Author Topic: koliko cu ja otprilike morati da cekam da se ukrcam na brod?!  (Read 2528 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Cao svima!
Za pocetak, ja sam nova u svemu ovome i unapred se izvinjavam sefu foruma i svima vama sto cu postaviti pitanje koje je toliko puta postavljeno ovde  :)
Elem, da podelim i ja svoje iskustvo sa vama. Pre nekoliko dana sam bila na intervjuu u sea agenciju, prosla intervju odlicno i ostalo je da se odlucim za konkretnu poziciju i podnesem aplikaciju. Receno mi je da ce se intervju sa predstavnicima nekoliko kompanija odrzati krajem februara - pocetkom marta. Mene zanima da li ce se preko neke druge agencije intervju sa nekom cruise kompanijom odrzavati ranije i koliko cu ja otprilike morati da cekam da se ukrcam na brod?!
Hvala vam unapred na odgovorima! Pozdrav!  :)

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Pozdrav i dobrodosla :).
Prati forum i videces kada neka agencija bude imala nesto konkretno, i ja i mnogi drugi cekamo.
Bice sada u januaru preko Safe Cruisea intervju za Princess, ali relativno mali broj pozicija koje meni i nisu nesto interesantne pa ne mogu da kazem nesto detaljnije o tome.
Preko Kouzona bi u januaru trebalo da budu intervjui za RCCL, Celebrity i Azamaru, ali mislim da je prijavljivanje gotovo, nadam se da ce i za ostale kompanije nesto biti u skorije vreme.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re:
« Reply #2 on: 04/January/2013 »
Najbolje ti je da:

1.odlučiš koju/koje pozicije želiš na temelju opisa i iskustava veterana na forumu i napraviš CV sa barem 2 godine iskustva na istom/sličnom poslu... naravno ako ti je engleski loš, ne možeš baš očekivati neke bolje pozicije...

2.javiš se svim agencijama pa vidi što ti nude... neka ti ne bude problem otići par stotina kilometara do agencije ako ti nudi bolje uvjete, ipak ideš na drugi kraj svijeta gdje ćeš raditi taj posao min. 6 mjeseci - što nije mala stvar...

3.naoružaš se strpljenjem i stojiš iza svog odabira - ako imaš znanje/iskustvo - ne daj se agentima nagovoriti na manje od onog što misliš da ti odgovara.

sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Hvala vam, divni ste! Barem cemo se tesiti medjusobno dok cekamo  :)
Inace, engleski mi je odlican. Htela sam da apliciram za poziciju u housekeeping department-u ili za bar server-a, mada me svi odgovaraju od toga.
Da li ima neka odredjena pozicija sa kojom cu moci najbrze da odem na brod? Naravno, kao i svima vama i meni se zuri na brod!  :plovim:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
assistant waiter na Carnivalu, buffet steward na nekim drugim kompanijama... ne preporučam, pogotovo ako imaš solidno znanje engleskog :)
probaj ciljati na management pozicije u housekeepingu (floor supervisor, pool and deck supervisor) ako ti je do houseekepinga, ni bar nije loša ideja - moraš znati dosta o pićima - koktele prvenstveno pa nadalje podjele pića...

ne znam u čemu imaš iskustva??
Once a sailor, always a sailor.

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Trenutno se dvoumim izmedju assistant stateroom i assistant cabin stewardess. Ne bih da pucam na visoke pozicije s obzirom da mi je prvi ugovor... Sta vi mislite o ovim pozicijama?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Trenutno se dvoumim izmedju assistant stateroom i assistant cabin stewardess. Ne bih da pucam na visoke pozicije s obzirom da mi je prvi ugovor... Sta vi mislite o ovim pozicijama?

to je ista pozicija, koliko ja znam... assistant stateroom/cabin stewardess :) Ne boj se ti za pucanje visoko, ako znas engleski i imas imalo zdravog razuma, mozes ti to ;)
Once a sailor, always a sailor.

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
He he, hvala!  ;) Pa mozda i probam, u svakom slucaju bih u housekeeping-u radila. Cula sam i da se brze dobijaju poslovi u housekeeping-u ili to je to ipak sve individualno?! Sta vi mislite?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
He he, hvala!  ;) Pa mozda i probam, u svakom slucaju bih u housekeeping-u radila. Cula sam i da se brze dobijaju poslovi u housekeeping-u ili to je to ipak sve individualno?! Sta vi mislite?

Sve je to relativno, ali s obzirom da su Food and beverage i Housekeeping najveći departmenti - tamo je veći promet ljudi, time i češća potreba za novim radnicima... Ako ćeš u Housekeeping, probaj na menadžerske pozicije, kao što sam ti napisao - Pool & Deck supervisor ili Floor supervisor... Naravno, pod uvjetom da ti je engleski dobar
Once a sailor, always a sailor.