Author Topic: Za koju poziciju da se prijavim  (Read 3642 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Petar90

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Za koju poziciju da se prijavim
« on: 05/January/2013 »
Pozdrav svima ja sam nov na forumu. Pa sa hteo da pitam za koju poziciju najbolje da se prijavim.
Imam 22 god. zavrsio sam srednju tehnicku skolu. Eng mi je dosta dobar(gledam filmove bez prevoda bez problema), sto se tice iskustva radio sam kao konobar u diskoteci 2 meseca ali samo petkom i subotom uvece, posle toga sam radio u malom kaficu kao konobar pola godine. Naravno zbog male zarade kao konobar prestao sam to da radim i poceo da radim sa metalom kao bravar varioc sto je vise placeno, a onda sam cuo od druga koji se skoro vratio sa broda kako je dobro zaradio    i posetio mesta na koja ovako nikad ne bi video...  Odmah sam se zainteresovao i evo me ovde...

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: Za koju poziciju da se prijavim
« Reply #1 on: 05/January/2013 »
engleski ti mora biti odlican u govoru.. nije dovoljno samo razumjeti sto ljudi pricaju... bitnije je da oni tebe razumiju!!
ako ti je to u redu, onda odi ovdje:
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=2.0

prelistaj departmente i vidi koji poslovi postoje te sam odluci koji je najbolji za tebe.... provedi 3-4-5-6-..10 dana listajuci cijeli ovaj forum od pocetka do kraja i saznati ces sve sto te zanima... koji su ovjeti, sto se trazi .. kako izgleda posao.. koliko to sve kosta... kakve koristi imas i sve drugo....

tesko je nekome dati savjet za koju poziciju da ode kad neznas tu osobu...
svi ce reci odi za konobara jer si to vec probao.. ali tko zna.. mozda ti vise pase neka druga pozicija ili....

budi siguran da otici na brod kosta puno novca u startu .. barem 800-1000€.. i nekad i do 2 tisuce €.. ovisno o kojoj poziciji se radi... i onda kad te prime i sve bude spremno sa vec potrosenim novcem.. moze potrajate puno mjeseci dok dobijes poziv na ukrcaj... ima primjera gdje cekaju i godinu dana...


sve dobro prouci.. pa se javi sa detaljnijim upitom kasnije... svi cemo ti rado pomoci..


hvala,
nabijem te...

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Za koju poziciju da se prijavim
« Reply #2 on: 06/January/2013 »
Raspitaj se šta ti treba od dokumenata za varioca.Ja sam na brodu upoznao g.Vlatka iz Hrvatske i g.Kapetan Marka iz Srbije,oni su varioci znam da mi je Vlatko  kazao da ima okruglo 100$ dnevno znači 3000$ mesečno,što je odlična lova.U Restoranu ili Baru bi morao provesti cca4+ ugovora da dođeš do te svote.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Petar90

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Za koju poziciju da se prijavim
« Reply #3 on: 06/January/2013 »
Procitao sam vec dosta na forumu. ali za varioca traze diplomu i atest sto ja nemam jel u ovoj firmi gde radim trenutno mi to ne traze... Vise sam opredeljen baru, ali nznm koje su mi sanse da upadnem kao konobar na prvom ugovoru...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Za koju poziciju da se prijavim
« Reply #4 on: 06/January/2013 »
Ja sam na brodu upoznao g.Vlatka iz Hrvatske ...

jel ovoga hihihi  :giggle:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Za koju poziciju da se prijavim
« Reply #5 on: 07/January/2013 »
Hahahaha taj
Čovek je pobednik  :rofl:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Petar90

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Za koju poziciju da se prijavim
« Reply #6 on: 07/January/2013 »
Hvala na savetima.. Ali imam josh jedno pitanje posto ipak imam samo 6 meseci iskustva kao konobar i nisam napravio ni jedan koktel samo sluzio pice i kafe te zbog toga sam odlucio da krenem od 0  Bar utility. E sad video sam na forumu razna pitanja sa interview-a. I nije mi jasno da li ja na poziciji Bar utility isto treba da znam da pravim koktele? Sta bi trebao da pripremim za tu poziciju da li mi trebaju preporuke iz kafica gde sam radio...  Unapred hvala

Online cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Za koju poziciju da se prijavim
« Reply #7 on: 08/January/2013 »
potrazi teme preko mog profila na kojima sam pisao, imam i par svojih tema, ukljucujuci link za preporuke. Procitaj sve imas o toj poziciji na kojoj sam zavrsio ugovor, ako treba nesto sto nema tamo pitaj. Pozdrav
Why Always Me?

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Re: Za koju poziciju da se prijavim
« Reply #8 on: 08/January/2013 »
Hvala na savetima.. Ali imam josh jedno pitanje posto ipak imam samo 6 meseci iskustva kao konobar i nisam napravio ni jedan koktel samo sluzio pice i kafe te zbog toga sam odlucio da krenem od 0  Bar utility. E sad video sam na forumu razna pitanja sa interview-a. I nije mi jasno da li ja na poziciji Bar utility isto treba da znam da pravim koktele? Sta bi trebao da pripremim za tu poziciju da li mi trebaju preporuke iz kafica gde sam radio...  Unapred hvala

Peco, Peco, Peco  :embarrased:, srce maleno. Vidi se da si jos uvek neiskvaren, ( provedi malo vremena na forumu, licno cu da se potrudim da te iskvarim).
Ajd' dosta uvoda, u svakom slucaju, batali ti lepo bar utility, ako znas da nosis tacnu i nisi imao primedbi tamo gde si radio, apliciraj ti lepo za bar konobara. Nauci lepo 10-20 koktela ( za sad) u teoriji i to je to. Ne moras da znas da ih pravis, dovoljno je da znas sastojke koji idu u njih.

npr. http://en.wikipedia.org/wiki/IBA_Official_Cocktail

Srecno
 :pilot:
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Za koju poziciju da se prijavim
« Reply #9 on: 08/January/2013 »
Ja ti isto nebi preporucio bar utilty. Prelistaj malo forum. Nauci osnove sta se trazi od tebe u baru na brodu.

Nece niko trazit od tebe ko konobara da radis koktele, jedino bi trebo znati osnovne koktele sastojke kad ti gost naruci da imas ideju sta je narucio, osnovnu podjelu alkohola, internacionalna piva itd.

Prozvakana je tema na forumu dost.

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Re: Za koju poziciju da se prijavim
« Reply #10 on: 08/January/2013 »
Ja ti isto nebi preporucio bar utilty. Prelistaj malo forum. Nauci osnove sta se trazi od tebe u baru na brodu.

Nece niko trazit od tebe ko konobara da radis koktele, jedino bi trebo znati osnovne koktele sastojke kad ti gost naruci da imas ideju sta je narucio, osnovnu podjelu alkohola, internacionalna piva itd.

Prozvakana je tema na forumu dost.


Jeste da gosti uglavnom znaju sta ce da piju, al ovo trebas da znas i ako se osecaju "slobodno", pa hoce da im ti preporucis nesto...
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress