Author Topic: Ana Grabovac: 33 godine u brodskoj kabini, uz svog ?ovika  (Read 2143 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile



Ana Grabovac: 33 godine u brodskoj kabini, uz svog Čovika


....Da je imala radnu knjižicu, Ana Grabovac bi danas bila vlasnica pomoračke penzije. Ipak je iza nje 33 godine navigavanja po svjetskim morima, ali...nije to bilo za radni staž. Upoznala je daleke otoke, uvale, obišla je sve kontinente, samo zato što je davno odlučila na životnom putu biti uz svog Čovika. Pomorca.....


....- Popela san se na brod 1968. godine, zbunjena, oko mene sami mirisi muškaraca, ja sama žena, još i dvostruko mlađa od većine njih. Trudila san se bit neupadljiva, pristojna, uvik u dugon rukavu, u vešti do ispod kolina. Nisan tila privlačit pažnju, da u njima ne probudim potrebu za ženama. Bila sam nevidljiva, sve to moje vrime. Moj krug kretanja se svodio na putanju od kabine do salona, a najdraže misto san imala na krmi di san čitala, plela, posli i pisala. Strašno mi je falila obitelj, prijateljice, splitska uvala Ovčice, moja nećakinja. Uvik san se pitala: ma šta moji sada rade? Prošla san u toj izoliranosti puno tuge. Ali tako je trebalo bit. Izabrala san mog Čovika. I opet bi to napravila – kaže Ana......
nabijem te...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Zanimljivo, međutim nigdje ne piše na kojoj je poziciji bio njen "čovik"... Teško da bi neki mornar mogao držati svoju ženu na brod, valjda kapetan ili eventualno neki oficir?!?  -()-
Once a sailor, always a sailor.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
a i ja tako mislim.... oficir neki minimalno...
nabijem te...

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
..... Ne znam broju džempera koje san na brodu isplela. Na jednon vijađu od godinu dana napravila san ih deset i onda san ih sve isparala i opet plela. Puno san ih i darovala, a u svakon od njih je ostao i dio moje tuge od tog mog života zatvorenog u brodskoj kabini. Ali to je bija jedini način da buden uz svog Čovika – priča Ana.....

Žalosno je da ni jedan džemper nije isplela svom djetetu.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Zanimljivo, međutim nigdje ne piše na kojoj je poziciji bio njen "čovik"... Teško da bi neki mornar mogao držati svoju ženu na brod, valjda kapetan ili eventualno neki oficir?!?  -()-
Ma jok,Dishwasher sa Balija iz Indonezije  :D
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .