Author Topic: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00  (Read 7965 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline platana

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Evo kako sam ja prosao sa financiranjem od 01.12.2012. do danas:

putovnica..............................   375,00 kn + slike 40,00 kn
potvrda o nekažnjavanju.........     40,00 kn biljega
prijevod potvrde na engleski....   150,00 kn
marlins test...........................   150,00 kn
lječnički................................  1400,00 kn
krvna grupa..........................    160,00 kn
d1.......................................   1050,00 kn
matrikula.............................     375,00 kn
punomoć Nautičkom centru....     150,00 kn
Visa.....................................    960,00 kn
karta...................................   5400,00 kn

Ja sam dosao do matrikule, ostale informacije o troskovima sam dobio u agenciji.

Offline nikolasubotica

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00
« Reply #1 on: 05/January/2013 »
Pa znas kako. Kolika ces biti placen? Placena ti je avio karta ? b00/

Offline jelena0303

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
  • Hvali more, drz se sanka....
    • View Profile
Re: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00
« Reply #2 on: 05/January/2013 »
Cekaj malo, matrikula 375 kn????? d1? zasto?
pa kolika ti je placa?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00
« Reply #3 on: 05/January/2013 »
jelena0303, pomorska je obavezna za Hrvatske državljanje - a kako bi je dobio, trebaš odslušati D1 tečaj... iako trošak matrikule inače nije 375 kn nego 70 kn, ali vjerojatno je platio da mu je šalju poštom ili što ja znam.

Isto tako, oderali su ga za Marlins, potvrda o nekažnjavanju je besplatna (ako je uzmeš na općinskom sudu u svrhu zapošljavanja - pretpostavljam da si ti vadio u Savskoj), punomoć nautičkom centru - wtf? krvna grupa isto besplatno... Ja sam tu prosao dosta jeftinije.

imam pitanje za platana, jesi li bio na intervjuu u Splitu 13.12.?
Once a sailor, always a sailor.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00
« Reply #4 on: 05/January/2013 »
Potvrda o nekaznjavaju se vadi u Vukovarskoj 49(poslije lisinskog) a ne u savskoj 41(zagrepcanka,stara adresa).

Znaci govorim iz iskustva jer sam to vadio ima 15 dana.

Sto se tice potvrde o nekaznjavanju ili izvod iz kaznene evidencije jedino je izdaje ministarstvo pravosudja. Posto znam da ce se sada naci jedan "Jack Sparow" koi ce reci da se to vadi na opcinskom sudu nije istina. Opcinski sud ce vam samo izdati potvrdu da se protiv vas ne vodi nikakav postupak na sudu.

Uglavnom ovo vam vecinom ni poslodavci u HR neznaju tako da za brod bi trebala vredit vise manje jedna i druga premda nije ista stvar. :)

Ovo je zgodna stvar ako vam treba potvrda brzo ili ste u ZG i rijesite to brzo jer potvrdu sa opcinskog suda cekat cete 8 dana po novom zakonu dok u ministarstvu bude gotova za sat vremena. :) ovo opet varira od opcine do opcine, al po zakonu se ceka 8 dana.

btw radno vreme im je od ponedjeljka do petka od 09 do 13h

Ovo sto su ga oderali stoji. Upozno sam jednog decka kad sam bio u zg prije dva tjedna i kaze mi da za Marlins treba 150kn platit. Agencija uspinjaca.
Ja mu odma pokazo na netu kolko doje Marlins.

Zanimljiva cinjenica nikad cuo za forum nije.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00
« Reply #5 on: 05/January/2013 »
Potvrda o nekaznjavaju se vadi u Vukovarskoj 49(poslije lisinskog) a ne u savskoj 41(zagrepcanka,stara adresa).

Znaci govorim iz iskustva jer sam to vadio ima 15 dana.

Sto se tice potvrde o nekaznjavanju ili izvod iz kaznene evidencije jedino je izdaje ministarstvo pravosudja. Posto znam da ce se sada naci jedan koi ce reci da se to vadi na opcinskom sudu nije istina. Opcinski sud ce vam samo izdati potvrdu da se protiv vas ne vodi nikakav postupak na sudu.

Uglavnom ovo vam vecinom ni poslodavci u HR neznaju tako da za brod bi trebala vredit vise manje jedna i druga premda nije ista stvar. :)

Ovo je zgodna stvar ako vam treba potvrda brzo ili ste u ZG i rijesite to brzo jer potvrdu sa opcinskog suda cekat 8 dana po novom zakonu dok u ministarstvu bude gotova za sat vremena. :)

btw radno vreme im je od ponedjeljka do petka od 09 do 13h


Nisam ažuran što se tiče adrese Ministarstva pravosuđa - ali prolazi bez problema ovo uvjerenje da se ne vodi postupak protiv vas s općinskog suda, koje je BESPLATNO, neka rupa zbog razlike kod nas i kod Amera... Pogotovo ako je netko kažnjavan, može proći s tim uvjerenjem vjerojatno...
A meni je bio cilj, a pretpostavljam i svima ostalima, da prođem što jeftinije, zašto bi onda plaćao makar samo 40 kn više no što moram... A i općinski sud mi je bliži, naravno. Jesi ti i prvi put kad si se ukrcavao vadio ovu od Ministarstva pravosuđa ili od općinskog suda?

Nisam znao da se sad mora čekati 8 dana potvrda sa općinskog suda - pretpostavljam da su to napravili zato što je besplatna, pa da svi odu plaćati ovu za 40 kn... 40 kn puta XY ljudi, puni se polako proračun... Malo po malo ccc +U+
Once a sailor, always a sailor.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00
« Reply #6 on: 05/January/2013 »
Ja sam prvi put vadio sa opcinskog suda na Korculi posto su mi dolje papiri al kak sad ne radim dole vise bila mi tlaka da idem samo po tu potvrdu pa sam iso to istrazit bolje.

Ma svi prolaze sa potvrdom sa opcinskog suda. Ja sam to samo reko ako je neko u slicnoj situaciji ko ja da je puno isplatvicije i zakonski tocnije vadit to u ZG
nego putovat nekuda po tu potvrdu jer svi ionak moraju u ZG ak nisht drugo na intervju pa odma izvade potvrdu.

Ma to ni u RH neznaju poslodavci koju potvrdu vadis a kamoli vanka. Al ono kontam da malo ozbiljnije firme bi mogle trazit ovu iz ministarstva pravosudja.
Kod nas je i problem sta svaka susa zna policajca nekog a ovi vam mogu pogledat u dosje jer po zakonu nakon odredjenog vremena(rehabilitacije) se moze trazit
da se brise dosje iz ministarstva pravosudja dok recimo u policiji se nemoze al opet tome imaju pristup samo sluzbene osobe i na kraju se de desi da ti dobis potvrdu o nekaznjavanju bilo iz Ministarstva ili iz opcinskog suda posto se protiv vas ne vodi postupak a poslodavac ima nekog u policiji i provjeri on i nedobite posao.

Ovo vredi za RH naravno. :)

Offline platana

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00
« Reply #7 on: 05/January/2013 »
Punomoć dajem Nautičkom centru da mi riješe tu matrikulu i jos im platim 300 kunića.

Potvrdu o nekažnjavanju sam dobio na općinskom sudu u jednom danu i morao sam platit 40 kuna takse.

Da bio sam u Splitu na razgovoru.

A za Marlins? Jbg neznanje.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00
« Reply #8 on: 05/January/2013 »
Punomoć dajem Nautičkom centru da mi riješe tu matrikulu i jos im platim 300 kunića.

Potvrdu o nekažnjavanju sam dobio na općinskom sudu u jednom danu i morao sam platit 40 kuna takse.

Da bio sam u Splitu na razgovoru.

A za Marlins? Jbg neznanje.

Nemoj se ljutiti ali su te oderali za ovo iz Nautičkog centra - ionako ćeš morati u Rijeku na liječnićki, pa ti je usput bilo obaviti pomorsku. Ali na greškama se uči.  :uzdravlje:

Ma svima naplate 150 kn test koji dođe 70 kn, jbg...

Imaš PM :)
Once a sailor, always a sailor.

Offline platana

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00
« Reply #9 on: 05/January/2013 »
Lječnički sam napravio u zagrebu kod doktora batarilo, a ovo je sad najnovije da nautički centar radi pomorsku a s obzirom da mi rijeka nije baš blizu, više mi se isplati dat njima 300,00 nego još ić tamo.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00
« Reply #10 on: 05/January/2013 »
Lječnički sam napravio u zagrebu kod doktora batarilo, a ovo je sad najnovije da nautički centar radi pomorsku a s obzirom da mi rijeka nije baš blizu, više mi se isplati dat njima 300,00 nego još ić tamo.

A liječnički od dr. Baterela vrijedi i za pomorsku?  -()- Kad sam se prvi put ukrcavao, nas su iz EP slali u Zagrebu na lijecnicki za kompaniju, a za pomorsku smo morali raditi u rijeci....  :pad:
Once a sailor, always a sailor.

Offline platana

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00
« Reply #11 on: 05/January/2013 »
Da Batarelo sad, ne znam od kad, radi sve.  :D

Offline jelena0303

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
  • Hvali more, drz se sanka....
    • View Profile
Re: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00
« Reply #12 on: 07/January/2013 »
Ej polako ja sam Dalamtinka, imam matrikulu vec 5 god ali d2, i platila sam je cca 1000eurica, zato sam i pitala zasto 375kn i zasto d1????
Easy...sve je u redu! A virovatno mi on sam moze odgovorit...................pozzzzzzzzzzzzzzzzzz

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00
« Reply #13 on: 07/January/2013 »
Ej polako ja sam Dalamtinka, imam matrikulu vec 5 god ali d2, i platila sam je cca 1000eurica, zato sam i pitala zasto 375kn i zasto d1????
Easy...sve je u redu! A virovatno mi on sam moze odgovorit...................pozzzzzzzzzzzzzzzzzz

D1 je dovoljan za dobivanje matrikule i dovoljan za većinu kompanija za hotelske pozicije... D2 je skuplji i vrijedi samo 5 godina, dok je D1 bez "roka trajanja" :)

Relaxed - at ease  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Floor Supervisor, Employment Power, €1,354.00
« Reply #14 on: 07/January/2013 »
D1 je dovoljan za dobivanje matrikule i dovoljan za većinu kompanija za hotelske pozicije... D2 je skuplji i vrijedi samo 5 godina, dok je D1 bez "roka trajanja" :)

Relaxed - at ease  :uzdravlje:

D2 produzuje na temelju navigacije, ne polaze se ponovo, a prije ili kasnije ce se uvesti i D1 na rok od 5 godina