Author Topic: Da li mogu pri vracanju da trazim da mi se promeni pozicija u hostesu?  (Read 15197 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Zanima me ovo sto je Natal napisao,da je lakse promjeniti poziciju od kuce nego kad si na brodu.Nisam to dosad znao.Natal,zasto je na taj nacin lakse?I kakva je procedura kad se zeli promjeniti pozicija od kuce?Ima li razlike u odnosu na pokusaj promjene pozicije dok se radi na brodu?Mislim prije svega na papire.Dali treba mail-om slati sve one dokumente koji se inace i na brodu trebaju predati,ili ima jos neceg vise?




Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Slažem se. Ljudi se vežu za svoj prvi email pa i ne obraćaju pažnju poslije kako to izgleda.
Ja sam se nagledao na forumu svakakvih adresa; jasamludak@...com, je*acnadje*acima@...com .... itd itd.  :waiting:
... većinu sam takvih odmah izbrisao sa foruma, neki su se vjerovatno provukli

ja se provukao  :waiting:
na forume i slicne stvari nikad ne dajem pravi mail, previse spama dolazi u tom slucaju.
ovako na "sluzbeni" mail dolaze samo normalne stvari, na "spam" mail sve ostale pi***rije, oglasi za viagru, privatne poruke i slicno  :banana:
 

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Zanima me ovo sto je Natal napisao,da je lakse promjeniti poziciju od kuce nego kad si na brodu.Nisam to dosad znao.Natal,zasto je na taj nacin lakse?I kakva je procedura kad se zeli promjeniti pozicija od kuce?Ima li razlike u odnosu na pokusaj promjene pozicije dok se radi na brodu?Mislim prije svega na papire.Dali treba mail-om slati sve one dokumente koji se inace i na brodu trebaju predati,ili ima jos neceg vise?

Ovisi sto hoces. Ja znam proceduru za I/S (Information Systems). Kako nece biti lakse. Primjer jedan, ja bio na Dreamu, bio razgovaro sa SR IS managerom i on mi kaze sve pet ja bi te preporucio samo moras mi neke certifikate nabavit, bar msca ili A+ i N+. Reko super. Ima jedan hrvat radi ko IS, on mi reko bila nek njemica SR IS i ona mu dala poso bez cert, samo intervju proso. Doso na Destiny IS manager filipinac, nece pricat sa menom uopce, bar manager indijac nece preporuku da mi da jer eto mora razmislit a nema veze sto sam sa njime bio prosli cijeli ugovor, problema nije bilo sa menom i dok je fnb bio Nikel koi je podijelio ja mislim jedno 80 bad preformance, 10 warninga i poslo par ljudi kuci. To je samo bar dept., sta je bilo u restoranu neznam. Uglavnom moras neke kvalifikacije imat plus znanje itd. Znas i sam kaki je brod i kak se promocije dobivaju, al vise srece nego pameti treba da se na brodu izbori za nesto. Plus ti je sto kad sa kopna apliciras te gledaju objektivno a na brodu subjektivno, vecina manadjera su muski i u pravilu zenske se lakse probiju. Jbg tak je kak je. Sve ovisi sta bi radio. Po meni je rizik otici na brod i racunas da ces promjenit poziciju a managment los i zaglavis ugovor cijeli tu di jesi.  
ja se provukao  :waiting:
na forume i slicne stvari nikad ne dajem pravi mail, previse spama dolazi u tom slucaju.
ovako na "sluzbeni" mail dolaze samo normalne stvari, na "spam" mail sve ostale pi***rije, oglasi za viagru, privatne poruke i slicno  :banana:

Nismo se razumili. Nitko nije spominjo forume raznorazne i slicne stvari. Ako radis u hotel departmentu pa valda saljes human resource sa sluzbenog isto kao sto ti saljes u engine dept. Ja imam 6 mailova i sve i jedan mi sluzi i razmisljam da si otvorim 7 koi cu placat godisnje jer mi se zna desit da nekad nest vazno ocekujem a microsoft ili google mi flagiraju kao spam i ne doje mi na moj email klijent nego ostane na serveru. Dok recimo ovaj sa foruma nisam se logiro ima godina dana jer on mi je za forume. Al opet primjeri koje je sef dao. Moras biti malo poremecen da takav mail imas.

