Author Topic: Koji posao odabrati??  (Read 2427 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tokarev86

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Koji posao odabrati??
« on: 14/January/2013 »
Evo ovako, prije 3 godine sam završio ekonomski fakultet, tj. smjer računovodstvo. Radnog iskustva imam 1 godinu (knjigovodstveni servis). Moje znanje engleskog jezika je vrlo dobro do odlično (10 godina sam učio eng), a njemački osnovno (razumijem dosta ali mi fali vokabulara).
E sad mene zanima dali bi ja mogao konkurirati pozicijama kao što je recepcija, ili neko mjesto koje je u rangu staff? I kolika je ponuda za takva mjesta? Ili bi morao onak klasično, zapet kao pomoćni konobar i napredovat?!
Nije mi teško radit, al opet zanima me dali mogu konkurirat nekom boljem radnom mjestu

Unaprijed hvala

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Koji posao odabrati??
« Reply #1 on: 14/January/2013 »
Dobrodošao!

Naravno da ne moraš početi kao pomoćni konobar, što god ti rekli u pojedinim agencijama. Ciljaj na staff pozicije ako ti je engleski dobar kao što kažeš, što god ti se čini da bi mogao i želio raditi. Recepcija ne mora nužno biti najbolji izbor, ali svakako je bolja od čišćenja stolova - stvar je tvog karaktera. Vidim da spominješ napredovanje, znači razmišljaš dugoročno - tako i razmišljaj kad odabireš poziciju - nešto što bi mogao i htio raditi duže vrijeme. Možda i možeš dobiti poziciju u administraciji, iako se takve puno rjeđe traže, time i teže dobivaju.

Evo nekoliko pozicija koje bih ti preporučio - pročitaj opise i iskustva veterana s tih pozicija, pa razmisli... Junior Assistant Purser (Guest Service Associate), Floor Supervisor, Pool and deck supervisor, moožda Gift Shop Sales associate ako ti novac i nije na prvom mjestu, iako bih ga stavio na dno liste. Pozicije u casinu, za njih ti ipak treba iskustvo, možda Slot attendant.

Čak ni bar waiter nije loša pozicija, npr. na Cunardu zarađuju i 3000-4000 $ mjesečno za vrijeme crossinga (Atlantski ocean, Southampton - New York).

Imaš neke smjernice, pročitaj iskustva veterana: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=14.0 i naravno, ostatak foruma i bit će ti puno jasnije što je za tebe najbolja opcija.

Sretno  :uzdravlje:

Once a sailor, always a sailor.

Offline Tokarev86

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Koji posao odabrati??
« Reply #2 on: 15/January/2013 »
Tnx na odgovoru! Budem pročitao opise poslova.
Samo me još zanima, koliko često se traže ovi navedeni poslovi? Jer čitajući ovaj forum, vidio sam da se najviše traže pomoćni radnici

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Koji posao odabrati??
« Reply #3 on: 15/January/2013 »
Dovoljno često da ciljaš na njih umjesto na nešto teže a manje plaćeno  :yeah:
Once a sailor, always a sailor.