Author Topic: Ja sam aplicirao za posao waiter-a. Sta se trazi na tom razgovoru?!  (Read 3470 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Wasaby

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Kao prvo, pozdrav svim clanovima ovog foruma. Sto korisnicima, sto administratorima. Srecna vam nova godina, i Bozicni praznici. :)
A drugo :) , trebalo bi mi par informacija ako nije problem. Ukratko, ovako stoji situacija: Ja sam aplicirao za posao waiter-a na Safe Cruse sajtu, jos pocetkom septembra. Ali tek su me zvali tek pred novu godine, i zakazali interviju 16tog januara.
E sad, jel bi mogao neko da mi kaze sta se trazi na tom razgovoru?! Citam razne postove na forumu, i informisem se ali uvek mi nesto zafali, pa reko da pitam.
Sta se vecinom pita? Na kojem se jeziku razgovara? (Studiram Engleski jezik i knjizevnost tako da mi nije problem na engleskom) Sta bi trebao sve od papira da ponesem? Kako da se obucem? (Opet to je poslovni razgovor, ne mogu kao klosar da idem) :D  
Inace vec 8, ali sad ce 9 godina kako radim, sto kao konobar, sto kao sanker. A radio sam svuda, tako da iskustva imam poprilicno. Pa sam na preporuku prijatelja sa broda resio da apliciram za posao. Nadam se da mi mozete malo pomoci oko ovoga.
Unapred hvala puno, i srecni vam praznici! :)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Malo informacija, ako nije problem! Please
« Reply #1 on: 07/January/2013 »
Sve je vec receno i napisano . ""]]

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Malo informacija, ako nije problem! Please
« Reply #2 on: 07/January/2013 »
Sve je vec receno i napisano . ""]]

Pa sta?
Covjek se uredno predstavio i lijepo zamolio za personalizirani odgovor.
Mozda netko ima strpljenja ili zeli volontirati za posao Online Employment Consultant.
Mozda netko hoce popraviti karmu ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Wasaby

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Zahvaljujem. :) Znam da sam dosadan, ali opet mi je lakse da pitam i da dobijem konkretan odgovor. Zato jer sam resio da idem na brod, i  hocu da odem pripremljen na razgovor.

Offline Magi

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Ja sam prosao sve razgovore i dobio posao baffet steward-a, jos u maju, tako da ti mogu odgovoriti na sva pitanja.
Pozdrav sefu i svim clanovima i veliko izvinjenje jer se nisam javljao poprilicno dugo  :)    :plovim:

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Evo ovako ukratko:
- Pricacete na Engleskom
- Pitaju te o hrani ( npr. sta je sarma - savrsen spoj flore i faune)
- Pitaju te o picu koje bi preporucio uz xyz hranu ( prvenstveno vina)
- Pitaju te sta si ti/je neko drugi zasr'o na poslu i kako si to ispravio
- Pitaju te zasto places, pa gde ces, zasto se udaras u glavu, zasto jedes sopstvenu diplomu i na kraju da l' da zovu hitnu, al taj deo neces cuti jer ces biti u nesvesti najverovatnije
- Obuci se u odelo, da ga lepse usvinjis
- Osisaj se, obrij se i namirisi se. Tusiranje je plus svakako
- Nemoj da kasnis

Srecno
 :pilot:
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline Wasaby

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
xaxaxaxaxaxaxa...... Charlie hvala ti za informacije! :D Najaci si.... :D   :yahoo:

A do koje pozicije bih ja mogao u pocetku da doguram sa extra engleski(Studiram ga - plus ruski) i konobarskim stazom od preko 8 godine. Radio sam svuda, pocev od diskoteka, preko kafica, picerija, caffe barova itd.?!   :)

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Guraj za bar waitera, a ako si dobar sa vinima ( ono regije, ukusi, mixovi sa hranom i slicno) onda ti je bolje somallier... tol'ko

 :pilot:
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Ako si radio to sto kazes kontam da poznajes koktele,pucaj ti na Barmena tj. koktel majstora ako mozes,a tek somellier ako mozes ti si na konju,kao konobar sa tim iskustvom kontam da ces jahati samo mazgu :))
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline Wasaby

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
E sad tesko. Ja sam im vec poslao CV i samo sam navodio da sam radio kao waiter, i malo kao barmen. Sto se koktela tice to nije problem, 2 godine sam radio u Crnoj Gori kao waiter i pravio koktele. Ali sto se tice someliera, u to se bas i ne razumem.  ""]]

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Ko su "oni"? Agencija ili kompanija?! Ako je agencija uvek mozes da im posaljes dopunu, samo sacekaj da se drugi sloze sa mnom...
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
svaki dogovor sa agencijom je moguc..tu su da ti uzmu pare ali I da ti pomognu ! zaboravio si da mu kazes da se smeje    smesaaaaakkkkk :)   ja sam se tresao da sam ladno mrdao ceo sto na kojem je stajao njen lap top ahahha zato sam I prosao    valjda joj dojadilo kako se mrda slika na lap topu :D

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Kontam da je poslao agenciji,recice ti oni da li si spreman za Bartendera a ti reci da bi ipak to vise voleo da radis i da znas posao.Cv ce ti reci da prepravis kao i svima nama :rolleyes: za finalni,ako smatraju da mozes na tu poziciju.
Karma is a bitch,don't be an ass !