Author Topic: ono što mene zanima je posao Light Technician-a  (Read 2695 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Pozdrav svima, ovo je ujedno i moj prvi post.

Čitam već neko vreme ovaj forum, i pomalo mi je konfuzan, jer, mnogo informacija ima, sve su korisne, pa ne znam jednostavno kojim redom da idem.

Znam za samo jednu agenciju u Beogradu (ovde sam pročitao i za jednu u Nišu), a ono što mene zanima je posao Light Technician-a.
Koliko sam čuo, u martu ima intervju za Royal, pa me zanima, da li još neko planira da se prijavi, i da li je već imao iskustva sa ovim poslom, i intervuima za Rc?
Dejan me je baš naplašio pre neki dan kad smo se čuli/videli, jer kako kaže, engleski mora da se odlično zna..

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Poz
« Reply #1 on: 11/January/2013 »
Da,engleski mora da se zna na nekom naprednom nivou ili ti advanced level kako oni kazu.. Sto znaci da na svako pitanje odgovoris bez zamuckivanja, zapetljavanja, usporavanja, razmisljanja kako ces da sklopis recenicu itd. Ako nisi na tom nivou,zagrej stolicu i strebaj par meseci,inace ces izgubiti vreme=novac bezveze.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: ono što mene zanima je posao Light Technician-a
« Reply #2 on: 11/January/2013 »
engleski ti je jako bitan, komunikacija bez problema.. znaci da oni tebe veoma dobro mogu razumjeti bez nesugurnosti u tvome glasu.. a nije na odmet da vec za intervju poznajes strucni engleski koji ce se korititi na toj poziciji... jer sigurno ima neces pokazati prstom i reci "evo ovo". nego moras znati kako se sto kaze ;)
nabijem te...

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Engleski pre svega.

Što se posla tiče, sve zavisi na kom brodu završiš.
U glavnom na brodovima sa promenadom, teatar Light Tech odrzava pozorište a Studio B Teh radi promenadu i Studio B.
Očekuje te verovatno mnogo rada sa Genie liftom i FRED-om uglavnom održavanje i mejanje lampi i gelova, goboa itd...

U teatru naravno ima više posla. Tokom predstava pratis sta treba da se radi, tzv. cues. dajes instrukcije spot light operatorima sta i kako da osvetle.
U studiju B je obicno sve isprogramirano unapred jer se u 99% slucajeva tamo desavaju samo predstave na ledu koje su vec isprogramirane i jos par sitnih desavanja tipa prezentacije, Allskates kada gosti klizu pa pustis program da vrti neka svetlai tome slicno.

Od opreme mozes naici na stare HOG 1 i 2 ali i na nesto novije na brodovima skorijeg datuma, zaista nisam obratio paznju na miksere.
Dejan voli i malo da uplasi i predstavi malo komplikovanije nego sto jeste, sto nije nuzno lose, vise ces se potruditi oko intervjua. ;)

Ono sto znam za sigurno je da su bukvalno ocajni za Light Tech-ovima jer je veliki broj tehnicara napustio kompaniju zbog proslogodisnjeg ukidanja single kabina tehnicarima.
Od pre par meseci su ukinuli satnice koje su tehnicari dobijali od grupa koje su dolazile na brod.
Tako da ako je grupa iznajmila teatar 4 sata u toku dana, ti moras da budes tu.
Vise se ne dobija 50$ po satu nego je taj posao u sklopu tvoje redovne plate, koja iznosi 1900$, i ne dobijas nista preko.
Kompaniji ide celih mislim 100 ili 150$ od kojih su tehnicari uzimali 50$ ranije.