Author Topic: Problematicni MENADZER  (Read 5104 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Neshinger

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Problematicni MENADZER
« on: 10/January/2013 »
Evo i ja da se upisem u listu strelaca, mada ovo nema veze sa odustajanjem vec sa otkazom.
Naime citam forum dosta dugo i jednim delom zahvaljujuci ovom forumu sam i otisao na Carnival, pozicija fotograf, a posredstvom agencije employment power iz zagreba.
Uhvatio sam bio zadnji voz jer u trenutku prolaska intervjua imao sam 35 a sada mi je 36 godina.
Odlucih se za ovu poziciju jer sam skoro 15 godina fotograf, a radio sam sam i kao modni, umetnicki, novinski, i reklamni fotograf pa mi je po svemu ova pozicija najvise odgovarala.
No da neduzim, kako sam stigao na brod video sam da tamo nema ni f od fotografije vec je to jedna fabrika za prizvodnju novca i mora biti kako ti kazu iako se to kosi sa svim mogucim zakonima fotgarafije, nekako sam se navikao na ceo njihov proces i skedzual ali nije bilo lako, sa engleskim sam imao najvise problema jer je u mom photo departmentu bilo mnogo indijaca i filipinaca koji govore nekim cudnim engleskim pa sam ih razumeo nista :giggle: :giggle:

razradu cu kasnije pisati

kraj je takav da sam dobio otkaz i to mi je genije od menadzera podelio tri warninga za dve nedelje, prvi je bio za kasnjenje odnosno usao sam na brod 15 minuta pre jer sam bio na gangweju a po rasporedu sam morao biti do 12h, a ja usao ranije jer sam morao do toaleta, k****n je naravno otisao do sekjuritija i proverio je kada sam usao, drugi warning za slab roll acount na crew partiju, i treci jer sam drzao telefon u ruci na embarkationu pa je on napisao da nisam radio svoj posao vec sam igrao igrice -()-

lepo su me otpratili sa brodu, usli su mi on i sekjuriti u sobu u 4, 30h ujutru i rekli mi da imam pola sata da se spakujem jer sam dobio shut kartu, onda su mi u luci dodelili nekog spanca sa americkim drzavljanstvom da me otprati do aviona, naravno kod njega je pasos i dok me ne isprati na avion pasos ce biti kod njega, ko najveci kriminalac :rofl:

e sada ja hocu nazad na brod i evo vec dva meseca bunarim i saljem mejlove svim mogucim agencijama i online direktno kod kompanija, dobio sam poziv za dva intervjua, odnosno preliminarna, jedan je za princess a drugi za royal caribian, medjutim ja sam u mom cviju naveo da sam radio za carnival ali naravno nisam pisao da sam dobio otkaz, za rojal mi traze evaluation koji nemam, ima li tu pomoci, kako da eskiviram donosenje tih papira??? i da li ce ovi iz princessa da proveravaju sa carnivalom bilo sta u vezi mene?

svaka pomoc dobro dosla

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Problematicni MENADZER
« Reply #1 on: 10/January/2013 »
Zasto si spominjao prijasnju kompaniju kada si od nje dobio shut kartu?
Cini mi se da je to greska, jer sada ce ti traziti performance evaluation da vide kakav si bio ...
.. a ne mozes promijeniti iskaz i reci da si se salio.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Problematicni MENADZER
« Reply #2 on: 10/January/2013 »



svaka pomoc dobro dosla

Izgeda da imas samo dve opcije
Prva da promenis identitet
Druga malo laksa apliciraj za AIDA ali it treba nemacki Gehen Sie mit uns auf Erfolgskurs:
Mozes NCL  :pop1:

Offline Neshinger

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Problematicni MENADZER
« Reply #3 on: 10/January/2013 »
ali vidite, javili su mi iz kouzona da im za royal treba taj evaluation, a za princess im to ne treba... hm

da li postoji ikakva mogucnost da nekako nabavim taj papir?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Problematicni MENADZER
« Reply #4 on: 11/January/2013 »
Naravno da postoji. Treba ti netko tko je radio na Carnivalu i ima skeniran forumular. Onda photoshop i to je to.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Neshinger

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Problematicni MENADZER
« Reply #5 on: 11/January/2013 »
da

Offline trik

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Problematicni MENADZER
« Reply #6 on: 11/January/2013 »
Teska situacija. Prva greska ti je sto si se za*****avao na Carnivalu i dozvolio da te izbace, samim time ti je evaluation katastrofa. Druga greska je sto si ovim agencijama rekao da si vec radio na Carnivalu (a imas los evaluation). Pokusaj da objasnis situaciju agenciji, mozda ti izadju u susret. A ako apliciras direktno preko interneta za neku kompaniju napravi novi CV, nabudzi ga ali ne stavljaj da si vec radio na brodu. Ako ne uspe kod ove dve kompanije, sigurno ce se vremenom javiti jos neka.

Offline simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Problematicni MENADZER
« Reply #7 on: 15/January/2013 »
Ja sam napustio Carnival ,prosle godine Novembar,te sam prosao pred interview za Starbord.

Preko RIV doo pocetkom decembra mi odgovoraju citiram
>All candidates that are applying for Starboard - and used to work for any of their partners (in your case / Carnival Cruise Line) - We need to check with the company where you did work - to get letter of eligibility and only then you can apply.

Jel netko imao slican problem ,evo sad cekam mesec dana nista ,jos cekaju odgovor Carnivala . Malo me trta vata da mi ne zeznu Interview u martu .

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Problematicni MENADZER
« Reply #8 on: 15/January/2013 »
Ja sam imo problem isti posto sam radio za Carnival i prebacio se na Seabourn, ispitivali su me u vezi Carnivala i pitali dali ima nesto sto bi trebali znati jer ce provjerit sa Carnivalom. Uglavnom nemogu to provjerit. Nemaju pristup oni tim podacima. To su price. Nemorate se brinuti zbog toga.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Problematicni MENADZER
« Reply #9 on: 15/January/2013 »
U interesu je svih kompanija da rade zajedno na tom problemu.
Kad banke ne bi surađivale, svatko bi mogao podići kredit u svim bankama i svakoj banci bi to bio problem.
Ali vlasnici kruzera su teški birokrate i ne bi htjeli platiti čovjeka da radi na tome. Makar ih to i koštalo na taj način da "novozaposleni" opet, i kod njih, iz istog razloga dobije otkaz.
Znam primjere kad su ljudi dobivali otkaze u jednoj kompaniji, da bi se poslije uredno zaposlili u drugoj. Neki čak i poslije pravomoćne sudske presude (u US).
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)