Author Topic: Budu?i (nadam se) Light Technician  (Read 1723 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Budu?i (nadam se) Light Technician
« on: 13/January/2013 »
Pozdrav svima, evo da se predstavim i ovde.
Nenad 32 godine, iz Beograda. Imam 10godišnje iskustvo rada na TV, kao i mnogim velikim i manjim koncertima, sve vezano za rasvetu, energetiku i dmx linije.
Otac sam dvoje dece (namerno ovo potenciram), i odlučio sam se da ipak pokušam da odem na brod. Neko će me možda oduditi, neko će reći da sam lud i da ne znam u šta se upuštam, a siguran da će me mnogi iz Srbije razumeti.
Ljudi, moram, da bih preživeo....
Želja mi je da se prijavim za posao Light Techniciana, eventualno Stage Staff-a.
Siguran sam da je moje iskustvo više nego dovoljno za rad na brodu, bez lažne skromnosi, ostaje samo da vežbam konverzaciju engleskog, i da pokušam.

Ono što me zanima, ako je neko bio na brodu, šta konkretno radi Stage Staff? Ko je u boljoj poziciji, i uopšte ima li razlike u rangiranju Light-a i Stage Staff-a?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Budu?i (nadam se) Light Tehnician
« Reply #1 on: 13/January/2013 »
Otac sam dvoje dece
...
Neko će me možda oduditi, neko će reći da sam lud

Na brod ne odlaze isključivo mladi u svojim dvadesetim, bez porodice, koji bi samo da malo zarade, provedu se, vide svet... Da, među konobarima je mnogo takvih mladih, ali na većini drugih pozicija ima dosta porodičnih ljudi, koji rade na brodu da bi svojoj deci obezbedili lepšu i sigurniju budućnost - dobro obrazovanje, kvalitetan dom itd. Nema ko šta da te osuđuje, situacija je takva, upravo zbog dece i ideš.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Budu?i (nadam se) Light Technician
« Reply #2 on: 13/January/2013 »
Želja mi je da se prijavim za posao Light Techniciana, eventualno Stage Staff-a.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Budu?i (nadam se) Light Technician
« Reply #3 on: 21/January/2013 »
I pored velikog iskustva u ovom poslu, malo sam skeptik po celom ovom pitanju. Razlog je što kod nas u Srbiji, nema rasvetnih stolova (mixeta) koji oni imaju na brodu, a neko moje mišljenje je da im treba kompletan radnik, koji u svakom trenutku može sam da progura ceo show....
Ako nekoga bude zanimala ova pozicija, evo neka prelista ovaj blog, od početka pa na dalje, kanadjanin opisuje život i rad na brodu, upravo na poziciji Light Technician (prbi ugovor Stage Technician).

http://techatsea.blogspot.com/