Author Topic: Da li mogu pri vracanju da trazim da mi se promeni pozicija u hostesu?  (Read 15167 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pavicevic90

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • ludja od najludje
    • View Profile


Trenutno sam na lecenju zbog povrede kicme na brodu.
Da li neko zna ako mi doktorka napise da sam fit uz  predlog da ne podizem tesko zbog kicme, da li mogu pri vracanju da trazim da mi se promeni pozicija u hostesu zbog ledja?

Kakve su ti misli, takav ti je zivot :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kompanija je prevelika i ima previse izbora da bi pravila takve ustupke.
Za njih si FIT ili NOT FIT
Bilo kakav zdravstveni problem je za njih naznaka problema, moguce tuzbe, nemogucnosti nekoga da odradi ugovor.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pavicevic90

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • ludja od najludje
    • View Profile
U papiru koji sam dobila pise kao zakljucak sa lecenja da li sam sposobna za rad ili ne...
a ispod toga i preporuka od strane doktora ako nesto ne bih trebala da radim...a moja doktorka mi je odmah skrenula paznju na to da ako opet budem podizala nesto tesko da moze da mi se desi ista stvar.
Uskoro zavrsavam sa lecenjem...tj nadam se za nekih 15 ili 20 dana da ce ova agonija da se zavrsi...i  -()- da li da joj kazem da tu ne upisuje nista ili da upise pa kako bude...i jel zna neko jel se ovi meseci na "bolovanju" racunaju u sklop ugovora ili kad se vratim idem na novih 8 meseci?
Kakve su ti misli, takav ti je zivot :D

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Na carnivalu mozes. Znam osobno dve cure sto su minjale department zbog kicme. Pocele ko asst waiter i naravno ozljedile kicmu jer ono poso nije za cure, cak i muskima koji su u dobroj formi je nezgodno a kamoli curama.

Uglavnom jedna osla u bar a druga hostesa.

Imas mail od kompanije i cuj se sa njima ili doji na brod i trazi promjenu dept. Kazi im da te kicma boli i da ti doktor sugeriro da se ne naprezes. Vjeruj mi da niko ne zeli biti odgovoran ak se opet nest tebi desi.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Igraj na tu kartu da ako ti daju tezak posao i nesto se dogodi, bice njihova krivnja, i tada ce uciniti sve da se operu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Računaj i na to da ako misliš tamo promjeniti poziciju da ćeš do promjene raditi svoj posao.Kad dođeš ponovno u medical i ponovno se žališ na ono zbog čega si bila medical sign off doctor prvo što će napraviti je to da će ti reći da ako se budeš žalila da je praksa da te ponovno šalju doma i da je na tebi koliko ćeš se žaliti.  Također moraš znati da nekad pozicije koju hoćeš ne možeš lako dobiti. Ja sam doslovno molila 5 mjeseci sve i na Dreamu i na Magicu da mi promjene poziciju jer sam  bila medical sign off. Tražila sam promjenu za Camp Carnival ali nisam mogla promjeniti odmah zbog politike Carnivala već sam morala čekati sljedeći ugovor i manji brod, iako sam imala sve papire, prošla  na razgovoru i kod Camp Carnival directora i human resources directora,ali nisu mogli protiv te glupe politike.  Pošto zbog leđa nisam mogla čekati sljedeći ugovor onda sam na Magicu pitala Maiter d Antu za hostesu i odgovor iz Offica je bio da ima previše hostesa na čekanju. Naš Maiter d Ante stvarno naše gura i preko reda i kako god može ( to svi znaju koji su radili s njim ) i doslovno mi je pokazao mail iz Offica da nije do njega. Glupi F&B Rumun na Magicu mi je prijetio democijom pred cijelim dinning roomom ako ne budem mogla raditi.
 Da sve bude još gore uz pomoć human resources directora James Proctora  pobijedila sam politiku Carnivala, izborila promjenu i dobila nakon 5 mjeseci borbe, ali prekasno. 
Rezultat  rada kao konobar s ozljedom kralješnice je bio drugi medical sign off.
Zato moj savjet ti je da tražiš promjenu pozicije sada s kopna, jel zdravlje ti je ipak najvažnije.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Upozno sam ja Antu, dobar sam bio sa Tanyom posto sam radio sa njom. Ok je lik. Ja sam imo jednom frku sa gostom iz dining rooma pa mi on rijesio to i objasnio dok recimo kad sam imo frku na destiny bila asst maitre d makedonka neka sam zvala mog manadjera i odmah sam dobio po repu. Nije ni pitala mene nist.

Ja sam isto iso minjat poziciju na Destiny, isto smo imali HR direktora, u to vrijeme samo mi i magic, dobar lik al poceli mi spike neke. Vidio ja da nema kruha i cao. Sad sa kopna rijesavam sve. Ne polazem nade vise u to minjat poziciju na brodu, premda upozno sam dosta ljudi sto su promijenili na brodu al eto meni nije islo.

Upozno sam cak i rumunja tog fnb managera, on je bio na Dreamu isto, iso mi stvorit problem zbog nacina na koi sam radio al eto sreca da je osoba koja je to zahtjevala od mene bio Hotel Direktor pa sam reko mom manadjeru da ide Hot. Dir. a ne meni. Uglavnom nije mi se cinio lik da bi ti pomogo il sredio nest dok recimo upozno sam jednog decka iz RH koi kaze da je bio za 10 taj rumunj tak da ono neznam kaj da kazem. Do osobe je to. :)

Ak si upoznala Mirjanu na dreamu, asst waiter, sad je asst fnb. Prvi ugovor i dobila promociju. Carnivalova politika je i da prvi ugovor nema promocije pa eto ljudi dobivaju. Treba biti u pravo vrijeme na pravom mjestu i nema druge.

Offline pavicevic90

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • ludja od najludje
    • View Profile
Poslala sam mal sa pitanjem da li postoji mogucnost da to uradim pre nego se vratim na brod ...tj sa kopna da dobijem promenu. sad se molim :pop1:
Obavesticu kad dobijem odgovor  +U+
Kakve su ti misli, takav ti je zivot :D

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile


Ak si upoznala Mirjanu na dreamu, asst waiter, sad je asst fnb. Prvi ugovor i dobila promociju. Carnivalova politika je i da prvi ugovor nema promocije pa eto ljudi dobivaju. Treba biti u pravo vrijeme na pravom mjestu i nema druge.
Nisam ju upoznala. Kad sam ja bila, asst f&b je bila žena od f&b Nikela (Indijci ) i Ross nabildani iz South Africe, Mariann iz Rumunjske i neki Indijac.
Postoje promocije po zasluzi u radu, al postoje promocije i po zasluzi u krevetu. Upravo prije dva mjeseca s Magica je odletio asst. Maitre d Igor zbog davanja promocije po zaslugama u krevetu. Svojoj  Maji iz Srbije je dao promociju za team waitera ( tek je drugi ugovor bila ) iako svi na Magicu znaju da je samo na Lidu slagala  reminkene i žlice na treyeve i time navukao gnjev mnogih. Na kraju su skupa išli kući, samo s razlikom on za stalno a ona na vacation.

@ pavicevic moj savjet ti je da već s kopna tražiš promjenu. Ne znam da li si počela raditi u dinning roomu, al iz vlastitog iskustva ti kažem da s načetom kralježnicom kao konobar nećeš dugo moći izdržati, pogotovo na velikim brodovima gdje je main galley u pi... materini od dinning rooma, a dinning roomi veliki. Ako ideš opet na svoje radno mjesto oboružaj se mastima, kremamu, flasterima protiv boli jer će ti oni tamo biti najbolji prijatelji. Orginal kineska tiger mast je super protiv bolova i indonezijski flasteri. Onim boljima ne sjećam se imena, a oni slabiji, al isto dobri se zovu Salon pass. Pa ako se dosad nisi sprijateljila s žutim ovo ti je prilika da se sprijateljiš, jer oni imaju deset puta bolje te stvari od nas.
Ja sam odmah sve svoje head waitere  upozoravala da imam problem s rukom i da mi treba pomoć pri spuštanju treya. Najveće razumjevanje je imao Joseph iz Guyane jer njegova kći boluje od skolioze kičme.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ma krivo si me shvatila. Nije bila ona asst fnb na Dreamu, ona je tam dobila promociju prvi ugovor pa su je poslali na college i nakon collega je asst fnb.
A gle iza nje je stajo Drago i Ante, predlozili Nikelu, obavio razgovor sa njom i eto. Al ono imala je srece cura. Nije nist preko kreveta islo. Dobila cak i par pozitvnih "preformance" kao asst. Sutila i radila i borila se cura. Ne vjerujem da je Igor otkaz dobio, josh SR je bio. Korak do Maitre D. Ko zna sta se tu izdesavalo. Bio mi okej lik. Bash sad gledam i ne pise vise da radi za CCL nego da je radio za CCL. Ja sam Dragu volio. On je faca bio. :D

Ma rizik je promocija na brodu, pogotovo ak je kraljeznica ozljedjena a poso asst w. Zdravlje je na prvom mjestu. Ja ne riskiram svoje ni za koje pare. A nebi trebala ni ti. Pare doju i odu.

Offline pavicevic90

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • ludja od najludje
    • View Profile
update
« Reply #10 on: 15/February/2013 »
Jos niko nista ne odgovara, mada treba mi kontakt sa nekim iz human resousrses...u suprotnom vracam se kao ass waiter...a u dinning necu pa ni mrtva jer sam tamo I pocela da me bole ledja tj dinning je zasluzan za moju povredu...zdravlje mi je br 1...da sam ostala na svom brodu tj da se nisam povredila vec bih imala poziciju hostese jer sam sa svpjim nadredjenima pricala o tome.. :hehe:
Pre povrede...a sad kad me vrate ko zna na koji cu  :hehe: :hehe: :hehe:brod...ko zna kakav ce mi biti food menager it'd it'd...
Kakve su ti misli, takav ti je zivot :D

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Meni su se odma javili. Cak mi smadrid poslo email sam.

Takodjer sam trazio promjenu dept. Mozda ti email zvrsava u spam boxu.

Salji drugi email sa drugog email racuna na crewassistance@carnival.com.
Objasni ukratko sto zelis i di je zapelo. Budu te oni uputili dalje.
Gledaj da tvoj email bude prezime@email.com ili imeprezime@email.com a ne wewegfge@email.com
Uvjek u subject stavi Crew id i sto zelis. I lijepo slozi mail, profesionalno da izgleda.

Sretno.

Offline pavicevic90

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • ludja od najludje
    • View Profile
Moji mejlovi su uglavnom takvi, profesionalni I sa direktnim obracanjem vezano za problem.
Moj mejl je imenom I prezimenom...a sto ne bih sa istog maila kotaktirala crewasistance...zar ima veze?
Kakve su ti misli, takav ti je zivot :D

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Mozes ti sa svog mail ak je mail normalan. Ja to samo kazem zato jer vecina ljudi sto sam upozno imaju cudne neke mailove.

Ja sam isto slao na crewassistance al sa maila sa kojim sam se vec dopisivo i odma drugi dan su mi odgovorili i isti dan mi smadrid poslo mail. Inace on ti je glavni za Human Resources za carnival i za hotel department tak da bez njega nist. Imas njegov mail na forumu al bolje na crewassistance i vodi racuna da pises "assistance" sa dva s jer u suprotnom ode tvoj mail u dim.

Sta se meni desilo kad sam bio u miami. Poslo dva mail u cetvrtak i nisu mi odgovorili do utorka nist. Utorak nazvo office i objasnio im problem i reko da sam poslo dva mail i da mi nitko nije odgovorio. Dok sam na telefonu bio sa njima osjetio mobitel mi vibrira. Poklopim i vidim odgovorili mi na mail, jedan i drugi.

Posalji email na crewassistance i ak ti se ne jave u roku dva radna dana salji opet i tako dok se ne jave.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mozes ti sa svog mail ak je mail normalan. Ja to samo kazem zato jer vecina ljudi sto sam upozno imaju cudne neke mailove.

Slažem se. Ljudi se vežu za svoj prvi email pa i ne obraćaju pažnju poslije kako to izgleda.
Ja sam se nagledao na forumu svakakvih adresa; jasamludak@...com, je*acnadje*acima@...com .... itd itd.  :waiting:
... većinu sam takvih odmah izbrisao sa foruma, neki su se vjerovatno provukli
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)