Author Topic: Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata  (Read 5368 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline milance

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata
« on: 27/December/2012 »
Juce sam bio na medicinskom pregledu i nisam dobio  fit for work zato sto sam imao povisne vrednosti jetrenih enzima ALT i AST.Granica je 40 a ja sam imao oko 80,svi ostali rezultati su mi bili ok ali doktorka me nije pustila da prodjem  :tuctuc: Malo sam guglao i citao da se ALT i ASt mogu povecati zbog masne ishrane kao i puno gaziranih sokova.Kao sto znate za nama je period slava tako da to nisam mogao da propustim   :pop:: . Zanima me da li je neko imao slicne rezultate  i vase misljenje za koliko dana bih mogao da ponovim test  a da on bude ok ,od danas sam se bacio na dijetu  oT

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Poz
« Reply #1 on: 27/December/2012 »
I zbog hepatitisa 'C', ciroze jetre (puj puj daleko bilo) ali najbolje ti to detaljno proveri..

Offline milance

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata
« Reply #2 on: 27/December/2012 »
Daleko bilo nemam hepatitis to je odradjeno na istom pregledu a kod ciroze s  i ast i alt daleko vislji preko 1000 pa i mnogo vise

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata
« Reply #3 on: 18/January/2013 »
jel imas nekih novosti? meni su jedni 30 drugi 70, pa sam zvao medicinu rada i rekli su mi da tih 70 mora dole.

Offline milance

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata
« Reply #4 on: 22/January/2013 »
jel imas nekih novosti? meni su jedni 30 drugi 70, pa sam zvao medicinu rada i rekli su mi da tih 70 mora dole.
Da prosao sam medicinski .Nakon losih rezultata bacio samse na dijetu  i nakon 20 dana otisao ponovo i rezultati su mi bili u granici normale.Nisam jeo nista masno niti slano takodje sam izbacio sva gazirana pica i mlecne proizvode.

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata
« Reply #5 on: 22/January/2013 »
super! Hvala na odgovoru ;)

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata
« Reply #6 on: 26/January/2013 »
a da li je manje zlo piti recimo mineralnu vodu? ako vec treba izbegavati gazirane sokove pre lekarskog
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata
« Reply #7 on: 26/January/2013 »
manje zlo jeste jer ne unosis razne otrove koje stavljaju u sokove,,ali I dalje ne treba preterivati ja mislim da ti je 3 dcl mineralne dnevno  sasvim dovoljno ,,a kad prodjes lekarski onda po starom  :)

Offline boban_ldv

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata
« Reply #8 on: 07/December/2014 »
Sto se tice alt i als enzima najbrzi nacin za regulaciju istih je polenov prah. U granicama normale za dva dana. Provjereno :deda:

Offline triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata
« Reply #9 on: 30/March/2015 »
Na koje je vrednosti je dozvoljeno ponavljanje pregleda? Dali ima neke sitne tolerancije tipa da nije nesto u normali al da te doktor samo savetuje da promenish ishranu ili dobijesh neku  terapiju pa da ponovish pregled, ili nesto slicno. A sta treba da otkriju da te ne puste da radish uopste?

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata
« Reply #10 on: 30/March/2015 »
Zavisi koje vrijednosti su u pitanju. Postavljas siroko pitanje, objasni svoj slucaj pa cemo da ti odgovorimo.  ;) Za drugo pitanje je isti odgovor, mozes da ne prodjes ljekarski zbog mase razloga npr. nadju ti odredjenu psihotropnu supstancu u organizmu, odredjene bolesti itd...
Iznesi slucaj, jer ti ovako ne moze niko pomoci. :)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata
« Reply #11 on: 30/March/2015 »
Josh nisam odradio medikal, samo mala paranoja pa skupljam informacije kako bi se opustio. Evo recimo pronadju bakteriju u mokraci, nesto sto dosta ljudi imaju, al to se sredi cajevima i slicno, pa zato pitam dal ti dopuste da ponovish pregled kad se ocistish. Svakako da ne pitam oko vrednosti glukoze ili nesto sto je teska bolest. Ali malo mi je nelogicno da zbog neke banalne stvari kao sitna bakterija koje se reshish za jednu nedelju da imash problem... Znaci sigurno postoje neke stvari za koje se progleda kroz prsti, a neke koje su NO GO. To me zanima, ako postoji neki priblizni odgovor :)

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata
« Reply #12 on: 30/March/2015 »
Ako su u pitanju neke stvari koje se brzo mogu rijesiti naravno da neces pasti medical. U tom slucaju ti mogu samo reci da dodjes poslije odredjenog perioda da ponovis nalaze. Nemoj da se tripujes, opusti se, ako nemas neku hronicnu bolest, ako nisi konzumirao nedozvoljene supstance, ili ako nemas neki fizicki deformitet, onda ces proci medical sigurno. Ne ides da radis kao astronaut. :D
Fiat iustitia et pereat mundus!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata
« Reply #13 on: 30/March/2015 »
Triki, na pregledu upravo i traže ozbiljne stvari, ne bave se sitnim tricama.
Ne znam koliko detaljni misliš da su ti pregledi, ali svakako ne testiraju na banalne bakterije u mokraći i slično.

Offline triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Ponavljanje medical-a zbog losih rezultata
« Reply #14 on: 30/March/2015 »
Hvala @Justinijan i @Princ na belom brodu .To sam hteo da cujem. Kao sto ja znam, ozbiljnije stvari i nemam, tako da valjda ce biti samo formalnost. Svasta covek cuje ili procita po internetu pa je normalno da se utripuje...