Offline pavicevic90

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • ludja od najludje
    • View Profile
Danas mi je stiglo pismo iz carnival-a, u kom kazu da me nece vratiti na posao jer iako sam dostigla maksimum oporavka imam restrictions...ili ti ogranicenja u podizanju odredjene kilaze...sad je kasno za bilo sta zar ne ...?
 :(
Kakve su ti misli, takav ti je zivot :D

Offline pavicevic90

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • ludja od najludje
    • View Profile
Da li neko zna da li moogu aplicirati za drugu kompaniju ? sta da radim ?  ne daju mi ni da promenim dep u bar ili nesto drugo...ep kaze da saradjuje samo sa carnivalom...sta da radim...pomagajte...  :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
Kakve su ti misli, takav ti je zivot :D

Offline sandrica22

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Da li neko zna da li moogu aplicirati za drugu kompaniju ? sta da radim ?  ne daju mi ni da promenim dep u bar ili nesto drugo...ep kaze da saradjuje samo sa carnivalom...sta da radim...pomagajte...  :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
Ne razumin ovaj dio sta ep kaze da suraduje samo s carnivalom? to je prosto nemoguce, suraduju oni sa svima ,a onima koji im se ne svidaju svasta kazu...ostalom imas safe cruse agenciju,i druge...probaj za giftt shop,...nemoj odustajat imas punooooooo mogucnosti

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Danas mi je stiglo pismo iz carnival-a, u kom kazu da me nece vratiti na posao jer iako sam dostigla maksimum oporavka imam restrictions...ili ti ogranicenja u podizanju odredjene kilaze...sad je kasno za bilo sta zar ne ...?
 :(
Tuzi ih i trazi odstetu!!
Sa povredom na brodu dobit ces ih sigurno!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Tuzi ih i trazi odstetu!!
Sa povredom na brodu dobit ces ih sigurno!

ovi advokati izgleda vole samo slučajeve koje i dijete može dobiti, ne bore se oni za ljudska prava ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
ovi advokati izgleda vole samo slučajeve koje i dijete može dobiti, ne bore se oni za ljudska prava ...
Koja ljudska prava??

Advokati specijalizirani za kruzere se bore samo za sto vecu odstetu jer je 40% kolaca njihovo!

Offline pavicevic90

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • ludja od najludje
    • View Profile
Razmisljala ja i o tome...i kontaktirala jednu od tih agencija...ali sitnim slovima pise da ako ne dobijem slucaj moram da platim sve troskove  :nono:

Nemam ja pare za to... mislim ako izgubim...a drugo niko od mojih nece3 da sveoci...navodno niko se ne seca jer svi i dalje rade za carnival...ne treba im takva "beda"  :(
Kakve su ti misli, takav ti je zivot :D

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
S obicnim povredama nema napretka na kompaniji, netko od radnika te mora dobro udesiti e pa da ti ne tuzis kompaniju oni ti daju laksi - bolje placen posao. Bar je tako na Celebrity. A ti da bi aplicirala za takvu poziciju - restaurant hostes - moras imati 2 fluent jezika, ne racunajuci madjarski, bugarski, islandski, hrvatski itd. Moras poznavati rad na kompjuteru, moras biti upoznata s programom za rezervacije, moras znati napraviti rezervaciju a da ne zeznes pola drugih bookinga i mora te restaurant manager pogurati u uredu i onda ide, ovako ocito ne.

Na tebi je samoj koliko ces ti appetizera, desserta, salata (do odredjenog limita) nositi na trayu. Vise  :money: tezi tray ili vise  :run: .
Kompanija za tebe ne daje naknadu ... gosti te placaju.

Ako imas fluent english mozes gdje hoces. Ukrcas se kao "portir" s fluenom, na kraju si prvog ugovora dvije stepenice iznad one osobe koja ne prica fluent english ----> gledao na svoje oci!

Sea Agency, Safe Cruise, Kouzon, madjari, englezi, bugari rade sa ljudima s naseg teritorija.
Direktne aplikacije kompanijama.

Kako kaze Mr Natal, djevojka si, lakse je.

 oT

gotom


Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
S obicnim povredama nema napretka na kompaniji, netko od radnika te mora dobro udesiti e pa da ti ne tuzis kompaniju oni ti daju laksi - bolje placen posao. Bar je tako na Celebrity. A ti da bi aplicirala za takvu poziciju - restaurant hostes - moras imati 2 fluent jezika, ne racunajuci madjarski, bugarski, islandski, hrvatski itd. Moras poznavati rad na kompjuteru, moras biti upoznata s programom za rezervacije, moras znati napraviti rezervaciju a da ne zeznes pola drugih bookinga i mora te restaurant manager pogurati u uredu i onda ide, ovako ocito ne.

Na tebi je samoj koliko ces ti appetizera, desserta, salata (do odredjenog limita) nositi na trayu.


kako li je drugima kad je hostesama ovako tesko :facepalm:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
kako li je drugima kad je hostesama ovako tesko :facepalm:

We choose to go to the moon. We choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard
JFK
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
ja sam se nasalila bila



jer sam primetila jednu stvar a to je da svako svoj posao oznacava kao tezak
a svaki drugi mu deluje laksi
a ja posto nisam od  onih koji vole da kukaju, nekako mi ispod casti da dozvolim sebi da mi nesto bude tesko i jos da o tome pricam na sva zvona
dozivim da mi vecito drzi predavanje o teskoci nekog posla
neka hostesa, recepcionerka ili konobarica

nisam radila na brodu ali sve je to slicno


i stvarno mislim da ljudi previse kukaju, ja bih to sve poslala na njivu po suncanom danu da vide sta je hard work oT

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
E nek si im rekla. :giggle:

:uzdravlje: