi ukrcaj hrane i dr. , tj. loading?


Nisam napomenuo da nisam novi,imam ugovor i pol na Carnivalu,prvi na Destinyu gdje sam prezivio 3mj hot line-a u crew messu,pa 3mj staff mess... Mislim da cu se snaci...Saljem ti pp za detalje

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Re: Plate na Scylla River Cruises
« Reply #9 on: 08/January/2015 »
Pozdrav svima.

Udav007, još par pitanja za tebe ako može

Molim te reci nam jel postoji ikakav lunch/breakfast/dinner off ako postoji koliko često?

Koliko se radi tjedno/mjesečno sati, i dali ima onoga moraš ostati duže jer jer pukla guma na brodu i sl. ili poštuju neka pravila

Dali Scylla plača odmor i koliko se često ide na odmor? te koliko traje neplačeni period između sezona?

Koliko je bitan njemački jezik, jel postoje brodovi koji se pune samo s amerikancima ili njemcima ili to zavisi od kruza do kruza šta bi vjerojatno bio problem za crew ako ne priča njemački/engleski?

Također me zanima dali se doručak i ručak serviraju isto kao i večera ili postoji sistem kao na prekoceanskim da gosti biraju buffet ili full service?

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Plate na Scylla River Cruises
« Reply #10 on: 08/January/2015 »
Pozdrav svima.

Udav007, još par pitanja za tebe ako može

Molim te reci nam jel postoji ikakav lunch/breakfast/dinner off ako postoji koliko često?

Koliko se radi tjedno/mjesečno sati, i dali ima onoga moraš ostati duže jer jer pukla guma na brodu i sl. ili poštuju neka pravila

Dali Scylla plača odmor i koliko se često ide na odmor? te koliko traje neplačeni period između sezona?

Koliko je bitan njemački jezik, jel postoje brodovi koji se pune samo s amerikancima ili njemcima ili to zavisi od kruza do kruza šta bi vjerojatno bio problem za crew ako ne priča njemački/engleski?

Također me zanima dali se doručak i ručak serviraju isto kao i večera ili postoji sistem kao na prekoceanskim da gosti biraju buffet ili full service?

Izvinjavam se svima, nisam radio za Scylla vec za Fleetpro, ukljucio sam se u temu samo da razjasnim ovaj personalni tip, a zavrsilo je kao da radim za Scyllu, izvinjavam se zbog toga, moja krivica. Odgovorit cu ti na pitanja, ali napominjem da govorim u ime Fleetpro, ovako:

Breakfast, lunck ili diner off ne postoji, nemas ga nikad. 12 sati dnevno se u prosjeku radi, s time da u mom slucaju 7 ili 8 dana mjesecno radis i po 15 ak sati ( loading tj. ukrcaj hrane i potrpstina na brod, i prtljaga tj. mijenjanje gostiju pa radis na prtljazi i par sati na čišćenju i usisavanju kabina za goste ). Tih 7,8 dana se sateres, a druge dane mozda nekad radis od 11-12 sati dnevno, manje od 11 nikad. Kad god treba ostajes duze, ja sam jednom radio cak i 17 sati u jednom danu, nitko ni hvala da ti kaze, a kamoli da dobijes neki off ili ti to plate. Moram samo napomenut da mi je u ugovoru bila stavka da imam jedan dan tjedno off, ali da management to moze opozvat. Uglavnom nikad nista nisam dobio off, ali moram priznat da su mi te dane platili extra na placu, tih 4 dana mjesecno. Fleetpro ima odmor od 24 dana u kalendarskoj godini, za Scyllu jbg. neznam.Fleetpro ima dosta brodova sa americkim gostima, tako da ako neznas njemacki ides na te brodove. Vjerujem da je i u Scylli isto. Znaci njemacki ili znas ili neznas, nije presudan tj. naravno da je prednost.Moj brod je bio nešto izmedu prosjecnog i velikog, cca 180 gostiju, dorucak je bio buffet, sami su gosti uzimali hranu i sokove, a mi smo sluzili kavu, caj, i cistili kada bi gosti pojeli. Nema biranja izmedu buffet i full service. Dorucak je kao sto sam napisao buffet, rucak i vecera full service, samo sto je rucak laganini, dosta gostiju ne dode sa razledavanja ili podu na krmu broda gdje smo imali nekakav buffet sa burgerima isl.  Vecera je drama, svi gosti u isto vrijeme sjednu, totalna ludnica  :rofl:.

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Re: Plate na Scylla River Cruises
« Reply #11 on: 11/January/2015 »
hvala na odgovorima, očekivao sam takve odgovore... sorry jer sam te shvatio kao da radiš za scyllu, ali znamo da je to sve manje više ista priča...