Author Topic: Kako se spremiti za posao konobara na Princess-u?  (Read 4977 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jeki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Ponudili su mi posao konobara, nakon sto su mi u Safe-u rekli da mi engleski nije dovoljno dobar za Gift Shop. Kako se spremiti za taj posao? Ne ide mi se u kafic, iako nemam radnog iskustva u toj struci. Takodje su rekli da ce biti neka obuka za pocetni nivo konobara u agenciji, pa me interesuje da li je neko isao na takve obuke, i da li sluze necemu?

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Kako se spremiti za posao konobara na Princess-u?
« Reply #1 on: 11/January/2013 »
Sluze da ti uzmu neku lovu za obuku,aj realno gledano sta ces da naucis za 2 dana??? Dace ti neke materijale da ucis sto si vec znao o picima,npr. da jesi upucen u tu pricu.
Iskustvo neces steci za 2 dana obuke,realno neces,ucices u hodu dok si tamo.
Ja govorim o baru,ako su ti ponudili assistant waiter onda koliko sam citao iskustva nasih ljudi tamo jos manje moras da znas posao jer se sve svodi na fizikalisanje.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Kako se spremiti za posao konobara na Princess-u?
« Reply #2 on: 11/January/2013 »
ponudili ti ili ti predlozili,,,razlika velika ,, :embarrased:  ponuditi znaci da si vec dobio onda posao bez intervijua ...a to tesko da se desilo :)  +U+

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Kako se spremiti za posao konobara na Princess-u?
« Reply #3 on: 12/January/2013 »
Konobar/Waiter??? Ponudili su ti posao na kojem se zarađuje +3 000$ mesečno?
Jesi siguran,da nisu rekli možda Buffet Stw.?
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline markohux

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Kako se spremiti za posao konobara na Princess-u?
« Reply #4 on: 12/January/2013 »
Ponudili su mi posao konobara, nakon sto su mi u Safe-u rekli da mi engleski nije dovoljno dobar za Gift Shop. Kako se spremiti za taj posao? Ne ide mi se u kafic, iako nemam radnog iskustva u toj struci. Takodje su rekli da ce biti neka obuka za pocetni nivo konobara u agenciji, pa me interesuje da li je neko isao na takve obuke, i da li sluze necemu?
Nisam radio na brodu kao konobar ali radim u Novom Sadu zadnjih 8 godina taj posao pa cu ti reci sta bi trebao da spremis kao "teoriju" a praksu ili usput ili do nekog kafica i naucices za mesec dana dovoljno kao predznanje i kasnije u toku rada usavrsavas, jeste posao za*****an psihicki ali mogu dobre pare da se uzmu. Treba da pregledas sva pica i popamtis osnovu, naucis 10 tak koktela(da znas da im nabrojis sastojke i kako izgledaju, ukus) nadjes na you tube kako prezentovati (ponuditi ) vino gostu. Isto tako nadjes kako se postavlja sto (escajg, case, dekoracija itd..), naucis da savijes salvete na vise nacina(za dekoraciju pri postavci stola). Veruj mi da mozes sve to teorijski nauciti za par dana i posle na intervjuu imas o cemu da pricas. Sa tim znanjem mozes na skoro bilo koju poziciju u baru, pa posle je na tebi da se snalazis i ucis posao koji ti moze biti jako zabavan bez obzira na klijentelu.
Ako sam nesto zaboravio neka me neko dopuni :money: Srecno :money: